KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

36th European Cadet & Junior Championships

36th EUROPEAN JUNIOR & CADET CHAMPIONSHIPS

1st U-21 EKF CUP

 

V celkovom hodnotení krajín Európy sme skončili na historicky najvyššom mieste, keď sme obsadili 2. MIESTO spomedzi 45 krajín Európy a 777 reprezentantov. 

 

Slovenský zväz karate v spolupráci s Bratislavskou úniou karate zabezpečil mediálnu propagáciu výsledkov z diania šampionátu.Počas celého šampionátu výprava SZK aktívne spolupracovala s médiami:


1. agentúra SITA: priebežne každodenne zverejňovala aktuálne výsledky v servise SITA, koré boli následne preberané slovenskými denníkmi
2. STV - vysielanie reportáže: v nedeľu, dňa 1.2.2009 na STV3 od 21.45 hod. v GBS a v pondelok 2.2.2009 na STV2 od 19.25 v Športových ozvenách
3. TA3 - vysielanie reportáže: v nedeľu dňa 1.2.2009 v ŠPORT 22.30 a v pondelok 2.2.2009 v ŠPORT od 09.30 hod.

 

Oficiálne výsledky šampionátu: http://www.ekf-karate.net/index.php?option=com_content&task=view&id=140&Itemid=119

Štatistika účasti na šampionáte: http://www.ekf-karate.net/index.php?option=com_content&task=view&id=134&Itemid=117 

 

 

 

Nedeľa, 1. Február 2009 - Program: UNDER 21 (individual) JUNIOR (team)

- tretí (posledný) deň šampionátu

 

9.00-10.30 Eliminácie & Repasáže male & female Team kata

- nemáme zastúpenie

 

10.30-12:00 Eliminácie & Repasáže kumite -53, -60 kg

-53 kg (female) - Magdaléna Schéryová: prehrala 4:6 v 1. kole s Chorvátkou A. Brnic

 

-60 kg (female) - Lucia  Langošová: 1. kolo: free, v 2. kole vyhrala 5:1 nad reprezentantkou MKD V. Selimi, v 3. kole prehrala 1:3 so Švajčiarkou N. Kornfeld

   

12:00-13:45 Eliminácie & Repasáže kumite -68, -78 kg

-68 kg (male) - Kučerák Lukáš: 1. kolo: free, v 2. kole vyhral (4:4) v predĺžení na zástavky nad SCO D. Duniop, v 3. kole zvíťazil (2:2) v predĺžení na zástavky nad MNE N. Brasanac, v 4. kole v predĺžení za stavu 3:3 vyhral na zástavky nad Gruzíncom H. Vekua, v 5. kole (semifinále) prehral 0:2 so Švajčiarom J. Martin, v repasáži (6. kolo) - v boji o 3. miesto prehral 0:1 s reprezentantom Azerbajdžanu M. Guliyev

 

-78 kg (male) - Szomor Peter: v 1. kole vyhral 3:2 nad rumunským reprezentantom R. Tomososchi, v 2. kole prehral (0:0) v predĺžení na zástavky s tureckým reprezentantom M. Sahin

 

 

13:45-16:00 Eliminácie & Repasáže kumite +78, +60 kg

+78 kg (male) - Bozogáň Matúš: 1. kolo: free, v 2. kole prehral 0:4 s MNE L. Mihailovic

 

+ 60 kg (female) - Dučová Ivana je VICEMAJSTERKA EURÓPY!!! Jasnými výhrami v štyroch kolách zabezpečila FINÁLE!!! 1. kolo: free, v 2. kole vyhrala 3:0 nad Angličankou R. Smith, v 3. kole vyhrala 3:0 nad GRE V. Panetsidou, v 4. kole - v boji o finále s Ruskou E. Shaposhnikovou zvíťazila 6:1 a postupuje do finále!!!! Vo finále prehrala 0:2 so Sandrou Metzger (HUN) GRATULUJEME!!!

