KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

6th European Karate Championships for Regions

V sobotu, 14.6.2008 sa za účasti 423 športovcov (248 mužov,175 žien), presne 100 tímov z 20 krajín a 51 regiónov konali v slovinskom Maribore Regionálne Majstrovstvá Európy družstiev. Naša výprava pod vedním trénera Jožka Poliaka sa však tentokrát vrátila bez medaile.

         

          Kumite tím žien v zložení Semaníková, Tulejová, Povalačová  a Pečimonová prehrali v úvodnom prvom kole s reprezentačným tímom Turecka po vyrovnanom súboji na výsledné skóre o jeden bod. Turkyne potom podľahli v boji o finále, čím zobrali našim akúkoľvek šancu bojovať o medailové umiestnenia.

          V mužskej kategórii sa rozlosovanie aj výsledok prvého kola žien zopakoval. Družstvo v zložení Bozogáň, Harničár, Farmadin, Bridík a Szomor podľahli Turkom až v poslednom, rozhodujúcom súboji (Szomor- TUR), keď ešte 30 sekúnd pred koncom vyhrávali 1:0. Duel nakoniec skončil 1:4 a naši tak s Turkami prehrali. Tí sa však prebojovali do finále a "potiahli" tak našich do repasáže. Tam sa nám však opäť nedarilo. Do súboja so Srbmi sme pre vážne zranenie Harničára nenastúpili v plnej zostave, čím sme automaticky prehrávali 0:1. Tento vopred "prehratý" súboj nás nakoniec stál aj postup do ďalšieho kola repasáže.

          V kategórii kata nastúpilo družstvo žien v zložení Hrušecká, Bosnyáková a Liptáková. V prvom kole zdolali reprezentantky Srbska 4:1. V2. kole ich však zastavil tím Nemecka, ktorému podľahli 0:5. Skúsené Nemky v boji o finále prehrali s reprezentačným tímom Španielska a naše družstvo žien tak definitívne skončilo prehrou v 2. kole.

 

Podrobnejšie informácie nájdete na stránke:

http://www.karate-zveza.si/arhiv_08/EPR/results.asp