KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Historický bronz v Kata!!! MATEJ URÍK JE TRETÍ!!!

O historický bronzový úspech v kategórii kata kadet sa dnes zaslúžil odchovanec Kachi Nitra MATEJ URÍK.

          V tvrdej konkurencii postupoval sebaisto bez akéhokoľvek zaváhania, čo mu prinieslo aj zaslúžený úspech. Tretie miesto je vôbec prvá mužská medaila v kategórii kata pre Slovenský zväz karate.

 

Eliminácie:

V prvom kole porazil reprezentanta Ruska S. Tsoya 3:2 (Seipai: BassaiDai), rovnako postupoval aj v druhom -  s Azerbajdžancom E. Eyvazovom 3:2 (Seienchin:Jion). V 3. kole ho zastavil favorizovaný Španiel J. Carbonell Lopez 1:4 (Kururunfa:GojushihoSho), ktorý ale Mateja potiahol do repasáže. V 1.kole repasáže porazil suverénne Škóta L. Scobieho 5:0 (Anan:Unsu). V boji o tretie miesto zacvičil kata Supparimpei, ktorou dokázal poraziť aj Francúzovu KosokunDai a štyrmii zástavkami voči jednej (4:1) si bronz určite zaslúžil. 

 

A čo na to hovorí Maťo?

"Ďakujem trénerovi, len trénerovi - nič iné! A vlastne pozdravujem Moniku :)"

 

Tréner Róbert Končál bol trošku zhovorčivejší...

"V príprave sme spravili maximum, ale myslím si, že každý odchádza na vrcholné podujatie s túžbou siahnuť si na medailu. My sme tomu podriadili celú prípravu. veril som do poslednej chvíle, že to dopadne pozitívne. Taký "markantný" rozdiel vo výsledku (4:1) som síce nečakal, ale o to viac som prežíval radosť. V priebehu celej súťaže išiel Maťo veľmi koncentrovane a v podstate sa mu ako jedinému podarilo na španielskeho finalistu získať zástavku na svoju stranu."

 

Za reprezentáciu SZK sme poprosili trénera Júliusa Valentu:

"Veľmi príjemne prekvapili obidvaja katisti - boli veľmi dobre pripravený a máličko stačilo a mali by sme nie jednu bronzovú, ale dve. Veľmi dobre sa obaja vysporiadali s atmosférou šampionátu a tým psychickým tlakom. Cez všetky "handycapy", ktoré existujú na týchto súťažiach podali veľmi dobré výkony. Môžme im len poďakovať za reprezentáciu. Mrzí nás to, že Monikiným výkon, ktorý bol na medailu - rozhodcovia neocenili. Dufam, že nabudúce to už vyjde. Potenciál na to máme. Konečne po rokoch sa vyprofilovali pretekári v kata, ktorí môžu zasiahnuť na medailové posty na vrcholových súžiach Európy a sveta."

 

-júlia-

Fotogaléria