KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

WKF Juniors & Kadets Championships - Istanbul 2007

Celková štatistika:

82 krajín, 26 súťažných kategórií, 1454 súťažiacich

http://www.karateworld.org/index.php?option=com_content&task=view&id=123&Itemid=36  

 

NEDEĽA, 21.10.2007 - 3. deň šampionátu

 

8.00

Eliminácie a repasáže Kata juniorov - Kata Juniors female & male.

          Hneď v úvode nastúpila bez zaváhania Katarína LONGOVÁ (počet súťažiacich: 42), keď v 1. kole zdolala reprezentantku z Južnej Afriky (L. Davids) 5:0 s kata Seipai. Suverénne pokračovala aj nad obávanou domácou pretekárkou N. Sazak (TUR), ktorú porazila taktiež 5:0 s Bassai-Dai. V 3. kole nastúpila proti Španielke C. Barroso. Obidve nasadili svoje najlepšie kata - Španielka Chataniara Kushanku a Katarína Suparimpei. Malé zaváhanie v rotácii však znamenalo prehru 1:4 v inak bechybnom prevedení. Španielkino taktické podcenenie gréckej pretekárky S. Livitsanou znamenalo koniec nielen jej, ale aj Katarínin. Vo večernom finále nastúpi na naše prekvapenie Grékyňa S. Livitsanou a Francúzska E. Fumonde. Tretie miesta obsadili Egypt S. Sayed a ITA V. Bottaro.

          Štefan DEMKO (počet súťažiacich: 45) v mužoch prehral v 1. kole s reprezentantom Kazachstanu M. Kateshovom 2:3. Kazach potom prekvapivo zdolala aj Jakuba Tesárka (CZE) 3:2 a pokračoval ďalej. V 3. kole prehral s Japoncom I. Shimbabom, takže Števo už do bojov ďalej nezasiahol. Do finále postúpil domáci Turek A. Caliskan a Egypťan M. Ibrahim. Tretie miesta obsadili Talian A. Tocco a Kuvajťan Y. Al Harbi.  

 

10.00

Eliminácie a repasáže Kumite Juniorov - Kumite male (-60, -65, -70)

          V ľahkej váhe do 60 kg sme nemali zastúpenie. Stanislav JOCH (-65 kg, počet súťažiacich: 52) vyhral s G. Thomasom (MAS) 2:1. V 2.kole nastúpil proti I. Pangovi (MAC), s ktorým prehral 1:2. Makajčan prehral v nasledujúcom kole s Francúzom A. Rghioui.

V kategórii do 70 kg (počet súťažiacich: 61) prehral v 1. kole Tomáš RISKA 1:2 s reprezentantom Bosny D. Zadrom. Bosniak postúpil cez Brazílčana P. Dias Juniora, ale v 3. kole prehral s reprezentantom Estónska V. Kovnikovom.

 

11.30

Eliminácie a repasáže Kumite junioriek - Kumite female (-53, -60, +60)

         V kategórii -53 kg (počet súťažiacich: 39) nastúpila v 2. kole Viktória SEMANÍKOVÁ s M. Chandran (MAS), ktorú porazila 8:0 sekundu pred koncom (1. kolo FREE). V 3. kole prehrala 4:1 s Brazílčankou B. Janini, ktorá ďalej prehrala s domácou pretekárkou S. Ozcelik (TUR), ktorú uvidíme aj vo večernom finále.

Dagmar KUBINSKÁ (-60 kg, počet súťažiacich: 54) vyhrala 7:0 v 1. kole s Vietnamkou T. Bui. V 2. kole prehrala s favorizovanou Američankou E. Kuritou 0:4. Američanka prehrala v ďalšom kole s Egypťankou H. Abd Elalaa.

Ivana VIŠŇOVSKÁ (+60 kg, počet súťažiacich: 41) mala 1. kolo voľné, v 2. kole prehrala s Taliankou M. Chiari 1:3, ktorá prehrala o finále s domácou reprezentantkou H. Guler (TUR). 

 

14.00

Eliminácie a repasáže Kumite juniorov - Kumite male (-75, -80, +80)

          Milan HAJDÁK (-75 kg, počet súťažiacich: 56) prehral v 1. kole s H. Rahi (MAR) 1:10 pred časovým limitom. Marotčan vypadol v 3. kole

Filip PREŠINSKÝ (-80 kg, počet súťažiacich: 45) vyhral nad Švédom (B. Amamgjekaj) 4:2. V 2. kole prehral s Dánom M. Svendsen 1:4. Dán v ďalšom zápase vyhral nad Talianom D. Sgarbinim, ale v semifinále už nestačil na Španiela A. Martinez Alguacila.

