KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

BRONZ pre Janku VOJTIKEVIČOVÚ

Cennú medailu zo svetového šampionátu si v prvý deň 6. Majstrovstiev sveta juniorov a kadetov v Maroku (Rabat) vybojovala JANKA VOJTIKEVIČOVÁ - Rapid Bratislava.
Ako čerstvý nováčik vo výprave Slovenského zväzu karate si však vybrala svoju "nováčikovskú daň", keď v boji o postup do semifinále takticky zaváhala a namiesto zlata si z Afriky odnáša cenný BRONZ. Svoje súperky (okrem Alžírčanky) v 4. kolách doslova prevalcovala a nedala im šancu.

 

Postup v súťaži:

-53 kg (female) -32 štartujúcich: v 1. kole vyhrala suverénne 9:0 nad Senegalčankou T.Fall, v 2. kole zvíťazila 3:0 nad Brazílčankou J.Da Dalt Camdido, v 3. kole prehrala v predĺžení na zástavky (za stavu 3:3) s Alžírčankou D.Chikhi. V repasáži (4. kolo) zvíťazila 4:1 nad FRA S.Barre. V boji o 3. miesto (5. kolo) deklasovala 5:0 Nemku D.Bugur.

 

...GRATULUJEME Janke a zároveň jej klubovému trénerovi J. Longovi...

 

Medailový stupienok:

Under 21 Kumite Female -53 kg

1 JPN Miki Kobayashi
2 ALG Dyhia Chikhi
3 SCO Chloe Maclean
3 SVK Jana Vojtikevicova

 

V prvom rade gratulujeme k Tvojmu úspechu - i keď dovolím si poznamenať, že sa "hovorí", že mohol mať vyšší lesk...

Ďakujem za gratuláciu - áno, je pravda, že to mohlo dopadnúť aj lepšie a že ten zápas som takticky nezvládla, keď som v posledných sekundách skočila za čiaru. To veľké sklamanie, čo som zažila v prehre na zástavky už v tejto chvíli vystriedala obrovská radosť z tretieho miesta. Čiže mi to ostáva ako veľké ponaučenie do ďalších bojov.

 

Na ktorý moment z tohto šampionátu nikdy nezabudneš?

Tak určite nikdy nezabudnem práve na tú prehru s neskoršou finalistkou (Alžírkou), ale taktiež na prvé kolo, ktoré bolo pre mňa veľmi dôležité na odrazenie sa do ďalších zápasov - a na to, ako dobre dopadlo (9:0)

 

Si v národnom tíme v podstate nováčik - ako sa tu cítiš?

Citim sa v ňom veľmi dobre a ďakujem všetkým, ktorí ma v týchto ťažkých bojoch podporovali a fandili mi - majú značný podiel na tejto výhre.


Čo plánuješ po návrate domov?

Učiť sa na písomky a dohnať, čo  som zameškala v škole za tento týždeň (FaF UK). Dúfam, že sa podarí aj nejaká tá oslava :)))

 

Odkaz:

Pred tým ako vôbec môžem niečo odkázať, musím sa veľmi poďakovať nášmu trénerovi p. Longovi za jeho čas a to, ako sa nám venuje. Taktiež Evči, ktorá má na tréningoch  svojim zápasením inšpiruje a ukazuje nám, kam sa to až dá dotiahnuť. Svojim rodičom, kotrí ma vo všetkom podporujú. No a teraz k tomu samotnému odkazu: Treba veľa cvičit, ale s tým, že z toho treba mať vždy v prvom rade radosť.