KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

MS juniorov a kadetov - Istanbul 2007

ISTANBUL - Najväčšie mesto Turecka rozkladajúce sa na dvoch kontinentoch - Európa a Ázia. Nádherné mešity so štíhlymi minaretmi a samozrejme dejisko tohtoročných Majstrovstiev sveta juniorov a kadetov.

          Včera (16.10.2007) v poobedňajších hodinách doletela slovenská reprezentácia na istanbulské letisko, odkiaľ po miernom zdržaní dorazila aj do oficiálneho hotela Golden Age****. Tridsaťčlenná výprava na čele s trénermi Františkom Kretovičom a Jaroslavom Javorským sa tak pridala k dvom oficiálnym rozhodcom - Petrovi Baďurovi a Miroslavovi Cisárovi, ktorí pricestovali do Istanbulu už v nedeľu 14.10.2007 na rozhodcovský kurz a skúšky medzinárodných rozhodcov WKF.

 

Streda, 17.10.2007:

          Po včerajšom celodennom cestovaní sme si, na tunajšie pomery trošku pospali. Raňajky sme síce dohodli na 8.00, ale keďže je tu hodinový posun, nevstávalo sa až tak príjemne. Bohaté švédske stoly nám to však všetko vynahradili - Marek Radúch by Vám o tom vedel rozprávať - keby vládal. Doobedňajší tréning sme absolvovali o 10.00 na pravom tureckom vzduchu, priamo na streche hotela pri „bazéne". Na naše prekvapenie, bol však hotelom propagovaný bazén jedna veľká bačorina. Vynahradil nám to však jedinečný výhľad na Bosporský most a poobedná návšteva historických pamiatok tohto starobylého mesta.

          Prehliadku sme začali Modrou mešitou, ktorá je najznámejším symbolom Istanbulu hneď po Hagii Sofii. Je to najväčšia mešita v meste a ako jediná má šesť minaretov. Po nej sme navštívili najveľkolepejšie architektonické dielo byzantského umenia chrám Božej múdrosti Hagia Sofia. Tu sme však usúdili, že prehliadok už na dnes bolo dosť a vybrali sme sa priamo na Grand bazar - svetoznámy trh s viac ako 3.000 obchodíkmi s tovarom z celého sveta. Je to skutočný raj vyjednávačov o ceny a my ako praví Slováci sme sa tam skutočne nestratili. Zjednali sme rifle, tenisky, šatky, zlato, cukrovinky, tabak, bundy - proste všetko.

          Deň ubehol rýchlo, ale rozhodne nie zbytočne. Do reality nás dostalo až večerné rozdávanie akreditačných kartičiek, ktoré nám pripomenulo, že sme opäť o niečo bližšie k šampionátu...

 

Štvrtok, 18.10.2007:

          Dnes nás Istanbul opäť potešil krásnym dňom. Na rozdiel od včerajška sme ale okrem tradičného raňajšieho tréningu viac oddychovali. Slnečná strecha hotela poskytla relax najmä ženskej časti výpravy, kým niektorí „muži" ešte nakupovali v okolí.

          I keď bol dnešok posledným „oddychovým", naši rozhodcovia sa potili aj za nás. V oficiálnom hoteli sa dnes dozvedeli výsledky rozhodcovských skúšok. A ako teda obstáli? Darilo sa Petrovi Baďurovi, ktorý uspel tak v kata (Referee A), ako i v kumite (Referee B). Pôvodnú licenciu (Judge B - kumite) ponechali Miroslavovi Cisárovi. Priniesli nám aj pavúky - teda nami dlho očakávané rozlosovanie (muži v prvom kole Turecko a ženy Tunis). Zajtra sú na programe družstvá. Tak držte palce - asááá!

 

 -júlia-

 

Fotogaléria