KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Fotogaléria Majstrovstiev Európy kadetov & juniorov

 

36th EUROPEAN JUNIOR & CADET CHAMPIONSHIPS

1st U-21 EKF CUP

 

V celkovom hodnotení krajín Európy sme skončili na historicky najvyššom mieste, keď sme obsadili 2. MIESTO spomedzi 45 krajín Európy a 777 reprezentantov.

 

1. miesto Dorota BALCIAROVÁ - kata kadetky

1. miesto Lenka FOLDESIOVÁ - kumite kadetky -47 kg

    

2.miesto Roman KUBOVIČ - kata junior

2. miesto Dominika TATÁROVÁ - kumite juniorky +59 kg

2. miesto Ivana DUČOVÁ - kumite staršie juniorky +60 kg

 

3. miesto Michal TOURE - kata kadet

3. miesto Matúš LIESKOVSKÝ - kumite kadet -52 kg

 

 

Slovenský zväz karate v spolupráci s Bratislavskou úniou karate zabezpečil mediálnu propagáciu výsledkov z diania šampionátu.Počas celého šampionátu výprava SZK aktívne spolupracovala s médiami:


1. agentúra SITA: priebežne každodenne zverejňovala aktuálne výsledky v servise SITA, koré boli následne preberané slovenskými denníkmi
2. STV - vysielanie reportáže: v nedeľu, dňa 1.2.2009 na STV3 od 21.45 hod. v GBS a v pondelok 2.2.2009 na STV2 od 19.25 v Športových ozvenách
3. TA3 - vysielanie reportáže: v nedeľu dňa 1.2.2009 v ŠPORT 22.30 a v pondelok 2.2.2009 v ŠPORT od 09.30 hod.
 
 

http://www.ta3.com/sk/relacie/17_sport/6233_sport-z-1-februara

 

 

Súvisiace články v médiách:

Šampionát očami trénera dvoch medailistov - JOŽKA POLIAKA y klubu CMK Banská Bystrica:

„Som veľmi šťastný, že pri týchto zmenách, ktoré nastali v pravidlách, náš zväz SZK zareagoval prípravou tak, že sme dokázali vybojovať 7 medailí, čo je potešujúce. Z toho skoro polovica medailí  bola z kata a pri takom malom množstve „katistov" to spozorovali aj iné krajiny.  Všetci nám gratulovali, že sme išli v kata veľmi hore.

V kumite v podstate potvrdili ambície aj naši čerství nováčikovia ale chvalabohu medailové zastúpenie máme aj od tých čo sa Majstrovstiev už zúčastnili.

Ale najšťastnejší som z toho, že ako som celému tomuto mladému kolektívu prízvukoval, že strašne záleží na tom, aký budú kolektív, že ako budú jeden druhému priať a povzbudzovať tak sa to odrazí aj na výsledkoch. A oni naozaj vytvorili skvelý kolektív a skvelú atmosféru. Myslím, že je to taká naša nová generácia karatistov, ktorý aj  v budúcnosti budú dosahovať veľké úspechy....

A teraz k dvom finalistkám: Dominika Tatárová - toto sú jej prvé ME. Je pretekárka, na ktorú som z celého 6-členného kolektívu z BB najviac vsádzal. Poznám jej kvality - je všestranná pretekárka - vynikajúco kope, udiera. V podstate celou kvalifikáciou prešla veľmi hladko a vysoko vyhrala nad všetkými pretekárkami, čo mi zároveň potvrdilo aj moje ambície s ňou. Škoda, že bola vo finále práve vo Francúzsku s Francúzskou - vedeli sme že to nebude ľahké. Taktika bola nerozbehnúť zápas hneď od začiatku. Bohužiaľ Francúzska zabodovala iba raz a Dominike sa nepodarilo už zápas zvrátiť a prehrala 0:1. Aj tak je to pre Dominiku obrovsky úspech.

Ivka Dučová už absolvovala dvoje ME a jedny MS, na ktorých neuspela podľa svojich predstáv, hoci na mládežníckej Golden lige skončila prvá, úspech na najväčších podujatiach stále neprichádzal. Myslím si, že aj preto, že veľmi túžila po úspechu - z tohto dôvodu sa nedokázala nikdy uvoľniť na týchto veľkých podujatiach. Iva však prešla na VŠ a škola jej zaberá oveľa viac času ako pred tým- rozmýšľala aj s karate skončiť, ale prehovoril som ju. Trošku dospela, nastalo uvoľnenie mysle a jej zápasy na týchto ME aj tak vyzerali - suverénne prešla kvalifikáciu do finále..."

 

Hodnotenie ME od reprezentačného trénera SZK Júliusa Valentu:

„Nadchol ma výkon našich mladých reprezentantov, ktorý zúročili náročnú prípravu v oddieloch a tým vlastne posunuli cvičenia kata v rámci Slovenska na veľmi vysokú úroveň. Pretože ich akceptuje už aj celá Európa vzhľadom na výsledky. Chcel by som týmto zároveň poďakovať ich oddielovým trénerom, ktorí majú veľkú zásluhu na tomto výsledku. Zároveň som rád, že Slovenský zväz karate v záverečnej fáze prípravy zabezpečil možnosť spoločných sústredení, ktoré tiež veľkou mierou prispeli k zdarnej reprezentácii v kata. Domov sa budeme vracať s dobrým pocitom vykonanej práce, ale zároveň s určitou výzvou do budúcnosti, aby sme nezaspali, lebo viac menej budeme sledovaný ako favoriti tejto disciplíny.