Juraj TABAK (+80 kg, počet súťažiacich: 42) vyhral v 1. kole s V. Gumbi (RSA) 4:0. V 2. kole suverénne porazil Kórejčana S. Lee 8:1. V 3. kole nedal šancu Venezualčanovi J. Meza a porazil ho pred časovým limitom 9:1. O postup do semifinále prehral s Iráncom Z. Poorshab 0:5. Iránec vyhral nad Francúzom T. Bandudi Kasa a "potiahol" Juraja do repasáže. V 1. kole repasáže nastúpil proti Maďarovi P. Kun (víťazovi duelu EST - HUN), ktorého v poslednej sekunde zápasu, za stavu 1:1, kontaktoval na hlavu. Druhé napomínanie ho tak stálo trestný bod, ktorý už nemal šancu dorovnať. Ďuri prehral 1:2...a tým ukončil aj posledné šance slovenskej výpravy na zisk medaile z tohto šampionátu.

 

18:00 FINÁLE

Kata junior - female: 1. GRE S. Livitsanou (Seienchin) 3:2

                                  2. FRA E. Fumonde

                                  3. EGY S. Sayed a ITA V. Botarro 

 

Kata junior - male:    1. EGY M. Ibrahim (Unsu)

                                  2. TUR A. Caliskan                                  

                                  3. ITA A. Tocco a KUW Y. Al Harbi

 

Kumite male - 60 kg: 1. EGY K. Ahmed

                                  2. GER N. Bitsch

                                  3. ENG R. Mcmillan a FRA S. Ainine

 

Kumite male - 65 kg: 1. EGY M. Omara

                                  2. ITA S. Serino

                                  3. FRA A. Rghioui a Y. Ide

 

Kumite male - 70 kg:  1. AZE I. Shirinov

                                  2.  LAT R. Sadikovs

                                  3. FYROM I. Cvetkovski a GRE G. Tzanos  

 

Kumite female - 53 kg: 1. TUR S. Ozcelik

                                     2. ECU C. Cuesta

                                     3. FRA A. Recchia a RUS A. Zotova

 

Kumite female - 60 kg: 1. ESP C. Vicente

                                     2. GER A. Tazidinova

                                     3. NED L. Weerdenburg a CAN A. Bratic

 

Kumite female + 60 kg: 1. TUR H. Guler

                                      2. SUI F. Clavien

                                      3. EGY S. Abouel Yazed a ITA M. Chiari

 

Kumite male - 75 kg:  1. ITA L. Busa

                                  2. SEN M. Ba

                                  3. SWE S. Sadik a BRA C. Duprat

 

Kumite male - 80 kg: 1. TUR E. Erkan

                                  2. VEN A. Mayorca

                                  3. ESP A. Martinez Alguacil a IRI M. Yariilzoleh

 

Kumite male + 80 kg: 1.  IRI157 Z. Poorshab

                                   2.  UKR Y. Motovylin

                                   3.  FRA T. Bandudi Kasa a GER J. Horne

 

SOBOTA, 20.10.2007 - 2. deň šampionátu

 

8.00

Eliminácie a repasáže Kata dorastencov - Kata Kadets female & male.

          V ženskej kategórii nás reprezentovala Monika ČULENOVÁ (počet súťažiacich: 38). V prvom kole suverénne zvíťazila s Bassai-Dai nad pretekárkou L. Dumic z Chorvátska 4:1. V druhom kole (SVK - MKD) zase naopak tvrdo doplatila na stratu stability v ústupe do šikodači v kata Seipai (0:5), čo znamenalo predčasný koniec na tomto šampionáte. Jej macedónska súperka (Z. Spirkoska) neskôr vypadla v 4. kole s domácou Turkyňou. Do finále postúpila Francúzska a Japonka. Tretie miesto si vybojovala pretekárka z Bulharska a Turecka.

          V  kategória kadetov nás zastupoval Matej URÍK (počet súťažiacich: 47). Prvé kolo mal voľné, do druhého nastúpil proti anglickému M. Scotcherovi, ktorého bez problémov zdolal so Seipai 4:1. Tretie kolo i napriek vynikajúco zacvičenej Suparimpei prehral 1:4 s reprezentantom Francúzska (T. Navarro). Ťažký los a prekvapivé výkony kadetov Japonska, Egypta a Venezuely znamenali stop v nádeji na Maťovu repasáž. Vo finále večer uvidíme Egypt s Iránom. Tretie miesto obsadili Japonec s Turkom. 

 

10.00

Eliminácie a repasáže Kumite Dorastencov - Kumite male (-55, -60, -65)

          V ľahkej váhe do 55 kg sme nemali zastúpenie. Martin ČULA (-60 kg, počet súťažiacich: 49) mal 1. kolo voľné. V 2. kole Martin prehral s reprezentantom Srbska 1:3. M. Curic (SRB) prehral o postup do finále s Iráncom P. Soltani a v repasáži vyhral nad Maďarom O. Horváthom, čím si zabezpečil bronz.

