KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

BRONZ pre SLOVENSKO

Majstrovstvá sveta seniorov - Madrid/Španielsko 6.-11.11.2018

 

V histórií karate rekordný počet reprezentantov z celého sveta:

1251 pretekárov zo 140 krajín celého sveta

SLOVENSKO obsadilo v tejto obrovskej konkurencii 19 miesto.

 

 

Výsledky našich reprezentantov:

 

3.MIESTO

MIROSLAVA KOPÚŇOVÁ

kumite ženy - 68 kg

 

7.miesto

EMA BRÁZDOVÁ - NIKOLETA MERAŠICKÁ - ĽUDMILA BÁČIKOVÁ

 kata team

 

7.miesto 

MATÚŠ LIESKOVSKÝ 

kumite muži - 75 kg

 

9.miesto 

EMA BRÁZDOVÁ 

kata ženy

 

http://www.teraz.sk/sport/

 

https://sport.aktuality.sk/

 

https://www.teraz.sk/sport/

 

 

 

Official Programme

Tickets

Official Site

Bulletin

Live TV

 

Celkové výsledky MS:

//www.sportdata.org/wkf/

 

 

6.11.2018 (UTOROK)

KATA:

 

10:00 hod.

Kata muži: PETER FABIAN

Počet štartujúcich v kategórií: 85

1.kolo FREE, v 2.kole vyhral 5:0 s GARSTEA ALEXEI (Moldova,MDA), v 3.kole prehral 2:3 so TRUONG KHAI (SWEDEN,SWE).

 

12:00 hod.

Kata ženy: EMA BRÁZDOVÁ

Počet štartujúcich v kategórií: 74

1.kolo FREE, v 2.kole vyhrala 3:2 s JOVANOSKA PULEKSENIJA (FYR of Macedonia,MKD), v 3.kole vyhrala 5:0 s IZAGUIRRE GABRIELLA (EL SALVADOR,ESA), v 4.kole prehrala 0:5 s SANCHEZ JAIME SANDRA (SPAIN,ESP).

V repasáži v 1.kole prehrala 1:4 s DIMITROVA MARIA (DOMINICAN REP.,DOM) a obsadila tak 9.miesto. GRATULUJEME !!!

 

KUMITE:

 

14:30 hod.

Kumite muži + 84 kg: ATTILA JÓBA

Počet štartujúcich v kategórií: 79

V 1.kole prehral za stavu 0:0 s FILALI MEHDI (FRANCE,FRA).

 

16:00 hod.

Kumite ženy + 68 kg: DOMINIKA TATÁROVÁ

Počet štartujúcich v kategórií: 60

1.kolo free, v 2.kole vyhrala 1:0 s CELAN BUJAS ANAMARIJA (CROATIA,CRO), v 3.kole vyhrala 1:0 s WASOWICZ MAYA (UNITED STATES OF AMERICA,USA), v 4.kole prehrala za stavu 0:0 s FLORENTIN ANNE LAURE (FRANCE,FRA).

 

17:30 hod.

Kumite muži - 84 kg: ADI GYURÍK

Počet štartujúcich v kategórií: 89

1.kolo free, v 2.kole vyhral 2:0 s ROGOZARSKI MATEJA (ISRAEL,ISR), v 3.kole prehral 2:4 s MUHOVIC MERIS (BOSNIA AND HERZEGOVINA,BIH).

 

19:00 hod.

Kumite ženy - 68 kg: MIROSLAVA KOPÚŇOVÁ

Počet štartujúcich v kategórií: 69

V 1.kole vyhrala 3:0 s VORDERLEITNER NINA (AUSTRIA,AUT), v 2.kole vyhrala 3:2 s WOLD SHERILYN (NEDERLANDS,NED), v 3.kole vyhrala za stavu 4:4 s RODRIGUEZ TANYA (DOMINICAN REP.,DOM), v 4.kole prehrala 0:4 s ZARETSKA IRINA (AZERBAIJAN,AZE). V repasáži v 1.kole vyhrala 3:1 s ABDELAZIZ FERYAL (EGYPT,EGY). Mirka nastúpila v sobotu 10.11.2018 do boja o 3.miesto proti MELNYK HALYNA (UKRAINE,UKR), nad ktorou vyhrala na vlajky za stavu 0:0 a získala tak BRONZOVÚ MEDAILU. GRATULUJEME !!!