 

16:00-16:10 finále kumite -53, -60 kg

16:20-16:30 finále kumite -68, -78 kg

16:40-16:50 finále kumite +78, +60 kg

Ivana DUČOVÁ - Vicemajsterka Európy

17:00-17:20 finále kata team

17:30 Zatvárací ceremoniál

 

 

Sobota, 31. január 2009, Program: JUNIOR (individual) 

- druhý deň šampionátu 

 

09:00-10:30 Eliminácie & Repasáže kata

Kata junior (female) - Katarína Liptáková: v 1. kole vyhrala 5:0 nad Ruskou R. Semenkovou, v 2. kole vyhrala 5:0 nad Ukrajinkou O. Koryaginou, v 3. kole nestačila na Češku V. Miškovú a prehrala 1:4. češka následne prehrala s domácou reprezentantkou a katerína do repasáže nepostúpila.

 

Kata junior (male) - Roman Kubovič je VICEMAJSTER EURÓPY!!!

- 1. kolo: free, v 2.kole vyhral 4:1 nad DEN A. Millarchom, v 3. kole vyhral nad reprezentantom Srbska M. Bericom, v 4. kole porazil 3:2 Angličana J. Dixona a v boji o finále jednoznačne zvíťazil nad Rakúšanom V. Auingerom. Vo večernom finále prehral s domácim reprezentantom FRA W. Geoffreyom 1:4. GRATULUJEME!!!

 

10:30-11:45 Eliminácie & Repasáže kumite -55, -61 kg

-55 kg (male) - Richard Dobrotka: 1. kolo: free, v 2. kole prehral 0:2 s MKD S. Efremovom

-61 kg (male) - Michal Klíma: v 1. kole prehral 1:3 s LAT K. Kalninsom. V repasáži v 1. kole prehral 2:5 s Chorvátom H. Kovačevič 

 

11:45-13:00 Eliminácie & Repasáže kumite -48, -53 kg

-48 kg (female) - Barbora Botunová: v 1. kole vyhrala 6:1 nad Chorvátkou M. Horvat, v 2. kole vyhrala 3:0 nad Grékyňou M. Andreou, V semifinále prehrala 0:2 s Luxemburčankou S. Da Fonte. V repasáži prehrala 0:1 v boji o 3. miesto so Španielkou V. Lugue Padilla.

 

-53 kg (female) - Miriam Šošovicová: 1. kolo: free, v 2. kole prehrala 0:6 s ESP A. Anton.

 

13:00-14:15 Eliminácie & Repasáže kumite -68, -76 kg

-68 kg (male) - Matúš Cisár: 1. kolo vyhral 3:2 nad Ukrajincom O. Vityazyevom, v 2. kole prehral s Nórom M. Heede 

 

-76 kg (male) - Adam Lieskovský: 1. kolo: free, v 2. kole vyhral 5:3 nad Španielom M. Perez Blaunzara, v 3. kole prehral 0:3 s BIH H. Skrijelj, v repasáži v 1. kole prehral 1:7 s Čechom F. Smajclom 

 

14:15-15:30 Eliminácie & Repasáže kumite -59, +59 kg

-59 kg (female) - Júlia Langošová: v 1. kole vyhrala 5:1 nad Ruskou N. Borovskaya, v 2. kole prehrala s Chorvátkou M. Susac v predĺžení 1:2

 

+59 kg (female) - Dominika Tatárová je VICEMAJSTERKA EURÓPY!!!

- v 1. kole vyhrala 5:1 nad Angličankou C. Platts, v 2. kole vyhrala 8:0 nad Cyperčankou K. Niokka, v 3. kole vyhrala 8:2 s reprezentantkou DEN N. Prevost, v 4. kole - v boji o finále vyhrala 3:1 nad Portugalkou I. Barbero. Vo večernom finále prehrala s domácou reprezentantkou FRA M. Prouille 0:1. GRATULUJEME!!!!

 

15:30-16:30 Eliminácie & Repasáže kumite +76 kg

+76 kg (male) - Gabriel Kaleta: vyhral v 1. kolo 1:0 nad Holanďanom NED J. Koot, v 2. kole v predĺžení 1:0 nad Estóncom EST J. Beskrovny, v 3. kole porazil Turka v predĺžení 1:0, v semifinále podľahol Ukrajincovi 0:6, v súboji o bronz prehral 2:6 s reprezentantom Bosny a Hercegoviny H. Sujkovicom.

