KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

III. Reprezentačný ples slovenského karate

III. REPREZENTAČNÝ PLES SLOVENSKÉHO KARATE

 

           Dňa 14.02.2009 sa pod záštitou Slovenského zväzu karate a Slovenskej únie pre východné kultúry a okinawské karate konal v kongresovej sále City Hotel Bratislava v poradí už tretí Reprezentačný ples slovenského karate.

          

           Symbolickým prípitkom otvoril ples už tradične prezident SZK, Daniel Líška, ktorým privítal všetkých hostí aj v mene čestného prezidenta SZK, pána Tibora Mikuša, ale najmä tri osobnosti, ktoré prijali pozvanie ako čestní hostia plesu - učiteľa slovenského karate, pána Takeji Ogawu, priekopníka športového karate na Slovensku, pána Miria Manniniho a najúspešnejšiu karatistku Slovenska za uplynulé storočie, Marcelu Remiášovú s manželom Vincenzom Sarrapom a dcérou Veronicou. 

Moderátorskej úlohy sa tento rok zhostil známy Karol Csino, ktorému v live vystúpeniach sekundovalo „miliónové dievča" Karin Olasová. Na plese sa okrem tanečnej zábavy, ukážky spoločenských tancov páru z UniDance Bratislava oceňovali aj najúspešnejší reprezentanti a ich tréneri za uplynulú sezónu v r. 2008.

 

          Najúspešnejšími akademikmi sa stali Barbora Bosnyáková (2. miesto - AMS kata ženy), Lucia Povalačová (2. miesto - AMS kumite open), Andrej Harničár (3. miesto - AMS kumite muži do 80 kg). Najúspešnejšou karatistkou sezóny sa stala Eva Tulejová (1. Miesto - ME kumite ženy open, 3. miesto - MS kumite ženy open). Medzi ďalšími ocenenými bola ja Kristína Grmanová (2. miesto - ME kata ženy), Peter Macko (3. miesto - ME kumite muži do 65 kg) a Klaudio Farmadin (3. miesto - ME kumite muži do 75 kg).

          Trénerské ocenenia si prevzali Ján Longa (prevzala Eva Tulejová), Jožko Poliak, Rudolf Farmadin (prevzal Klaudio Farmadin) a Kristína Grmanová. Za úspešné vedenie reprezentácie počas sezóny boli ocenení Peter Baďura, Július Valenta, František Kretovič, Jaroslav Javorský a Rastislav Mráz (za pána Valentu a Kretoviča prevzal ocenenie pán Javorský). 

 

          V mene celého hnutia karate vyslovil prezident SZK, Daniel Líška, poďakovanie a uznanie za dlhoročný prínos a mimoriadne zásluhy aj dvojnásobnej Majsterke Európy, bronzovej medailistke z ME a MS, Marcele Remiášovej a jej trénerovi Miriovi Manninimu. Pánovi Manninimu okrem ocenenia Prezident zároveň zablahoželal všetko najlepšie k nastávajúcemu životnému jubileu - 60 rokov.

 

          Úvodného tanca a zároveň otvorenia tanečnej časti plesu sa výborne zhostila Marcela Remiášová s manželom Vincenzom. A zábava na plese sa začala - pokračovala až do skorých ranných hodín...O zábavu sa okrem Karola Csina a Karin Olasovej staral DJ JL Music a rocková kapela SETBACK.

 

Fotogalériu z III. Reprezentačného plesu slovenského karate pre SZK zabezpečil Karol Hrebíček (Fotogaléria Charlie)

Fotogaléria