KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

VIKÓRIA je ViceMajsterka Európy!!!

Vo večernom finále Majstrovstiev Európy sa v kategórii do 53 kg stretla naša reprezentatka VIKTÓRIA SEMANÍKOVÁ s bronzovou medailistkou z Majstrovstiev sveta - Francúzskou A. Recchia.

          V peknom zápase, po nepridelených bodoch za podrazenie, po neuznaní viacerých veľmi pekných kombinácií, pri naozaj výbornom nasadení sa Viktórii nepodarilo zvíťaziť nad reprezentantkou Francúzska a prehrou 1:7 si Viktória spolu so striebornou medailou odnáša titul VICEMAJSTERKY EURÓPY. Úprimne gratulujeme!!!

     

Eliminácie:

V 1. kole vyhrala nad úradujúcou Majsterkou sveta TUR S. Ozcelik 1:0, 2. kolo vyhrala s Ruskou O. Muravyeva 1:0, v 3.kole porazila reprezentantku Švajčiarska S. Datwiler 2:0 a v boji o finále porazila Škótku L. Cairns 4:2, čím si zabezpečila účasť vo večernom finále.

 

Viktoriin tréner Jozef Poliak výkon vo finále videl takto: 

"Viktória sa ujala vedenia, súperka dokonca bola penalizovaná za kontakt - čiže zápas rozbehla dobre. Bohužial potom dostala tvrdý kop na hlavu, ktorý by normálne mal byť hodnotený ako kontakt - Francúzska za neho dostala 3 body (sanbon) a tým vlastne otočila zápas. Viktórii vlastne neostávalo nič iné ako bojovať a riskovať, hoci použila aj podrážacie techniky, tie neboli hodnotené a Viktória vysoko prehrala 7:1. Síce prehra bola vysoká, ale bol to jeden z jej najlepších zápasov na týchto Majstrovstvách Európy. Je to úspech, Viktória obhájila minuloročné umiestnenie - 2. miesto, ale naše ambície siahali vyššie!"

 

A ako hodnotí Viktória svoj výkon v bojoch o finále?

"Najviac som sa bála Turkyne - skrz ňu som vôbec v noci nespala, veď je to Majsterka sveta! Keď som ju porazila, vedela som, že finále si už nenechám vziať. Ruska bola tiež prekvapivo silná. Finále bude ťažké - Francúzska sa veľmi zlepšila odkedy som ju porazila na ME v Podgorici 2006 v boji o 3. miesto. Veď uvidíme - držte palce!!!"

 

Šéftréner reprezentácie František Kretovič:

"Veľmi sa teším, že po bezmedailovom príchode z MS v Istambule sme sa našimi výkonmi opäť zaradili medzi európsku karatistickú špičku. Vynikajúce výkony okrem Viktórie Semaníkovej predviedli aj Juraj Tabak a Ivana Dučová, ktorí skončili v prvej osmičke a Filip Prešinský, ktorý skončil na 4. mieste. Hlavne Filipa delilo od zisku medaile veľmi málo. Verím však, že zajtra naši kadeti a v nedeľu juniorské družstvá zabojujú a rozšíria tak našu medailovú zbierku."

 

-júlia-

Fotogaléria