KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Majstrovstvá sveta seniorov v Japonsku

BLESKOVÉ SPRÁVY Z VÝJAZDU REPREZENTÁCIE SZK:

 

12.11.2008 

 

Výpravu Slovenského zväzu karate dnes v poobedných hodinách prijal Veľvyslanec SR v Japonsku, pán Peter Vršanský, zástupca veľvyslanca Dušan Psota, konzulka pani Gabriela Mrugová a obchodný zástupca Vladimir Urmanič. Priamo na ambasáde v Tokyu nás pohostili pravými nefalšovanými domácimi pagáčmi :)) Pán veľvyslanec nás privítal okrem veľmi milého a srdečného príhovoru aj hrou na fujare - dokonalej! Bez akýchkoľvek zábran nám odpovedal na všetky naše zvedavé otázky o Japonsku, ich kultúre a zvyklostiach. Naozaj nezabudnuteľný zážitok. Bolo úžasné citiť sa v tejto metropole aspon chvíľu ako doma :) A tešíme sa na stretnutie v Budokane - všetci nás tam zajtra prídu pozrieť a podporiť! Dnes bola na programe aj prezentácia účastníkov MS v HQ a druhý oficiálny tréning. Predbežné odhady hovoria o 104 zúčastnených krajín sveta a viac ako 900 reprezentantov. Rozlosovanie kategórií predpokadáme vo večerných hodinách. Prezident SZK Daniel Líška sa zúčastnil na kongrese WKF.

 

11.11.2008

 

Z prvých dojmov z večera sme sa snažili nejako vyspať :)) O 11.00 bol oficiálny tréning v hale. Po obede priletel do Village aj oficiálny kameraman výpravy. Celodenný program reprezentácie bol individuálny.

 

10.11.2008

 

O 11.00 hod pre nás prišiel autobus na letisko. Navážili sme všetci - dokonca aj Rasťo Mráz, ktorý kúpil minimálne 25 shishov (ochranné jing-jangové levy). Japoncom zjavne nevadila naša 5 až 10 kilová nadváha batožiny :) Po dvoch hodinách letu sme pristáli v metropole Japonska - v Tokyu. Privítali nás dve usmiate Japonky a 12 stupňová zima :( Do olympijskej dediny sme dorazili okolo 5-tej, čo bolo naše jediné šťastie. Totálne nezorganizovaní Japonci mali všade úplny chaos. Výpravy z iných krajín, ktoré sa chceli ubytovať vo Viilage, museli od rána čakať na kľúče od izieb. Nás toto čakanie našťastie minulo. Vyfasovali sme plachty, obliečky a išli na izby - na jednotky so spoločnými toaletami a sprchami na celú chodbu.

 

9.11.2008

 

Posledný deň v Naha... škoda. Ráno klasicky začíname tréningom a poobede má opäť každý vlastný program. Dnes celý deň pršalo :( Večer sme strávili balením a hlavne vážením batožiny :)))

8.11.2008

 

Predposledný deň na Okinawe. Ráno sme opäť začali tréningom v Budokane - tentokrát sme v dojo boli úplne sami. Dnes bol pre väčšinu krízový deň - nejako nám "nešlo" - asi to bude tou aklimatizáciou a tak zostávame na hoteli, alebo odpočívame na pláži...nakupovanie sme odložili na večerné hodiny :)))

 

 

7.11.2008

 

Od dnes nabiehame na súťažný režim - skoršie raňajky, ranný tréning...o 9.00 sme boli uz v Budokane a trénovali. Spoločnosť nám tentokrát nerobilo Kendo, ale cvičenci Aikida :) Kumite tréning dnes viedol Rasťo Mráz (včera Jožko Poliak), tréning katistov mal na strarosti tréner Baďura.  Poobedný čas bol opäť individuálnou záležitosťou - tréneri sa vybrali k moru na pláž a reprezentácia sa roztrúsila po meste. Niektorí nakupovali, niektorí oddychovali, iní si prezerali záhrady... 

    

6.11.2008

 

Od dnes máme každý deň zabezpečené tréningy v najznámejšej tréningovej hale pre bojove umenia na Okinawe - v Budokane. Kedže je tu neuveriteľne teplo, tréningy sú naozaj náročné. V dojo sme sa dnes delili o priestor aj s majstrom bojového umenia Kendo a jeho žiakmi - proste zážitok. Poobedný program výpravy bol individuálny - nakupovanie, výlet na pláž a do čínskej záhrady a opäť nakupovanie...

 

5.11.2008

 

O 9.00 sme vyrazili na celodenný výlet do svetoznámeho Akvária - Churaumi na severe ostrova Okinawa. Cestou sem sa zastavili v replike tradičnej dedinky - Ryukyu-Mura, kde sme spoznali aspoň kúsok z tradícií života a kultúry na tomto ostrove.  V najväčšom akváriu na svete sme naopak videli podmorský život...zažili sme delfínovú šou a cestou späť si poniektorí zaplávali aj v mori.

 

4.11.2008

 

Dnes sme absolvovali výlet na starobilý hrad SHURIJO a pozreli si kráľovské záhrady SHIKINAEN. Obidve pamätihodnosti sú označované ako svetové dedičstvo. viezli sme sa miestnou "nadzemkou", ale aj mestskou dopravou - autobusom. Zatiaľ sa všade dohovoríme - i keď viac prevláda viac reč tela ako angličtina

   

3.11.2008

 

Výprava doletela na Okinawu 10:55 miestneho času. Všetci sú v poriadku a zdraví  Momentálne tu prší, ale dúfame, že sa to do zajtra zmení! Je tu časový posun +8 hodín oproti nášmu času, takže my sa už chystáme odpočívať...Dobrú noc

    

 

 

  Bulletin_WKF Senior Championships, Tokyo 2008

Fotogaléria