Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

DADA KUBINSKÁ MÁ ZLATO!!!

Na 6. Majstrovstvách sveta juniorov a kadetov v marockom Rabate sa výprave SLOVENSKÉHO ZVÄZU KARATE darilo hneď v úvodnom dni tohto šampionátu, keď sme získali v konkurencii 1144 reprezentantov z 82 krajín sveta hneď dve medaile - ZLATO A BRONZ.

Titul Majsterky sveta a zlatú medailu získala odchovankyňa KK Ekonóm Trenčín DAGMARA KUBINSKÁ, keď v kategórii -60 kg staršie juniorky do 21 rokov postupne zdolala svoje súperky v 5tich kolách.

Postup v súťaži:

-60 kg (female) - 36 štartujúcich: v 1. kole zvíťazila 3:0 v predĺžení (0:0) nad Američankou A.Berenson , v 2. kole zvíťazila v predĺžení na zástavky (za stavu 0:0) nad MNE T.Dukic. V 3. kole zvítazila 3:2 nad Číňankou J.Li. V 4. kole (semifinále) zvíťazila v predĺžení na zástavky (za stavu 0:0) nad NZL L.Carr. Vo večernom finále(5. kolo) zvíťazila 7:4 nad reprezentantkou Francúzska L.Breton.

...GRATULUJEME Dade a zároveň jej klubovému trénerovi M. Ďuďákovi...

Medailový stupienok:

Under 21 Kumite Female -60 kg

1 SVK Dagmara Kubinska
2 FRA Lucile Breton
3 NZL Letitia Carr
3 PER Alexandra Grande

Dada, gratulujeme k tomuto úžasnému úspechu a myslím, že nepreženiem nič, keď Ti už pridelím titul úradujúca Majsterka sveta až do roku 2011. Aký je to pocit?

Je to úžasný pocit! Keď som odchádzala na tieto MS určite som si priala mať medailu, ale viete ako to je - nedá sa to nikdy zaručiť vopred. V dnešnej dobe je naozaj veľká konkurencia pretekárov a prebojovať sa spomedzi nich až na samý vrchol je niečo neuveriteľné! A to, že mi tento titul naozaj nezoberie nikto najbližšie dva roky je pre mňa obrovská motivácia do budúcnosti hlavne v už seniorskej kategórii, keďže tie ďalšie juniorské MS už vekovo nestihnem.

Vieme o Tebe, že v Tvojom "karatistickom" živote bolo aj obdobie (a nebolo to tak dávno), keď si sa v karate na chvíľku odmlčala - takže čo bolo motívom na takýto úžasný comeback?

Čo sa týka tej "pauzy" - mala som v sezóne zranený chrbát, tak som si dala na určitú dobu prestávku na doliečenie. Minulý rok som začala študovať v Prahe (PF KU), čím som vlastne nestíhala všetky nominačné turnaje na Slovensku. Nikdy som však nechela úplne skončiť s karate. Je pre mňa akýmsi elixírom života. Motívom "návratu" bolo chcenie zopakovať úspech z MS Cyprus (2. miesto kumite dorastenky do 57 kg). Keďže som vedela, že toto je moja posledná šanca (z hľadiska veku) zúčastniť sa svetového juniorského šampionátu, vložila som do toho všetko, aby sa tie roky trénovania premietli do úspechu.

I napriek tomu, že súťažíš v individuálnom športe - na úspechu sa asi podieľalo viacero faktorov? Ktoré si myslíš, že boli rozhodujúce?

V prvom rade by som chcela poďakovať rodičom za podporu. Obrovský podiel na úspechu má však určite môj tréner Miroslav Ďuďák, ktorý sa mi venoval v každodennej príprave na MS. Rovnako veľké poďakovanie patrí mojím klubovým kolegom, s ktorými som mala možnosť tú celú dobu trénovať. Priamo tu na šampionáte bola úžasná atmosféra, ktorú vytvorili všetci reprezentanti a vďaka ktorej má človek ešte väčšiu chuť zápasiť a bojovať o medaily. Ďakujem všetkým - a ostatným prajem ešte veľa síl a úspechov na šampionáte.

Ktorý moment Ti z tohto šampionátu ostane najviac vrytý do srdca?

Moment kedy môžeš stáť najvyššie na stupni víťazov a vypočuť si národnú hymnu. Je to pocit, ktorý sa veľakrát v živote nezažíva a preto je pre mňa taký vzácny.

Odkaz:

Pokiaľ má niekto akýkoľvek cieľ, nech ide tvrdo za ním a nenechá sa odradiť prvými neúspechmi. Tá drina a túžba sa v živote raz určite zúročí...