KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

So zlomeným nosom, ale predsa!!!

Naša najúspešnejšia reprezentantka Eva Medveďová - Tulejová si dnes doslova vybojovala bronzovú medailu na Majstrovstvách sveta seniorov v Tokiu. 

Po úvodných nezdaroch v elimináciách kategórií kumite družstiev a váhovej kategórii do 60 kg sa Eve zadarilo v jej kráľovskej disciplíne - kumite ženy Open (t. j. bez rozdielu hmotnosti).  I napriek vážnym zraneniam - natrhnutý a zlomený nos a natrhnuté ucho, Eva nastúpila do bojov v semifinále aj v repasáži.

 

Postup k  medaile na šampionáte:

V 1. kole vyhrala nad Rakúšankou E. Thajer 2:1, v 2. kole vyhrala nad skúsenou reprezentantkou P. Pecekovou (CZE) 6:1, v 3. kole porazila (KAZ) V. Zhetibay 3:0. Do semifinále postúpila na základe diskvalifikácie súperky J. Cargill (SUI), ktorá jej natrhla a súčasne zlomila nos. Eva i napriek zraneniu nastúpila do zápasu o finále, kde však prehrala s favorizovanou domácou reprezentantkou Y. Sato (JPN) 3:6. V repasáži - priamo 3. miesto už nezaváhala a vyhrala nad Grékyňou A. Karypidou 1:0. Eva si tak z Tokia odnáša cennú bronzovú medailu.

 

A ako tento úspech vníma samotná Eva?

"Neuveriteľné, krásne, fakt! Už mám za sebou titul majsterky sveta, dva tituly majsterky Európy, ale z tohto sa nejak teším tak najviac. Možno asi preto, koľko som musela kvôli tomu dneska trpieť..."

 

Bolelo?

"...bolelo veľmi bolelo. So zlomeným nosom, s dotrhaným, ale predsa - mami sorry..."  Asi v prvej sekunde, keď som si uvedomila, alebo kedy som sa dostala k vedomiu - už normálnemu, som si uvedomila, že musím vstať, musím ísť ďalej, pretože prehrať takýmto spôsobom to by som nechcela. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí tu dnes stáli pri mne. Ako prvému svojmu trénerovi J. Longovi, tiež trénerovi Javorskému, ktorý ma fakt podporil, manželovi a Derkovcom a všetkým..." 

  

Výsledné medailové umiestnenie v kategórii Female Kumite Open:

1. miesto - JPN Y.Sato

2. miesto - ESP G.Casanova Rodriguez

3. miesto - SVK E.Medveďová Tulejová

3. miesto - CRO E.Aničič

Fotogaléria