KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

9th ITALIAN KARATE OPEN 2008

V talianskej Monze sa v piatok podvečer (4.4.2008) začal v poradí už 9. ročník celoeurópskeho turnaja ITALIAN OPEN 2008. Súťaž sa rozbehla elimináciami kata družstiev a jednotlivcov a našej reprezentácii sa skutočne darilo...

 

          Cenný bronz v súťažnej kategórii kata seniorky si vybojovala reprezentantka Barbora Bosnyaková (ŠŠK Bratislava). V konkurencii cca 73 pretekárok sa bez problémov prebojovala až do semifinále, kde ju zastavila favorizovaná domáca reprezentantka - aktuálna juniorská majsterka Európy Viviana Bottaro. V súboji o 3. miesto si však už nič nenechala ujsť a suverénnou výhrou nad Nemkou Merkert Kerstin 3:0 si vybojovala bronzovú medailu.

          Vzájomné duely Barbory Bosnyákovej - 1.kolo: ITA - Angelo Fabiola (BassaiDai), 2. kolo: ITA - Ferreo Elisa (Pachu), 3. kolo: CRO - Kiuk Marijana (Nipaipo), 4. kolo: GER - Wall Svetlana (Anan), 5. kolo: GER - Heinrich Christine (Unshu), semifinále: ITA - Viviana Bottaro (Suparimpei), repasáž: GER - Markert Kerstin  (Ch. Kushanku). Obdivuhodnú pozornosť si zaslúži aj preto, že bronz si v ten večer vybojovala v poradí 11-tou zacvičenou kata (4 kata v družstvách a 7 kata v jedntolivcoch).

 

          Prekvapením turnaja bol aj vynikajúci výkon Miroslava Slížika (STU Zvolen), keď mu len o vlások uniklo tretie miesto. Hneď v 1.kole (Heiku) narazil na majstra sveta Luca Valdesiho, ktorý ho ale bez zaváhania potiahol do repasáže. Ak však chcel myslieť na bronz, musel vyhrať za sebou 5. kôl s minimánou prestávkou na oddych, čo bolo maximálne fyzicky náročné. V 1. kole repasáže vyhral 3:0 nad ITA - Marchese Sonny, v 2. kole si poradil 3:0 s reprezentantom GER - Haas Michael, v 3. kole vyhral nad reprezentantom AUT - 3:0, v 4. kole porazil reprezentanta CRO - 2:1  a v 5. kole, v súboji o bronz prehral s bravúrnou suparimpei s reprezentantom ITA - Figuccio Vincenzom 1:2. Za zmienku tiež stojí, že je to zatiaľ nielen Sližikov najlepší výkon, ale aj najlepší dosiahnutý výsledok v kategórii kata mužov v Golden lige vôbec.

 

          Ďalší bronz pre reprezentáciu unikol aj družstvu kata, ktoré v novom zložení - Hrušecká, Bosnyáková, Liptáková prehrali o 3. miesto po diskvalifikácii - pravidlá GOLDEN LIGY prikazovali zacvičiť bunkai aj v súboji o bronz, ktoré naše reprezentantky nemali. V 1. kole 3:0 porazili družstvo ITA Dimensione 3, v 2. kole 2:1 vyhrali nad reprezentáciou AUT. V boji o finále prehrali 0:3 s výberom ITA - národný tím a v repasáži po diskvalifikácii s družstvom CRO - Croatia 2.

 

Ostatným katistom sa príliš nedarilo, keď vypadli v prvých kolách s domácimi reprezentantkami - Grmanová - v 3. kole s Danielou Berrettoni, Liptáková - v repasáži v 3. kole s CRO - Apollo Carla (v 1. kole prehrala s majsterkou Európy 2:1 - Senjug Mirna). V 1. kole prehrali - Longova1:2 s CRO - Vujcic Valeria, Hrušecká s ITA Tomashi Chiara 1:2 a Ján Olekšák s CRO - Novákom 2:1.

 

          V kumite sa našim reprezentantom sa tentokrát šťastena obrátila chrbtom. Najďalej sa prebojoval Peter Macko -65 kg (Tekdan BA), keď ho zastavil v 3. kole skúsený reprezentant  z CRO, ktorý v boji o finále prehral s HUN A. Kovácsom, takže ho do repasáže nepotiahol. Monika Višňovská - prehrala v 1. kole s VEN, Medveďová prehrala v 1. kole s ITA, Semaníková prehrala taktiež v 1. kole. Harničár mal 1. kolo voľné, v 2. kole prehral s CRO, Prešinský Filip vyhral 1. kolo, v 2. kole ale už nestačil na GER, Šimko prehral v 1.kole...

 

Za všetkých však úprimne gratulujeme našej jedinej medailistke a všetkým, ktorí si o bodovania Golden Ligy pripísali prvé cenné body!

-júlia-

Fotogaléria