KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

10. ročník Grand Prix Hradec Králové

Cez víkend 25.-26.4.2009, sa uskutočnil v poradí už 10. ročník medzinárodného turnaja "Grand Prix Hradec Králové" - European Karate Open Cup. Turnaj bol zaradený do bodového systému Stredoeurópskej ligy (www.cekl.eu) pre kategórie juniorov a kadetov. Pre seniorské kategórie kata a kumite bolo bodovanie na tomto turnaji zrušené.

 

Výsledky turnaja zoradené podľa úspešnosti klubov:

http://www.karaterec.com/cz/charts_club.php?contest=262&event=%25

Výsledky turnaja zoradené podľa súťažných kategórií:

http://www.karaterec.com/cz/zavody/grand-prix-hradec-kralove-2009/

 

Zhodnotenie turnaja vedúceho trénera výjazdu reprezentácie Ing.Peter Bozogáňa:

           "...na 10.ročníku Grand Prix Hradec Králove v dňoch 25.4.-26.4.2009 sa zúčastnil aj výber slovenskej reprezentácie kadetov,juniorov a starších juniorov. Aj napriek tomu, že sme v Hradci nemali kompletnú reprezentáciu a Slovensko neobsadilo nedeľňajšie kategórie žiakov , umiestnili sme sa v celkovom hodnotení na úspešnom treťom mieste (za Egyptom a Maďarskom) s bilanciou 8-8-15.

            Piati pretekári prehrali súboje o tretie miesto, takže výsledná bilancia mohla byť ešte lepšia. Všetci  reprezentanti bojovali príkladne a len málokto odchádzal domov bez medaily. Do budúcna bude potrebné zabezpečit na turnaj takéhoto obsadenia širší trénerský káder, nakoľko sa zápasilo v dvoch miestnostiach a na sedem tatami, čo nebolo možné fyzicky zvládnuť.

            Konkurencia však bola výborná - i keď pri účasti 883 pretekárov sa súťaž "natiahla" v sobotu až do popolnočných hodín - do 01:30.

            Chcem sa poďakovať reprezentantom za vzornú reprezentáciu Slovenskej republiky."

 

 Propozície turnaja_10th Grand Prix Hradec Kralove 2009

 

 

Rajec oficiálny partner SZK

  Oficiálnym partnerom SZK je RAJEC, ktorý na turnaji zabezpečil reprezentantom pitný režim v podobe nesýtených 0,75 l vôd. Pramenitá voda Rajec, ktorá bude občerstvovať súťažiacich má optimálnu mineralizáciu, nezaťažuje preto naše telo zbytočným množstvom minerálov, takže je ideálny ako základ pitného režimu.

 

 

         

Nominácia reprezentantov:

Kumite ženy :

 

- 50 kg            Botunová Barbora          Metropol Košice

 

- 55 kg            Vojtikevičová Jana          Rapid Bratislava

                       Schéryová Magdaléna    Ekonóm Trenčín

 

- 61 kg            Kubinská Dagmara          Ekonóm Trenčín

                        Langošová Lucia            KKK Košice

                       

- 68 kg            Višňovská Ivana              Kachi Nitra

 

+ 68 kg           Dučová Ivana                 CMK B. Bystrica

                       

 

Kumite muži :

 

- 67 kg            Kučerák Lukáš          CMK B. Bystrica

                       Čula Martin              ŠŠK Bratislava

                       

- 75 kg            Szomor Peter           Kachi Nitra

                       Nemček Jakub         CMK B. Bystrica

                       Prešinský Filip          Farmex Nitra

                       

- 84 kg            Bozogáň Peter         Union Košice

Kata kadetky

 

Balciarová Dorota    KK Nové Zámky

 

Kata kadeti

 

Nizner Michal       Rapid Bratislava

 

Kumite kadetky

 

- 47 kg            Linkeschová Kornélia   Union Košice

                        Zavatská Daniela        Union Košice

                        Mehmeti Marigona    Zen Shokotan Košice

 

- 54 kg            Foldesiová Lenka      Farmex Nitra

                       

+ 54 kg           Schwartzová Zuzana   Union Košice

                       

Kumite kadeti

 

- 52 kg            Palkovič Adam    Slovšport Trnava

                        

- 57 kg            Kabát Jakub      KKK Košice

                       

- 63 kg            Meňuš Ľuboš     Kachi Nitra

                       

 

- 70 kg            Vorobeľ Adam   KK Stará Ľubovňa

                       

+ 70 kg           Hrmo Martin     Kachi Nitra

                       

 

Kata juniorky

Kvasnicová Laura      ŠŠK Bratislava

 

Kata juniori

Toure Michal          Hanko Senica

 

Kumite juniorky

- 48 kg            Kucová Ivana                  Centrál Poprad

 

- 53 kg            Suchánková Ingrid          Európa Trenčín

                        Lacová Simona               Kachi Nitra

 

- 59 kg            Semaníková Veronika     Katsudo Sabinov

                        Langošová Júlia             KKK Košice

           

+ 59 kg           Koribaničová Jana        Slávia Humenné

 

 

Kumite juniori

 

- 55 kg            Košala Denis           Iglow SNV

 

- 61 kg            Klima Michal            Union Košice

                       Dobrotka Richard     CMK B. Bystrica

                       Hozák Patrik           Shihan Poprad

                       

- 68 kg            Dobiáš Dominik     Spartak Myjava

                       Kučerák Patrik      KK Brezno

 

- 76 kg            Lieskovský Adam   Rapid Bratislava

 

+ 76 kg           Pupkay Tomáš    Monarch Bratislava

                        Kaleta Gabriel    Union Košice

                        Šoltýs Róbert     CMK B. Bystrica