Majstrovstvá Európy 2019 - Aalborg - Dánsko

Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov, U21 2019

Na ME sa registrovalo 1.090 pretekárov v 1.066 štartoch z 51 európskych krajín.

2. miesto - Adi Gyurík - kumite starší juniori U21 -84 kg

2. miesto - Michaela Čukanová - kata kadetky

3. miesto - Jakub Černický - kumite kadeti -52 kg

3. miesto - Laura Pálinkášová - kumite juniorky -59 kg

3. miesto - Tomáš Kósa - kumite juniori +76 kg

3. miesto - Roman Hrčka - Richard Šlehofer - Matej Rebro - kata team kadeti-juniori

5. miesto - Zdenko Vanka - kumite juniori -76 kg

5. miesto - Sarah Hrnková - kumite staršie juniorky U21 -61 kg

7. miesto - Kristína Šimčíková - kumite juniorky -48 kg

7. miesto - Natália Rajčanová - kumite juniorky -53 kg

7. miesto - Vanda Vaňová - Nikola Jakubechová - Kristína Bruňanská - kata team kadetky-juniorky

9.miesto - Lucia Mrázová - kumite kadetky - 47 kg

9.miesto - Julian Enrik Smoliga - kata starší juniori U21

9. miesto - Jakub Štetina - kumite juniori -61 kg

9. miesto - Tatiana Tapajčíková - kumite staršie juniorky U21 -68 kg

9. miesto - Nina Jelžová - kumite staršie juniorky U21 +68 kg

11.miesto - Ema Brázdová - kata staršie juniorky U21

Video po prílete našich reprezentantov z ME v Dánsku si môžete pozrieť od 14:12 - 14:43 min. na tomto linku: http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13983/179429#852

1. deň šampionátu:

2. deň šampionátu:

3. deň šampionátu:

Kata kadet female - Michaela Čukanová

(32 pretekárov v kategórii)

- vyhrala 1.kolo s najlepším počtom bodov 22,6 a postúpila do 2. kola, kde vyhrala s druhým najlepším počtom bodov 22,02

- vo finále prehrala s VARDAR MENEKSE (TUR) s počtom bodov 23,82 oproti 24,54 a obsadila tak 2.miesto - striebornú medailu. GRATULUJEME!!!

(38 pretekárov v kategórii)

1. kolo free, 2. kolo porazil KASHI ADIEL (FIN) 4:1, 3. kolo prehral s KOSTOV BOJAN (MKD) 2:0. V repasáži v 1.kole vyhral s TEEFFELEN VAN SEBASTIAAN (NED) 6:0, v 2.kole vyhral BUSCEMI MATTIA (ITA) 6:0, v 3.kole v boji o 3.miesto vyhral s OEZDEMIR MUHAMMED (GER) 1:0 a získal tak bronzovú medailu. GRATULUJEME!!!

Kumite kadet male -57 kg - Adam Chudík

V 1. kole vyhral s ABDELMALKI NASSIM (BEL) 4:1, v 2. kole prehral s SIMOSIS IOANNIS (GRE) 0:4

Kumite kadet male -63 kg - Juraj Černický

1. kolo free, v 2. kole vyhral s PALIAROUTAS STAVROS (GRE) za stavu 1:1, v 3. kole prehral s GOMEZ CAMPANARIO IVAN (ESP) 0:1

Kumite kadet male -70 kg - Jakub Poliak

V 1. kole vyhral s VARDANYAN TIGRAN (ARM) za stavu 0:0, v 2. kole prehral s MAHABBATLI ISMAYIL (AZE) 0:1

Kumite kadet male +70 kg - Maroš Janovčík

V 1. kole vyhral s ROGOZARSKI NIKOLA (ISR) 7:3, v 2. kole prehral s PAPASTERGIOS KONSTANTINOS (GER) za stavu 1:1

Kumite kadet female -47 kg - Lucia Mrázová

(34 pretekárov v kategórii)

1. kolo free, v 2. kole prehrala s SOULIER MARGOT (FRA) 0:7. V repasáži v 1.kole prehrala s WEZEL_VAN ROBIN (NED) 0:6 a umiestnila sa na 9. mieste.

Kumite kadet female -54 kg - Adela Vlasáková

1. kolo free, v 2. kole vyhrala s FONIQI ANILA (KOS) 2:0, v 3. kole prehrala s KOURI FILIO (GRE) 0:1

- postúpili z 1.kola s počtom bodov 22,08

- druhom kole skončili na 4. priečke s počtom bodov 22,6 a umiestnili sa na 7. mieste.

Kata team kadet-junior male:

Roman Hrčka - Richard Šlehofer - Matej Rebro

- z prvého kola postúpili s počtom bodov 22,68,

- druhého kola postúpili s počtom bodov 22,22

- v treťom kole v boji o 3.miesto vyhrali nad ENG s počtom bodov 23,34 oproti 23,04 a získali tak bronzovú medailu. GRATULUJEME!!!

Kumite junior female -48 kg - Kristína Šimčíková

(27 pretekárov v kategórii)

1. kolo porazila BARREIRA MARIA (POR) 2:0, 2 kolo porazila CONDLOVA LUCIE (CZE) 1:0, 3. kolo prehrala s AGUS ASIA (ITA) 0:4. V repasáži v 1. kole prehrala s GRUJIC ALEKSANDRA (AUT) a celkovo sa umiestnila na 7. mieste.