Marek GRANÁT (-65 kg, počet súťažiacich: 48) nastúpil v 1.kole s proti Austrálčanovi (G. Georgieff), ktorého s prehľadom zdolal 4:1. V 2.kole za stavu 3:3 po taktickom zaváhaní prehral v predĺžení s pretekárom z Dominikánskej republiky (J. Vargas). Dominikánec prehral hneď v nasledujúcom zápase s Holanďanom (V. Vaseur).

 

11.30

Eliminácie a repasáže Kumite dorasteniek - Kumite female (-51, -57, +57)

         V kategórii -51 kg (počet súťažiacich: 38) nastúpila v 1. kole Nikola BĽACHOVÁ s pretekárkou S. Krsikapa - Montenegro. Nika prehrala v predĺžení za stavu 1:1 na zástavky (0:4). Jej pretekárka MNE prehrala neskôr o postup do finále so Srbkou J. Milivojcevic.

Lucia LANGOŠOVÁ (-57 kg, počet súťažiacich: 34) nastúpila proti vicemajsterke Európy Grékyni L. Charalampidou, s ktorou prehrala 5:8. Grékyňa hneď v ďalšom zápase prehrala s Austrálčankou S. Yahiro. 

S ukrajinskou reprezentantkou G. Seryogina v 2. kole prehrala 0:2 aj Ivana DUČOVÁ (+57 kg, počet súťažiacich: 39) - 1. kolo mala voľné. Ukrajinka hneď v ďalšom kole prehrala s Ruskou E.Shaposhnikovou.

 

14:15

Eliminácie a repasáže Kumite dorastencov - Kumite male (-70, -75, +75)

          Viktor VISKUP (-70 kg, počet súťažiacich: 43) vyhral v predĺžení 3:2 v 1. kole s Rusom S. Vorontsovom. V 2. kole porazil 3:0 Dána A. Maatouga. V 3. kole vyhral 5:1 s Iráncom M. Hosseinzademvarja. V 4. kole vyhral suverénne 6:1 s Chorvátom S. Zlibanovic. O postup do finále však narazil na favorizovaného Francúza K. Grillona, ktorý ho porazil 6:1. Viktorovi tak "zostal" iba boj o 3. miesto s Bosniakom N. Poturom, ktorý sa svojej druhej šance zabojovať o medailu už nevzdal - porazil Viktora 4:0, ktorý už viditeľne zápas predčasne vypustil. Škoda...

Peter SZOMOR (-75 kg, počet súťažiacich: 44) vyhral 4:0 v 1. kole s Guatemalsým reprezentantom A. Abdalla Ortis.  V 2.kole zdolal slovinského reprezentanta S. Zlaka 1:0. V 3. kole s neopodstatnenou "podporou" zo strany rozhodcov Petrovi udelili Hansoku za kontakty na hlavu. Nemec I. Buric do finále nepostúpil, takže Peter sa so šampionátom rozlúčil v 3. kole.

Igor ZELINA (+75 kg, počet súťažiacich: 38) mal 1. kolo voľné a v druhom nastúpil proti Litovčanovi R. Zeltinsovi, ktorého porazil 2:0. V 3. kole prehral s Holanďanom (D. De Weerd) 0:2 a ten o finále s domácim Turkom H. Yerebakanom.

 

18:00 FINÁLE

Kata kadet - female: 1.JPN S. Konya (Tomari Bassai) 5:0

                                  2. FRA M. Barnotin (Gojushiho)

                                  3. TUR K. Akarsu a BUL G. Vitanova 

 

Kata kadet - male:    1. EGY I. Moussa (Unsu) 3:2

                                  2. IRI F. Haghighi (Suparimpei)                                   

                                  3. TUR M. Sofuoglu a JPN Y. Nakahodo

 

Kumite male - 55 kg: 1. IRI V. Hassanipour 2:0

                                  2. LAT K. Kalnins 

                                  3. TUN K. Falah a ITA A. Vastola 

 

Kumite male - 60 kg: 1. ESP M. Gomez 3:2

                                  2. IRI P. Soltani 

                                  3. SRB M. Curic a SUI B. Kujtim 

 

Kumite male - 65 kg: 1. ITA M. Vitagliano 4:4 (na vlajky 3:1) 

                                  2. FRA O. Benayad 

                                  3. RUS G. Egiazaryan a GRE G. Kafouros 

 

Kumite female - 51 kg: 1. TUR T. Yenen  7:2

                                     2. SRB J. Milivojcevic

                                     3. MNE S. Krsikapa a VIE T. Luu 

 

