KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Pre Kristínu Grmanovú má v Talline striebro cenu zlata...

"Ľudia nie sú neúspešní - len sa skoro vzdávajú"  - takto začala Kristína svoje hodnotenie (výrok, ktorý si osvojila vďaka Jurajovi Gažovi).

          Aj keď vo večernom finále na zlato nesiahla - striebro má pre ňu cenu zlata. Minuloročná majsterka Európy - chorvátska reprezentantka Mirna Senjug už bola nad jej sily. "V príprave som sa zamerala hlavne na prvé dve kolá, tajne som dúfala, že prejdem do tretieho :) Na piate - finálové - mi tak chýbala potrebná istota, aj keď túžba tam bola veľká...Nevadí, je to môj najväčší úspech!!!"

          Majstrovstvá Európy v Talline boli po Bratislave v poradí jej druhé, na ktorých sa Kristína predstavila v slovenských farbách. Vlani zlyhala najmä na nešťastnom lose (prvé kolo s úradujúcou Majsterkou sveta - ITA Bataglia), tento rok jej šťastena priala. Rozlosovanie nebolo ideálne, ale určite jedno z tých lepších. Všetky súperky už poznala z domácich alebo zahraničných turnajov. "Doslova som sa rozbiehala. S Maďarkou som išla na isotu, s Turkyňou to bolo, ako sa hovorí LTT (len tak tak), na černohorku som nasadila obľúbenú kata a s Francúzskou, ktorá je môj najväčší "skalp", by ma už nikto nezastavil. Kata Suparimpei mi už veľakrát vybojovala úspech, ale že až takýto - štyri zastávky z piatich- to som nečakala."

 

A keby som ešt mohla využiť túto chvílku, rada by som poďakovala VŠETKÝM, ktorí mi verili a podporovali ma - nebudem ich menovať - oni všetci vedia, ktorí sú to...

 

Články:

http://www.bleskovky.sk/cl/6/243536/KARATE-Prva-medaila-na-ME

 

02.05.2008 16:00 TALLINN

          Už v úvodnom dni sa do medailovej bilancie na 43. európskom šampionáte v estónskom Talline zapísalo slovenské karate. V súbornom cvičení kata postúpila Kristína Grmanová až do večerného finále s istou striebornom medailou, no ak zdolá Chorvátku Mirnu Senjugovú, tak sa postaví na najvyšší stupienok.

V hale Saku Suurhall sa zišlo v súbornom cvičení 31 karatistiek. V turnajovom pavúku postupovala 29-ročná Kristína Grmanová, členka ŠSK Tupolevova Bratislava, jednoznačne. Postupne zdolala Maďarku Horváthovú 5:0, potom tesne Turkyňu Akarsuovú 3:2, Milacicovú z Čiennej Hory 5:0 a nakoniec Francúzku Builovú 4:1.

Vo finále na ňu čakala Chorvátka Mirna Senjugová, ktorá vlani triumfovala na ME v Bratislave a v Talline obhajuje titul. Grmanovej sa v tomto roku darilo, dvakrát zvíťazila na medzinárodných turnajoch, na GP Slovenska v Bratislave i Chorvátska v Samobore, vlani sa mohla pochváliť druhou priečkou na Dutch Open, teraz v Talline na ME dosiahla svoj životný úspech.

Slovenské karate na ME od roku 1993 sprevádzali najmä úspechy v športovom zápase v kumite, Kristína Grmanová sa stala len druhou karatistkou, ktorej sa podaril medailový prienik v kata, pred ňou to dokázala jedine Marcela Remiašová (2-0-1).

Zdroj: TASR

 

 

Fotogaléria