 

 

16:30-16:40 Finále kata male a kata female

KUBOVIČ - VICEMAJSTER EURÓPY !!!

16:50-17:00 Finále kumite male -55, -61 kg

17:10-17:20 Finále kumite female -48, -53 kg

17:30-17:40 Finále kumite male -68, -76 kg

17:50-17:05 Finále kumite female -59, +59 kg, male +76 kg

TATÁROVÁ - VICEMAJSTERKA EURÓPY !!!

 

 

Piatok, 30. január 2009 - Program: KADET (individual)

- prvý deň šampionátu

 

10:00-11:30 Eliminácie & Repasáže kata

Kata kadet (female) - Dorota Balciarová je MAJSTERKA EURÓPY...!!! 

- v 1. kole zvíťazila 5:0 nad reprezentantkou BIH A. Adilovič, v 2. kole porazila 5:0 Chorvátku R. Alandzak, v 3. kole vyhrala 5:0 nad Portugalkou P. Esparteiro a o postup do finále bez zaváhanie porazila reprezentantku Českej republiky V. Kopečnú. Vo večernom finále porazila s kata Suparimpei reprezentantku Nemecka J. Bleul 3:2. GRATULUJEME!!!! 

    

Kata kadet (male) - Michal Toure si z Paríža odnáša BRONZ!!!

- 1. kolo: free, v 2. kole bez problémov zvíťazil nad Turkom A. Alkan 5: 0, v 3. kole porazil reprezentanta Slovinska K. Plazara 4:1, o postup do finále však narazil na favorizovaného domáceho reprezentanta Francúzska H. Presta, s ktorým prehral 1:4. V repasáži - v boji o 3. miesto však už nezaváhal a porazil 5:0 českého reprezentanta K. Imriška.  GRATULUJEME!!!

 

11:30-12:45 Eliminácie & Repasáže kumite -52, -57 kg

-52 kg (male) - Matúš Lieskovský je BRONZOVÝ - v boji o 3. miesto nestratil ani bod!!!

- 1. kolo: free, vyhral v 2. kole 2:0 s BIH Z. Zovkom, v 3. kole zvíťazil nad Švajčiarom SUI N. Perren v predĺžení 2:0 (2:2), v 4. kole si poradil 6:0 reprezentatom Čiech P. Kleinom, v 5. kole v boji o finále - prehral 4:7 s domácim reprezentantom FRA A. Cuenca . V repasáži - v boji o 3. miesto zvíťazil 3:0 nad reprezentantom MNE S. Dukičom - GRATULUJEME!!! 

 

-57 kg (male) - Denis Košala: prehral v 1. kole so Slovincom A. Vesenjak 0:4 

 

12:45-14:00 Eliminácie & Repasáže kumite -47, -54 kg

-47 kg (female) - Lenka Földesiová  je MAJSTERKA EURÓPY...!!! 

-v 1. kole vyhrala 4:1 nad Macedónkou S. Zaborskou, v 2. kole vyhrala 2:1 nad reprezentantkou BIH I. Klepic, v 3. kole vyhrala nad Luxemburčankou J. Warling 10:2, v boji o finále zvíťazila nad Belgičankou L. Joris 3:2, ale belgický coach dal protest a zápas sa predlžoval. Lenka ale Belgičanku porazila aj v predĺžení 5:4. Vo večernom finale porazila presvedčivo Chorvátku A. Palcicovú 5:1 !!! GRATULUJEME!!!

 

-54 kg (female) - Ingrid Suchánková: v 1. kole zvíťazila 4:0 nad Azerbajdžankou S. Farajli , 2. kolo prehrala so Slovinkou 0:2 

 

14:00-15:15 Eliminácie & Repasáže kumite -63, -70 kg

-63 kg (male) - Ľuboš Meňuš: v 1. kole v predĺžení za stavu 1:1 vyhral na zástavky 4:0 nad HUN M. Meszarosom, v 2. kole prehral na zástavky s reprezentantom MKD B. Jovanovski po predĺžení za stavu 2:2

-70 kg (male) - Adam Vorobeľ: prehral v 1. kole so Srbom M. Nešičom 2:3

 