Záverom by som chcel zaďakovať našim mladým reprezentantom k veľmi dobrým výkonom."

 

Vyspovedali sme aj našich MEDAILISTOV:

Pamätáte sa, čo Vám prvé napadlo, keď ste už vedeli, že medailu máte istú?

Dorota BALCIAROVÁ - Majsterka Európy.: „...Ježiš Dorota, ty si to dokázala!!!. Nieeeeeeeeeeeee neverííííím (bum) slzy :))

 

Lenka FÖLDESIOVÁ - Majsterka Európy: „...konečne sa to podarilo!!!" Bola to taká všeobecná radosť - veľmi som si to neuvedomovala.  Naozaj som to nečakala.

 

Michal TOURE - bronzový medailista z ME: Bol so v prvom rade rád. Ale táto radosť prišla až po tom sklamaní z prehry s Francúzom.

 

Matúš LIESKOVSKÝ - bronzový medailista z ME: Je to taká odmena, za semifinále, keď som prehral o vytúžené finále - takže 3. miesto som bral ako odmenu.

 

Roman KUBOVIČ - Vicemajster Európy.: Že sa mi splnil sen. Atmosféra je úžasná - naozaj neskutočný pocit.

 

Dominika TATÁROVÁ - Vicemajsterka Európy: „...Bože to bolo super riadne - no vidíte!!!

Ivana DUČOVÁ - Vicemajsterka Európskeho pohára: ...že budem mať peniaze na pamiatky v Paríži a pôjdem s kamarátmi na strašnú „ekšn"

 

Čo, alebo kto Vám najviac pomohol v príprave na šampionát?

D.B.: Pomáhali mi hlavne rodičia, oni ako skorej tá psychická podpora. Potom môj tréner - môj bývalý a hlavne aj tento - Peter Baďura. A sebavedomie mi dodávali sústredenia, ktoré sme mali a cítila som sa vďaka nim istejšia. Pomohol mi ešte aj ružový vankúš so somárikom :))), ktorý mi mama doniesla na poslednú chvíľu a pevne ho držala v rukách. A veľmi dobre mi padlo, že keď som zvíťazila, že ma povzbudzovala celá reprezentácia a samozrejme ďakujem Kristíne Grmanovej, že bola za tou záclonou - mysľou, telom, dušou bola so mnou :)) a keď som postúpila do finále a vyšla za tú záclonu a videla jej tvár - to sa proste nedalo vydržať - vtedy som bola najviac dojatá.

 

L.F.: Určite tréneri - Rudolf a Klaudio Farmadin, ktorí sa mi venovali od rána do večera a majú najväčšiu zásluhu na dosiahnutí tohto úspechu. Rodičia a reprezentační tréneri a moja šťastná gumička do vlasov J a tu pri zápasoch hlavne „fanklub".

 

M.T.: Všetci tréneri, hlavne p. Čulen, p. Baďura a Kristína Grmanová. Chcel by som sa poďakovať celej výprave za veľkú podporu, korá mi dodala veľa síl a samozrejme aj Mirkovi Sližikovi, ktorý ma podporoval počas eliminácii.

 

M.L.: Tréner - Ján Longa, tí čo so mnou trénovali - Eva Tulejová, a rodičia, čo ma vozili na tréningy. Chcem poďakovať neúnavným fanúšikom slovenskej reprezentácie. A energetickým nápojom - ešteže ma nezobrali na doping :)))

 

R.K.: Najväčšia vďaka patrí mojej trénerke Kristíne Grmanovej,  ďalej rodičom a klubu ŠŠK, trénerovi M. Cisárovi a všetkým reprezentačným trénerom, ktorí nás pripravovali na šampionát a zároveň kaučovali počas zápasov. A tiež mi pomohol môj batôžtek víťazstva z Japonska :))) Ďakujem aj všetkým kamarátom doma aj v reprezentácii.

 

D.T.: Jožko Poliak a aj Ivka Dučová, rodičia, sparingovia, ktorých nejdem všetkým menovať, aj môjmu bývalému trénerovi (p. Striežovský), a Romanovi Švantnerovi

 

I.D.: Jožko Poliak a aj Dominika Tatárová, dva plyšové medvede od frajera, rodičia, ktorí mi naozaj horko ťažko pozháňali peniaze a Romanovi Švantnerovi

 

Odkázali by Ste niečo tým, ktorí na takýto úspech ešte len čakajú? Prípadne máte nejakú radu do života karatistom, ktorí o takomto niečom snívajú?

D.B.: Že držte sa svojich cieľov a hlavne to nevzdávajte poctivo makajte a počúvajte svojho trénera. A hovorí sa, že keď čakáš, dočkáš sa. - musím potvrdiť, že je to pravda.

 

L.F.: Všetko sa dá, len treba chcieť a treba isť tvrdo za svojim cieľom.

 

M.T.: Tvrdý tréning a musia mať tento šport naozaj radi.

 

M.L.: Hlavne sa nevzdávať. Čo najviac úspechov

 

R.K.: Najdôležitejšie je trénovať, aj keď to tak v mnohých chvíľach nevyzerá - výsledok sa dostaví.

 

D.T.: Treba strašne veľa trénovať, a mať psychickú podporu (však Ivka J)

 

I.D.: Nech skúšajú ďalej – ono to raz príde. Ja som tu štvrtý krát a mám iba prvú medailu...

Fotogaléria