KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Memoriál Michala Bozogáňa - 12.1.2008

          Dňa 12.1.2008 sa v Infinity Arena konal prvý ročník Memoriálu Michala Bozogáňa, ktorý KK Union Košice organizuje na pamiatku zosnulého syna trénera KK Union Michala Bozogáňa. Na turnaji sa zúčastnilo vyše 30 družstiev zo Slovenska, Maďarska, Chorvátska a Rumunska. Ozdobou boli reprezentácie Slovenska, Chorvátska a Maďarska.

  

Vyjadrenie predsedu komisie štátnej reprezentácie a trénera KK Kretovič Košice p.Františka Kretoviča:

          "Na turnaji sa zúčastnili pretekári z reprezentačných výberov Chorvátska, Maďarska a Slovenska. Súťaž mala vysokú športovú úroveň. Potešili ma výkony mojich pretekárov: V. Pillarovej, K. Luxa, M. Vaškovej, J. Baňasovej, M. Čuchrana a A. Vaškovej. Všetci získali medaile. Samozrejme sledoval som aj pretekárov VUKABU a som spokojný s výkonmi M. Klímu, V. Semaníkovej, M. Bozogáňa. Mojej pozornosti však  nesmeli ujsť zápasy sledovaných reprezentantov, ktorí sa pripravujú na ME juniorov a kadetov. Veľmi sa mi páčili výkony B. Botunovej, I. Dučovej, L. Langošovej, D. Kubinskej. Samozrejme vynikajúce výkony podali seniorskí reprezentanti Eva Medveďová a A. Harničár, ktorí vo svojich kategóriách zvíťazili. Celý turnaj hodnotím veľmi pozitívne a dúfam, že sa bude pravidelne opakovať."

 

Vyjadrenie trénera KK UNION Košice Ing. Petra Bozogáňa:

          "Som rád, že sa nám podarilo zorganizovať tento turnaj. Chcem sa poďakovať všetkým ľuďom, ktorí prispeli k zdarnému priebehu turnaja, hlavne sponzorom, primátorovi Knapíkovi, starostovi Betušovi, riaditeľovi ZŠ Belehradská pánovi Grabanovi, šéftrénerovi reprezentácie SR pánovi Kretovičovi, hlavnému rozhodcovi Ing.Bácskaiovi a členom, rodičom a priateľom KK UNION Košice. Teším sa, že sa zišla silná konkurencia hlavne v kategórii seniorov, kde sme videli ozaj špičkové zápasy. Ozdobou turnaja bola napríklad Eva Medveďová - majsterka sveta z reprezentácie SR, majster Europy René Pernus z Chorvátska, vicemajster Európy Andrej Harničár, akademicky majster Európy Peter Macko a ďalší špičkoví pretekári. Ani mladší pretekári v kategóriách žiakov a dorastencov sa nedali zahanbiť. Z nášho klubu KK UNION by som chcel pochváliť medailistov, hlavne Matúš Bozogáň sa vytiahol víťazstvami nad Viskupom z Nitry a Zelinom z Banskej Bystrice, môj obdiv patrí Henrichovi Dudášovi, ktorý skončil tretí v silnej konkurencii mužov, keď prehral len s Pernusom o postup do finále. Za víťazstvom išli od začiatku pevne Mišo Klima a Kornélia Linkeschová. Naša bilancia mohla byť ešte lepšia, škoda že viacerí naši pretekári prehrali zápasy o tretie miesta."

 

  Zoznam zúčastnených klubov_Memoriál Michala Bozogáňa

 

  Výsledky turnaja_Memoriál Michla Bozogáňa

Fotogaléria