15:15-16:45 Eliminácie & Repasáže kumite +70, +-54 kg

+70 kg (male) - Róbert Šoltýs: v 1. kole zvíťazil 7:3 nad Angličanom ENG J. Gagon, v 2. kole prehral so Španielom V. Aranguren Herraizom 1:7 

+54 kg (female) - Veronika Semaníková: v 1. kole zvíťazila 5:3 nad Chorvátkou S. Sirovica, v 2. kole prehrala po predĺžení na zástavky so Slovinkou T. Risticovou za stavu (2:2) 

 

17:00-18:00 Otvárací ceremoniál

18:00-18:15 Finále kata male a kata female

BALCIAROVÁ - MAJSTERKA EURÓPY

18:25-18:35 Finále kumite male -52, -57 kg

18:45-18:55 Finále kumite female -47, -54 kg

FOLDESIOVÁ - MAJSTERKA EURÓPY

19:05-19:15 Finále kumite male -63, -70 kg

19:25-19:35 Finále kumite male +70 kg, female +54 kg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Francúzska federácia karate vydala druhý oficiálny Bulletin šampionátu, ktorý sa koná 30.1 - 1.2. 2009 v Paríži v známej športovej hale Pierre de Coubertin. Komisia štátnej reprezentácie (KŠR) predložila návrh reprezentácie juniorov & kadetov tak na Majstrovstvá Európy, ako aj na Prvý ročník Európskeho pohára do 21 rokov, tzv. "1st Under 21 European Cup".

           Tieto ME budú špecifické práve tým, že sa do organizácie šampionátu prvý krát uvedú zmeny v pravidlách (vekových a váhových kategóriach) navrhnuté na Svetovom kongrese WKF v Tampere 2006.

 

  NOMINÁCIA REPREZENTANTOV_ 36th European C&J Karate Championships

 

  Bulletin I. - 36th European Cadet & Junior Karate Championships

 

  Bulletin II. - 36th European C & J Karate Championships_NEW!!!

 

  Širšia nominácia reprezentácie UNDER 21 EUROPEAN CUP_Paríž 2009

 

  Širšia nominácia reprezentácie SR J&C Paríž 2009

 

  PREDBEŽNÝ plán prípravy J&K Paríž 2009

 

Dôležité UPOZORNENIE!!!

Učasť na Európskom pohári starších juniorov - UNDER 21 EUROPEAN CUP - nie je povolená reprezentantom, ktorí sa kedykoľvek predtým zúčastnili EKF alebo WKF seniorských šampionátov - Majstrovstiev sveta alebo Európy.

(pre bližšie informácie viď http://wwww.karate.sk/291/ekf-category-changes-2009-new)

 

           Členovia reprezentačného výberu juniorov & kadetov sú preto povinní sa zúčastniť prípravných medzinárodných a národných turnajov a reprezentačných sústredení, na základe ktorých bude zostavená reprezentácia J&K na Majstrovstvá Európy 2009 v Paríži.

 

Prvé sústredenie reprezentácie J&K sa uskutočnilo dňa 14. júna 2008 a druhé dňa 30. augusta 2008 v Banskej Bystrici, v telocvični na Osemročnom športovom gymnáziu. Sústredenia bolo zamerané na fyzické previerky - testy, ktoré pozostávali z nasledovnej batérie:

 

1) beh na 30 m

- merané fotobunkami z letmého štartu

2) kľuky

- na "pípnutie" v sekundových intervaloch, t.j. sekunda dolu - dotyk podložky, sekunda hore - do vystretia lakťov pri zachovaní presnej formy

3) zhyby

- príťahy podhmatom na hrazde (počet) - chlapci, výdrž v zhybe (sekundy) - diavčatá

4) výskoky merané zariadením FiTRO Jumper

- 10 sekundový test: opakované výskoky v trvaní 10 s.

- jednorazový maximálny výskok s protipohybom (max výška výskoku)

5) vytrvalostný beh 

- forma člnkového behu na 20 m (tam-späť) v presne vymedzenom tempe určovanom "pípnutím"

6) sed - ľah

- maximálny počet "brušákov" za 2 minúty