KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Úspech našich reprezentantov sa stupňuje každým kolom Zlatej ligy!

ZLATO-ZLATO-BRONZ. To je výsledná bilancia víkendového tretieho kola Zlatej ligy, ktorého dejiskom bol tentokrát rakúsky Salzburg. Oproti minuloročnému kolu však pretekári za svoje umiestnenia dostávali plný počet bodov. Počet pretekárov bol síce porovnateľný s nemeckým kolom Zlatej ligy, ale len z nepochopiteľných dôvodov bol panel rozhodcov na každom tatami zostavený z domácich Rakúšanov. Podľa slov zúčastnených ani dostatočne neovládali pravidlá WKF a už vôbec nemali skúšky medzinárodných rozhodcov. Čo bolo však najväčším prekvapením, bohužiaľ opäť negatívnym - za výhru dokonca po prvý krát nikto okrem kata tímov, nedostal žiadnu finančnú odmenu.

          Turnaj bol tradične rozdelený na dva dni. V sobotu do bojov ako prví zasiahli "katisti". Miroslav Sližik hneď v 1. kole narazil na vynikajúceho Venezualčana A. Diaza (4:1), ktorý ho ale potiahol do repasáže. Tam však v druhom kole neprešiel cez neskôr bronzového Švajčiara H.Pierrota. Medzi ženami sa taktiež nedarilo Kristíne Grmanovej, keď v 4. kole vypadla s domácou pretekárkou J. Stadler (5:0). V kumite sa ale naopak šťastena prejavila naplno. V mužskej kategórii do 80 kg si Andrej Harničár v štyroch kolách poradil so súpermi, na ktorých mená a krajiny si vraj ani poriadne nespomína. Vo finálovom piatom kole ale porazil Švajčiara E. Kabashiho (2:0) a tak si domov odniesol okrem medaile, diplomu aj 12 cených bodov. V sobotu do bojov zasiahla aj Lucia Povalačová, ktorej medaila ušla doslovne o vlások. V kategórii nad 60 kg prehrala o finále s čerstvou seniorskou Majsterkou Európy Petrou Pecekovou a v zápätí aj o bronz s nemeckou pretekárkou J. Benadda.

          V nedeľňajšom pokračovaní Zlatej ligy sme však už nezaváhali. Eva Medveďová potvrdila svoju jednoznačnú dominanciu v svojej kategórii do 60 kg a svojim tretím víťazstvom si predčasne zabezpečila "jackpot" tohtoročnej Zlatej ligy. V štyroch kolách postupne porazila SUI (4:2), SLO (7:1), o finále Indonézanku 10:0 a vo finále nemeckú pretekárku K. Knuhmann 3:0.

Na kvalitu rozhodcov tentokrát doslova doplatila Monika Višňovská v kategórii do 53 kg. V prvom kole ju doslova nechala prehrať nemecká rozhodkyňa s pretekárkou z Malayzie. Tá sa ale našťastie prebojovala až do finále a tak Moniku potiahla do repasáže, kde už nezaváhala. Porazila Češku Linhartovú 3:2, Luxembučanku 4:1 a o tretie miesto Indonézanku 2:1.

          Turnaja sa mimo reprezentácie zúčastnili aj pretekári z dvoch klubov SZK. Najlepšie si počínal P.Jurík (Rapid BA), keď obsadil 5. bodované miesto v mužskej kategórii do 70 kg. Do bojov v kata zasiahli aj pretekári z klubu ŠŠK BA. Prekvapením bolo 4.kolo Kataríny Liptákovej, 3.kolo Romana Kuboviča a Filipa Pipišku. Do druhého kola sa prebojovala Martina Pipišková. Na rakúskej pretekárke "stroskotala" v prvom kole Barbora Bosnyáková (3:2).

 

Všetkým medailistom gratulujeme!!!

 

  Results Austrian Open 2007

 

Kumite Einzel female Sen -60

1 MEDVEDOVA Eva Slovak karate Union SLOVAKIA

 

Kumite Einzel female Sen -53

3 VISNOVSKA Monika Slovak karate Union SLOVAKIA

 

Kumite Einzel female Sen +60

5 POVALACOVA Lucia Slovak karate Union SLOVAKIA

 

Kumite Einzel male Sen -80

1 HARNICAR Andrej Slovak karate Union SLOVAKIA

Fotogaléria