Kumite female - 57 kg: 1. JPN M. Kobayashi 1:0

                                     2. ITA V. Maurizzi                                     

                                     3. HUN M. Sturman a FRA S. Barre 

 

Kumite female + 57 kg: 1. TUR G. Perol 6:0

                                      2. CAN N. Bratic 

                                      3. CRO M. Lenard a RUS E. Shaposhnikova 

 

Kumite male - 70 kg: 1. FRA K. Grillon 9:3

                                  2. JPN H. Kawasaki  

                                  3. BIH N. Potur a SRB N.Jovanovic

 

Kumite male - 75 kg: 1. JPN R. Araga 7:0

                                  2. TUR A. Usda

                                  3. GER I. Buric a FRA T. Lakehal 

 

Kumite male + 75 kg: 1. TUR H. Yerebakan 5:4

                                   2. GRE D. Margaritopoulos  

                                   3. HOL D. De Weerd a CRO M.Tomazin

 

 

PIATOK, 19.10.2007 - 1. deň šampionátu

 

8:00

Oficiálny začiatok. Keďže tentokrát nemáme zastúpenie v kategórii Kata družstiev mužov ani žien, do bojov zasiahneme až v tímoch kumite. Vo finále žien uvidíme Nemecko - Taliansko (počet tímov 17) a vo finále mužov Egypt  - Taliansko (počet tímov 17). Všetci naši juniori prešli vážením.

 

9:40 počet tímov v kategórii: 45

Juniorské družstvo kumite mužov nastúpilo proti domácemu Turecku - v poradí TOMASH Richard (prehral 0:1), RAJČÁNY Ronald (prehral 1:3), PREŠINSKÝ Filip (vyhral 1:0), TABAK Juraj (prehral 3:6), RADÚCH Marek už nenastúpil, keďže sme už celkovo prehrali na zápasy 1:3. Zostáva nám len veriť, že tím Turecka nás potiahne do repasáže.

 

11:06

Domáci Turci prehrali v 3.kole s tímom Talianska 0:2, čím nám zmarili akékoľvek šance zasiahnuť do ďalších bojov. Konečný výsledok - Juniorské družstvo mužov prehralo v 2.kole s tímom Turecka (1.kolo - voľné).

 

11:50 počet tímov v kategórii: 30

Družstvo žien nastupuje proti tímu Tuniska. V 1.kole tréneri nasadili tím v zložení KUBINSKÁ Dagmara, SEMANÍKOVÁ Viktória a VIŠŇOVSKÁ Ivana. 1.zápas Dada remízovala 1:1. V druhom zápase Viktória prehrala 0:5. Rozhodujúci tretí zápas Ivany skončil síce víťazne 3:0, ale v celkovom súčte bodov sme s družstvom Tuniska prehrali 4:6, takže ďalej nepostupujeme.

 

13:53

Družstvo Tuniska postúpilo do finále a my sme tak dostali druhú šancu! V repasáži nás čakajú tímy Číny, Anglicka a Chorvátska. Do prvého zápasu s Čínou nastupujú v poradí PEČIMONOVÁ Alexandra, SEMANÍKOVÁ Viktória a VIŠŇOVSKÁ Ivana. Saša prehrala tesne pred koncom zápasu 0:3 po džodan kope Číňanky. Šťastena nám nepriala ani v prípade Viktórie, keď prehrala sporným verdiktom rozhodcov 0:8 na Hansoku za kontakt čínskej pretekárky. Rozhodcovia tak v podstate rozhodli nielen o výsledku tohto stretnutia, ale aj o ukončení nášho pôsobenia vôbec. Konečný výsledok - Juniorské družstvo žien prehralo v 1.kole s tímom Tuniska a následne hneď v repasáži s družstvom Číny.

 

15:00

Otvárací ceremoniál Majstrovstiev Sveta Juniorov & Kadetov, Istanbul 2007

 

16:00 FINÁLE

Kata team muži:  1.EGYPT (Unsu) - 2.TALIANSKO (Gankaku) 3:2

                            3. FRANCÚZSKO a TURECKO

 

Kata team ženy:  1.TALIANSKO (Anan) - 2. NEMECKO (Gojujiho-sho) 4:1

                             3. FRANCÚZSKO a F.Y.R.O.M

 

Kumite team ženy: 1. TUNISKO  - 2. ŠPANIELSKO 2:1 (6:8, 1:0, 2:0)

                               3. CHORVÁTSKO a TURECKO

 

Kumite team muži: 1.JAPONSKO - 2. IRÁN 3:0 (3:1, 5:3, 3:1)

                              3. CHORVÁTSKO a RUSKO

Fotogaléria