KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Vytúžená medaila pre Petra Macka!!!

          Cesta k vytúženej medaile Petra Macka z Tekdanu Bratislava v kategórii kumite muži do 65 kg nebola ľahká a bronz si doslova vybojoval:

V prvom kole vyhral nad CRO I. Skrablinom 4:0, v 2. kole si poradil s Nórom S. Bagroenom 2:1, v 3. kole porazil Azerbajdžana R. Huseynova 4:0, v 4. kole (semifinále) však už nestačil na Turka O. Kemaogluho a prehral 2:8. V repasáži v boji o bronz, vyhral doslova v poslednej stotine zápasu nad maďarským reprezentantom A. Kovácsom 3:2 a získal tak svoju vytúženú a vôbec prvú medailu zo seniorskych majstrovstiev Európy!

     

Peter svoj výkon hodnotí slovami:

"Každý zapas tohto šampionátu bol pre mňa ťažký, ale do každého som nastupoval na 100%. Medzi moje naväčšie skalpy môžem zaradiť víťaztvá nad Azerbajžancom R. Huseynovom a Maďarom A. Kovácsom nakoľko títo pretekári sú nekoľkonásobní medailisti z ME a MS. Tato madaila pre mňa veľmi veľa znamená, ďakujem za ňu najmä trénerom a všetkým, ktorí sa podieľali na mojej príprave. Tiež chcem úprimne poďakovať svojej rodine, priateľom, mojej Kristínke a tomu Pánovi tam hore...!"   

 

Fotogaléria