KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

10th Italian Open - Golden League - MONZA

Prvý aprílový víkend (3.-4.-5.04.2009) sa v talianskej Monze uskutočnil jubilejný 10-ty ročník medzinárodného turnaja "Open D´Italia", ktorý bol súčasne aj prvým tohtoročným bodovaným kolom svetoznámej Zlatej ligy.

  

Rajec oficiálny partner SZKOficiálnym partnerom SZK je RAJEC, ktorý na turnaji zabezpečil reprezentantom pitný režim v podobe nesýtených 0,75 l vôd.

 

  

 Propozície turnaja_10o Open D´Italia - Golden League

 

Slovenská výprava sa na Slovensko vrátila v nedeľu v dopoludňajších hodinách s 5-timi medailami (medailová bilancia 1-2-2).

          Prvú bronzovú medailu vybojovala v úvodnej disliplíne turnaja - v kata - Erika HRUŠECKÁ (Tekdan Bratislava). Postup v súťaži: 1. kolo ITA 5:0, 2. kolo ITA 5:0, 3. kolo ITA 5:0, 4. kolo ITA (Bataglia) 3:2, 5. kolo semifinále CRO (Senjug) 1:4, REP.: 6. kolo ITA 5:0.

          Zlato v kategórii kumite -50 kg získala Monika VIŠŇOVSKÁ (Kachi Nitra). Vo finále porazila 1:0 reprezentantku Cardine ITA. (priebežne doplníme)  

          Medailovú zbierku v piatok doplnila bronzovou medailou v kategórii kumite +68 kg Nikoleta JUROVÝCHOVÁ (KK Zvolen) 1.kolo ITA 2:1, 2.kolo BRA 5:1, 3.kolo prehrala s ITA a v súboji o 3. miesto vyhrala 1:0 nad reprezentantkou HOL).

          Druhý deň turnaja začala výborne Dominika TATÁROVÁ (CMK Banská Bystrica), keď v kategórii kumite juniorky +59 kg získala striebro. Postup v súťaži: 1. kolo ITA 8:0, 2. kolo UKR 5:0, 3. kolo CRO 4:0, 4. kolo ITA 4:0, 5. kolo FINÁLE za stavu 1:1, v predĺžení 1:1, prehrala na vlajky s domácou reprezentantkou ITA.

          V mužských seniorských kategóriach sa ako jedinému darilo Petrovi MACKOVI (Tekdan Bratislava) v kategórii kumite -60 kg, ktorý prehral až vo finálovom dueli s reprezentantom Tunisu a z Milána si tak odniesol striebro. Postup v súťaži: 1.kolo ITA 8:0, 2. kolo CRO (Domdjoni) 7:5, 3. kolo BEL, 4. kolo HOL Vaseur, 5. kolo FINÁLE 4:6 s reprezentantom Tuniska (T. Montassar).

  

Naša reprezentácia: 

 

Kata ženy (104 pret.): 

                     

Grmanová Kristína  (1. kolo LUX 5:0, 2. kolo GRE (Livitsanou) 1:4)

Longová Katarína   (1. kolo voľné, 2. kolo ITA 5:0, 3. kolo ITA (Bataglia) 0:5)              

Hrušecká Erika - 3. miesto             

Bosnyaková Barbora (1. kolo ITA 5:0, 2. kolo ITA 5:0, 3. kolo GER (Schneider) 1:4)

 

Kata muži (107 pret.):                      

 

Urík Matej  (1. kolo ITA, 2.kolo ITA (Figuccio) 2:3)         

Sližik Miroslav (1. kolo ITA 5:0, 2. kolo ITA 5:0, 3. kolo ITA 5:0, 4. kolo ITA (Trivisonno) 2:3)         

 

 

Kumite juniori:

 

- 76 kg Lieskovský Adam   (1.kolo voľné, 2.kolo ITA 4:1, 3. kolo ITA 0:0 aj po predĺžení - prehra na vlajky)

+ 76 kg Pupkay Tomáš (1. kolo voľné, 2. kolo ITA 3:1, 3. kolo ITA 1:3)

+59 kg Tatárová Dominika - 2. miesto

              

 

Kumite ženy :

 

- 50 kg                       

Višňovská Monika - 1,miesto (1.kolo ITA, 2.kolo AUS, 3.kolo ..., 4.kolo ..., finále s ITA (Cardine) 1:0)

Kováčiková Lucia  (1. kolo ITA 0:1)

Botunová Barbora (1. kolo voľné, 2. kolo GRE 0:2)                

 

- 55 kg                        

Semaníková Viktória (1.kolo ITA 2:0. 2.kolo ITA 2:0, 3.kolo POL (Faikowska) 1:2)     

Schéryová Magdaléna (1.kolo ITA 2:5)                 

                                  

- 61 kg                       

Langošová Lucia (1. kolo 1:0, 2. kolo GER prehra na vlajky)

Pečimonová Alexandra (1.kolo ITA,2. kolo GER prehra 0:1)      

 

- 68 kg                       

Povalačová Lucia (1. kolo ITA 3:0, 2. kolo BEL v predĺžení 4:0, 3. kolo CRO v predĺžení 0:1, REP.: 4. kolo ITA 4:0, v 5. kole v zápase o 3. miesto prehrala v preĺžení 0:1)

Višňovská Ivana (priebežne doplníme)         

 

+ 68 kg                      

Dučová Ivana (1. kolo ITA 1:2)

Jurovýchová Nikoleta - 3. miesto 1.kolo ITA 2:1, 2.kolo BRA 5:1, 3.kolo prehrala s ITA a v súboji o 3. miesto vyhrala 1:0 nad HOL)        

 

Kumite muži :

 

- 60 kg                       

Macko Peter - 2. miesto 1.kolo ITA 8:0, 2. kolo CRO (Domdjoni) 7:5, 3. kolo BEL, 4. kolo HOL Vaseur, 5. kolo FINÁLE 4:6 s reprezentantom Tuniska (T. Montassar)              

 

- 67 kg                       

Viskup Viktor  (1. kolo ITA 2:0, 2. kolo CRO 1:1 výhra na vlajky, 3. kolo GER 1:5)

Kučerák Lukáš (1. kolo ITA 1:1 prehra na vlajky)

Čula Martin (1. kolo ITA 3:1, 2. kolo ITA 6:2, 3. kolo FRA 0:5)                       

 

- 75 kg                       

Farmadin Klaudio (1. kolo ITA 8:0, 2. kolo ITA 7:1, 3. kolo SWI 2:1, 4. kolo SWI (Switguebel)2:3)

Szomor Peter (1. kolo ITA 8:0, 2. kolo ITA 0:1)

Nemček Jakub (1. kolo ITA 9:0, 2. kolo ITA 2:8, REP.: 3. kolo HUN 2:4)                   

 

- 84 kg                       

Bozogáň Peter (1. kolo ITA 6:2, 2. kolo ITA 0:4)                         

 

+ 84 kg                      

Prešinský Filip (1. kolo voľné, 2. kolo ITA 3:0, 3. kolo GRE 1:1, v predĺžení 0:7)

Fotogaléria