 

7.11.2018 (STREDA)

KUMITE:

 

10:00 hod.

Kumite muži - 75 kg: MATÚŠ LIESKOVSKÝ

Počet štartujúcich v kategórií: 96

1.kolo free, v 2.kole vyhral za stavu 3:3 s  VEKUA HENRI (GEORGIA,GEO), v 3.kole prehral 0:2 s BUSA LUIGI (ITALY,ITA).

V repasáži v 1.kole vyhral 6:0 s NTUNGANE ESPOIR (RWANDA,RWA), v 2.kole vyhral 5:1 s KELLAWAY JOE (ENGLAND,ENG), v 3.kole prehral 1:2 s  OTABOLAEV DASTONBEK (UZBEKISTAN,UZB) a obsadil tak 7.miesto. GRATULUJEME !!!

 

12:00 hod.

Kumite ženy - 61 kg: VERONIKA SEMANÍKOVÁ

Počet štartujúcich v kategórií: 76

1.kolo free, v 2.kole prehrala 1:3 s VIDELA TORO CAROLINA (CHILE,CHI).

 

13:15 hod.

Kumite muži - 67 kg: MATEJ HOMOLA

Počet štartujúcich v kategórií: 98

V 1.kole prehral 0:3 s SHARMA PRANAY (INDIA,IND).

 

15:00 hod.

Kumite ženy - 55 kg: VIKTÓRIA SEMANÍKOVÁ

Počet štartujúcich v kategórií: 75

1.kolo free, v 2.kole vyhrala 1:0 s ROBINSON BRANDI (UNITED STATES OF AMERICA,USA), v 3.kole vyhrala 3:0 s DRAOU WIDAD (ALGERIA,ALG), v 4.kole prehrala 4:5 s AGUNG SANISTYARANI COK ISTRI (INDONESIA,INA).

 

16:15 hod.

Kumite muži - 60 kg: DOMINIK IMRICH

Počet štartujúcich v kategórií: 87

V 1.kole vyhral 4:2 s SHOTA LEONARD (ALBANIA,ALB), v 2.kole vyhral za stavu 1:1 s CAPENDA ULIENGUE EUDES JUNECIO (BURKINA FASO,BUR), v 3.kole prehral 1:4 s AZZOUZI NADER (TUNISIA,TUN).

 

17:45 hod.

Kumite ženy - 50 kg: LUCIA KOVÁČIKOVÁ

Počet štartujúcich v kategórií: 58

V 1.kole prehrala 0:1 s ALIYEVA NURANA (AZERBAIJAN,AZE).

 

 

8.11.2018 (ŠTVRTOK)

KATA:

 

10:00 hod.

Kata team ženy:

(BRÁZDOVÁ E., MERAŠICKÁ N.., BÁČIKOVÁ Ľ.)

Počet štartujúcich v kategórií: 25

V 1.kole vyhrali 5:0 s Trinidad And Tobago (TRINIDAD & TOBAGO,TTO), v 2.kole prehrali 0:5 s Spain (SPAIN,ESP).

V repasáži v 1.kole prehrali 0:5 so SERBIA (SERBIA,SRB) a obsadili tak 7.miesto. GRATULUJEME !!!

 

KUMITE:


12:00 hod. (eliminácie medzi 32 teamov)

Kumite team muži:

(IMRICH D., HOMOLA M., LIESKOVSKÝ M., GYURÍK A., JÓBA A., PODSKLAN D., DŽAČOVSKÝ L.)

Počet štartujúcich v kategórií: 60

V 1.kole vyhrali 3:0 s KUWAIT (KUWAIT,KUW).

 

15:00 hod. (eliminácie medzi 32 teamov)

(SEMANÍKOVÁ V., SEMANÍKOVÁ VER., KOPÚŇOVÁ M., TATÁROVÁ D.)

Počet štartujúcich v kategórií: 61

1.kolo Mexico (MEXICO,MEX)


9.11.2018 (PIATOK)

KUMITE:

 

09:00 hod.

