KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

ZLATÝ HETRIK PRE EVU TULEJOVÚ

Na 44. Majstrovstvách Európy v chorvátskom Zahrebe sa vďaka zlatej medaile Evy Tulejovej Slovensko zaradilo na siedmu priečku v celkovom hodnotení krajín.

Faktom zostáva, že 27. medaila pre slovenskú reprezentáciu karate je v poradí už tretia zlatá pre Evu a zostáva tak stále úradujúcou MAJSTERKOU EURÓPY od roku 2007.

Za účasti 44 krajín a 672 reprezentantov z celej Európy sa Eve v deň jej 27. narodenín podaril doslova neuveriteľný výkon, keď ani jedna súperka na ňu nedokázala zabodovať. Jediný bod, ktorý bol udelený jej súperke z Francúzska, bol udelený za napomenutie. Na druhej strane Eva deklasovala na nulu aj súperky, ktoré ju v minulosti porážali.

 

Postup Evy Tulejovej v elimináciách a finále:

           Kumite ženy -61 kg: Eva Tulejová - v 1. kole vyhrala 5:0 nad Maďarkou F. Lassingleitner, v 2. kole vyhrala 5:0 nad Švajčiarkou D. Schwab, v 3. kole porazila Talianku L. Pasqua 8:0 a o postup do finále porazila hladko reprezentantku Francúzska L. Donu 9:1. Vo večernom finále Eva nastúpila proti reprezentantke Anglicka N. Williams, ktorú porazila v predĺžení 3:0 (kop na hlavu). 

 

Krátky rozhovor s Majsterkou Európy:

Eva čím  je tento titul iný od tých predchádzajúcich?
Myslím, že je to prvýkrát čo som so svojím výkonom spokojná..teda nie len s výsledkom, ale aj s výkonom. Okrem toho som po 3 rokoch konečne spala pred suťažou a išla som úplne kľudná do haly a aj do každeho zápasu.

Všetci, čo Tvoje zápasy sledovali tvrdili, že so všetkých doterajších šampionátov si v Záhrebe zápasila jednoznačne najlepšie. Čím to bolo?
Asi je to spojené s tým čo som už písala vyššie + mi pomohlo Las Vegas. Súťaž ma správne nahecovala a následný oddych mi dal chuť do ďalších tréningov. Keby som tam nešla, myslím že by som nenastupovala s takou chuťou. Fakt som sa strašne tešila ako si pozápasim a nejako extra som konečne neriešila výsledok.

Odkaz pre fanúšikov?
Trénujte, makajte a budte trpezliví...čo ma prísť to príde. Niekto musí čakať dlhšie, niekto to má hneď, ale na každého raz príde.

 

SZK v úzkej spolupráci s BÚK zabezpečili mediálnu podporu slovenskej reprezentačnej výpravy v televízií TA3, STV a agentúre SITA.

  

Súvisiace články:

http://osporte.sk/index.php?id_cat=99&news=22840

http://sport.sme.sk/c/4836312/slovaci-v-zahrebe-s-jednym-kovomtulejova-medvedova-zlata.html

http://www.pluska.sk/aktuality/9050185-karate-me-tulejova-medvedova-v-zahrebe-zlata-v-kumite-do-61-kg.html

http://www.denniksport.sk/clanok?id=75633&idKat=20

http://www.sportal.sk/index.php?menutype=mainmenu&sekcia=ostatne&nameurl=ostatne-porty&id=10333

http://sport.joj.sk/ostatne-sporty/11-5-2009/clanok/na-me-slovaci-opat-s-medailou-zlaty-zaber-tulejovej-.html

 

Televízne prenosy:

http://www.ta3.com/sk/reportaze/120405_karate-tulejova-medvedova-na-me-zlata

 

Eva Tulejová hosťom TA3!!!

          V utorok dňa 12.mája 2009 so začiatkom od 22.30 hod. bude Eva Tulejová hosťom relácie ŠPORT v televízií TA3. Spovedať ju bude redaktor Mário Porubec. Reláciu si po odvysielaní môžete pozrieť aj na spravodajskom portály televízie TA3.