Kumite junior female -53 kg - Natália Rajčanová

1. kolo SOKOLOWSKA KLAUDIA (POL) 0:0, 2. kolo KARTTUNEN VENLA (FIN) 0:0, 3. kolo prehrala s AUGEL JILL (GER) 0:2. Postúpila do repasáže kde však prehrala s HOLLANDER NADINE (NED) 2:3 a celkovo sa umiestnila na 7. mieste.

Kumite junior female -59 kg - Laura Pálinkášová

1. kolo free, 2. kolo porazila HANDELSBY NORA_BENEDICTE (NOR) 4:1, 3. kolo porazila OUKHATTOU ASSIA (FRA) 2:0, 4. kolo porazila BOGDAN MALINA (ROU) 1:0, 5. kolo prehrala s OUDENAARDEN_VAN MELISSA (NED)  síce 2:3 ale postúpila do repasáže kde vyhrala nad OSTOJIC TEA (CRO) 7:0 a získala tak bronzovú medailu. GRATULUJEME!!!

Kumite junior female +59 kg - Sára Krivdová

(35 pretekárov v kategórii)

1. kolo free, 2. kolo prehrala s JUNNER NIAMH (SCO) 0:2

Kumite junior male -55 kg - Andrej Tvrdoň

1. kolo prehral s DRABEK MARTIN (CZE) 0:2

Kumite junior male -61 kg - Jakub Štetina

1. kolo free, 2. kolo prehral s OUALAD_HAS_AMAR YOUNESS (BEL) 1:4. V repasáži prehral s HEINZ ALBERT (GER) 0:2 a umiestnil sa na 9. mieste.

Kumite junior male -68 kg - David Maroši

(40 pretekárov v kategórii)

1. kolo porazil TAMBOUR WILLIAM (SWE) 4:0, 2. kolo prehral s  MALIQI BETIM (KOS) 0:1

Kumite junior male -76 kg - Zdenko Vanka

1. kolo free, 2. kolo porazil VERNIK LIRAN (ISR) 1:0, 3. kolo porazil  CHEPURNOV DANIIL (RUS) 2:1, 4. kolo porazil  SHAHBAZLI FARID (AZE) 1:0, 5. kolo prehral s  ABDESSELEM RAYBAK (FRA) 0:1. V repasáži nakoniec prehral s ARSLAN HASAN (TUR) 0:3 a skončil tak na 5. mieste.

Kumite junior male +76 kg - Tomáš Kósa

1. kolo free, 2. kolo porazil FRANKO DANIEL (HUN) 1:0, 3. kolo porazil VRBAN IGOR (CRO) 1:0, 4. kolo prehral s PETKOV GLIGOR (MKD) 0:1. V repasáži v 2. kole vyhral nad HASTRUP PAW (DEN) 1:0, v 3. kole v boji o 3. miesto vyhral nad KALININ SERGEI (RUS) 1:0 a získal tak bronzovú medailu. GRATULUJEME!!!

Kumite U21 female -50 kg - Dominika Veisová

(23 pretekárov v kategórii)

1. kolo free, 2. kolo prehrala s HABERL URSA (SLO) 0:5

Kumite U21 female -55 kg - Hana Kuklová

1. kolo prehrala s KONIAEVA IULIIA (RUS) 0:4

Kumite U21 female -61 kg - Sarah Hrnková

1. kolo porazila DIKER NESE KIYMET (TUR) 9:3, 2. kolo porazila ARSENIO CAROLINA (POR) 5:3, 3. kolo porazila BARAC MARINA (CRO) 2:1, 4. kole prehrala s RODINA ANNA (RUS) 0:3 ale postúpila do repasáže kde prehrala s ELWART SARA (POL) 1:7 a nakoniec obsadila krásne 5. miesto.

Kumite U21 female -68 kg - Tatiana Tapajčíková

(26 pretekárov v kategórii)

1. kolo prehrala s ISAEVA VICTORIA (RUS) 0:7. V repasáži prehrala v 1. kole s RADICEVIC MARINA (SRB) 1:5 a skončila na 9. mieste.

Kumite U21 female +68 kg - Nina Jelžová

1. kolo free, 2. kolo prehrala s OLIVEIRA ANA RITA (POR) 1:2. V repasáži prehrala s WALTERS ROCHELLE (ENG) 0:6 a skončila na 9. mieste.

Kumite U21 male -60 kg - Dominik Imrich

1. kolo free, 2. kolo prehral s RODIONOV DANIEL (EST) 0:4

Kumite U21 male -67 kg - Matej Hajdu

1. kolo free, 2. kolo  prehral s RUGGIERO ROSARIO (ITA) 0:1

Kumite U21 male -75 kg - David Podsklan

1. kolo free, 2. kolo TSANGARAS MARCOS (CYP) 0:0, 3. kolo prehral s ONCIULENCO RODION (MDA) 0:2

Kumite U21 male -84 kg - Adi Gyurík

1. kolo free, 2. kolo porazil RADONJIC ILIJA (MNE) 1:0, 3. kolo porazil KULOVUORI BJORN (FIN) 3:0, 4. kolo porazil GULAHMADOV EMIL (AZE) 8:0, 5. kolo porazil RELIFOX MAXIME (FRA) 3:1. Vo FINÁLE sa stretol s SPASENOVSKI PETAR (MKD), kde prehral na vlajky za stavu 1:1 a získal tak striebornú medailu !!! GRATULUJEME !!!