Kumite team muži:

(IMRICH D., HOMOLA M., LIESKOVSKÝ M., GYURÍK A., JÓBA A., PODSKLAN D., DŽAČOVSKÝ L.)

Počet štartujúcich v kategórií: 60

V 2.kole prehrali 2:3 so SERBIA (SERBIA,SRB).

 


 

 

 

Organizačné informácie:

  • Zraz reprezentantov je dňa 4.11.2018 (NEDEĽA) o 09:00 hod. vo vestibule v Dome Športu v Bratislave
  • Návrat zo šampionátu - 11.11.2018 (NEDEĽA) cca 23:45 hod.

Pri odchode sa MUSIA všetci účastníci preukázať:

  • platným cestovným pasom
  • turistickým cestovným poistením liečebných nákladov počas celého pobytu na ME, t.j.  4. - 12.11.2018
  • športovým poistením liečebných nákladov-riziková skupina „šport KARATE" na dni turnaja

______________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Nominácia reprezentantov:

 

Kata ženy: Brázdová E.

Kata muži: Fabian P.

 

Kata team: Brázdová E. - Merašická N. - Báčiková Ľ.

 

Kumite ženy - 50 kg: Kováčiková L.
Kumite ženy - 55 kg: Semaníková Viktória
Kumite ženy - 61 kg: Semaníková Veronika
Kumite ženy - 68 kg: Kopúňová M.
Kumite ženy + 68 kg: Tatárová D.

 

Kumite družstvo ženy: Semaníková Viktória, Semaníková Veronika, Kopúňová M., Tatárová D.

 

Kumite muži - 60 kg: Imrich D.
Kumite muži - 67 kg: Homola M.
Kumite muži - 75 kg: Lieskovský M.
Kumite muži - 84 kg: Gyurík A.
Kumite muži + 84 kg: Jóba A.

 

Kumite team muži: Podsklan D., Džačovský Ľ.

 

+ Imrich D., Homola M., Lieskovský M., Gyurík A., Jóba A.

 

Realizačný tím:

 

Tréneri:

Jozef Poliak, Peter Baďura, Jaroslav Javorský, Tomáš Kleman

 

Rozhodca:

Ondrej Citényi

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Plán prípravy na Majstrovstvá sveta seniorov 6.-11.11.2018 (Madrid / Španielsko)

 

08.06. - 10.06.2018 - Karate 1 Premier League - Istambul / Istambul, Turecko

- kumite - U21, senior

- kata    - junior, U21, senior

 

22.06. - 24.06.2018 - Sústredenie reprezentácie - Moštenica / Moštenica, Slovensko


24.08. - 30.08.2018 - Sústredenie reprezentácie - Moštenica / Moštenica, Slovensko


08.09. - 09.09. 2018 -Budapest open/Maďarsko
- kumite - U21, senior

- kata - junior, U21, senior

 

14.09. - 16.09.2018 - Karate 1 Premier League - Berlin / Berlín, Nemecko

- kumite - U21, senior

- kata    - junior, U21, senior


22.09. - 23.09.2018
- Karate 1 Series A / Santiago, Chile

- vyradené z plánu prípravy

- kumite - U21, senior

- kata - junior, U21, senior

 

28.09. - 30.09. 2018 - Croatia Open /Rijeka, Chorvátsko
- kumite - U21, senior

- kata - junior, U21, senior

 

12.10. - 14.10.2018 - Karate 1 Premier League - Tokyo / Tokio, Japonsko

- kumite - U21, senior

- kata    - junior, U21, senior


26.10. - 28.10.2018 - Sústredenie reprezentácie - Moštenica / Moštenica, Slovensko

 

06.11. - 11.11.2018 - Majstrovstvá sveta seniorov / Madrid, Španielsko

- kumite - U21, senior

- kata    - junior, U21, senior

 

 

Poznámky:
- Výber reprezentácie - SZK zabezpečuje účasť na turnajoch vybraným reprezentantom podľa výkonnosti a po dohode.
- Plán prípravy na MS seniorov 2018 môže byť podľa potreby priebežne upravený.