Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Grand Prix Croatia 2008

V nedeľu (20.1.2008) sa v skorých ranných hodinách vrátila slovenská reprezentácia z prvého tohtoročného medzinárodného turnaja. V chorvátskom Samobore sa v sobotu skutočne darilo - veď medailová bilancia 3-6-7  našich kadetov, juniorov a seniorov hovorí za všetko.

Agentúra SITA dnes zverejnila článok, ktorý Vám spolu aj s hodnotením šéftrénera Františka Kretoviča prikladáme:

Triumf Grmanovej na Grand Prix Croatia v Záhrebe

Triumf Grmanovej na Grand Prix Croatia v ZáhrebeSlovenským reprezentantom v karate sa mimoriadne darilo na víkendovom medzinárodnom turnaji Grand Prix Croatia v Záhrebe, na ktorom sa zúčastnilo 200 pretekárov z 15 krajín. Zverenci šéftrénera Františka Kretoviča vybojovali v Chorvátsku spolu pätnásť miest na stupňoch víťazov.

V seniorskej kategórii patrili Slovákom štyri medailové pozície (bilancia: 1-2-1). O jediný najcennejší kov sa postarala Kristína Grmanová v kata žien, dve strieb ra získali Peter Macko v kumite do 67 kg a Barbora Bosnyaková v kata, bronz pridal Miroslav Slížik tiež v súbornom cvičení kata. V mládežníckych kategóriách dosiahli karatisti SR dvakrát na najvrchnejšiu priečku - kadetka Monika Čulenová triumfovala v kata a Jakub Nemček v kumite kadetov v kategórii do 70 kg. "S naším vystúpením v Záhrebe som maximálne spokojný, takú medailovú žatvu sme už dlho nemali. Pre seniorov išlo o prvé medzinárodné vystúpenie v tomto roku, vrcholné podujatie - majstrovstvá Európy na nich čakajú začiatkom mája v estónskom Tallinne. Naopak pre juniorov a kadetov bol turnaj v Chorvátsku generálkou pred blížiacim sa kontinentálnym šampionátom ich vekovej kategórie, ktorý bude v polovici februára (15. - 17. 2.) v talianskom Terste. Chlapci i dievčatá ukázali kvalitnú pripravenosť," uviedol pre agentúru SITA šéftréner a zároveň predseda komisie štátnej reprezentácie František Kretovič.

Hodnotenie turnaja a výkonov reprezentantov očami predsedu Komisie štátnej reprezentácie F. Kretoviča:

Dňa 19.01.2008 sme sa zúčastnili na GP Croatia v Záhrebe. Za účasti pretekárov zo 16. krajín si naši počínali veľmi dobre. Konečne sa dostalo aj našim pretekárom kata. Ženské finále bolo slovenskou záležitosťou, kde sa stretli naše reprezentantky, z ktorých úspešnejšia bola K. Grmanová. Obsadila 1. miesto a B. Bosnyaková 2. miesto. Miroslav Slížik v ťažkej konkurencii obsadil 3. miesto, keď sa pred neho dostali Chorvát Novak a Čech Miček. Darilo sa aj našej kadetke M. Čulenovej, ktorá svoju kategóriu vyhrala. Pretože tento turnaj bol už predposlednou previerkou síl pred nastávajúcimi ME kadetov a juniorov, na turnaj sme  nominovali pretekárov, ktorí sa o účasť museli poriadne pobiť. Osobne sa mi veľmi páčili výkony F. Prešinského, V. Semaníkovej, M. Granáta, J. Nemčeka, P. Troppa a I. Dučovej.. Vo veľmi dobrej forme sa na začiatku seniorskej sezóny ukazuje P. Macko, ktorý vo finále tesne prehral so skúseným Chorvátom Lučičom.

Fotodokumentáciu turnaja doplníme priebežne.