KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Doda Balciarová potvrdila gradujúcu formu

Tretí deň Majstrovstiev sveta juniorov a kadetov v marockom Rabate sa po dni "neúspechu" slovenskej reprezentácie začal hneď v úvodnej disciplíne KATA KADETKY. Úradujúca majsterka Európy DOROTA BALCIAROVÁ - KK Nové Zámky si svojim bravúrnym výkonom v konkurencii 40 reprezentantiek z celého sveta vybojovala bronzovú medailu.Zvíťaziť nad ňou dokázala iba favorizovaná reprezentantka Japonska Y. Fukushi, ktorá dokonca na základe sledovania Dorotiných výkonov nasadila rovnako vysokú kata - Suparimpei na Suparimpei, čo u Japoncov nebýva obvyklým zvykom.

 

Postup v súťaži:

KATA individual (female) - 40 štartujúcich: 1. kolo: free, v 2. kole vyhrala 3:2 nad Rakúšankou N. Atteneder (BassaiDai - Seienchin), v 3. kole deklasovala 5:0 Škótku P. Scott (Paiku - Heiku), v 4. kole narazila na favorizovanú Japonku Y. Fukushi a aj napriek bravúrnemu výkonu jej podľahla 0:5 (Suparimpei - Suparimpei). V repasáži (5. kolo) vyhrala 3:2 nad Portugalčankou P. Esperteiro (Anan - Suparimpei) a v 6. kole - v boji o tretie miesto už svoju šancu nepustila a výhrou 3:2 nad Brazílčankou N. Helena Yonamine (Ch. Kushanku - Ch. Kushanku)

 

...GRATULUJEME Dode a zároveň jej klubovému trénerovi P. Baďurovi...

 

Medailový stupienok:

Cadet Kata Female

1 EGY Shaimaa Solyman

2 JPN Yuriko Fukushi
3 FRA Jessica Hugues
3 SVK Dorota Balciarova

 

 

Dorotka dovoľ mi Ti v mene celého SZK zagratulovať k tomuto vynikajúcemu výsledku. Aký je to pocit byť úradujúcou Majsterkou Európy a zároveň bronzovou medailistkou na svete?

Je to vynikajúci pocit vedieť, že patrím k tým najlepším na svete. Je tu úžasná atmosféra - podobná ako na Majstrovstvách Európy, ale je tu iná konkurencia, ktorá prináša silnejšie emócie. Mám taký pocit, že tu na MS bolo viacej nervov - nervov, ktoré sa stupňovali a po všetkom zo mňa rýchlo odpadli. Po dlhých bojoch som konečne dosiahla to, po čom som túžila.

 

Keď si tak zrekapituluješ tento šampionát kolo po kole - súboj po súboji, ako to celé vnímaš Ty?

Výsledok druhého kola ma prekvapil - pomer zástavok 3:2 je doteraz pre mňa nepochopiteľný. V treťom kole som sa cítila dobre, ale aj tak to pocitovo nemá na 4. kolo, kde som sa cítila najlepšie. Aj keď som prehrala s Japonkou 5:0 - dodalo mi to veľa skúseností, ale ako keby ma to psychicky zlomilo, čo sa najviac prejavilo v 5. kole v súboji s Portugalčankou. Pod vplyvom toho sklamania som v kata Anan stratila rovnováhu a dokonca zabudla Kiai - čo sa mi bežne nestáva. Ale prekonala som to a boj o tretie miesto som si skutočne vychutnala.

 

O necelé tri mesiace Ťa čakajú Majstrovstvá Európy v tureckom Izmire. Čo si do tréningovej prípravy odnášaš z týchto MS a čo Ťa čaká po príchode na Slovensko?

Odnášam si veľkú kopu skúseností, ktoré samozrejme využijem aj na Európe. Dá sa povedať, že aj vďaka týmto "stresom" cítim, že osobnostne rastiem. Chcela by som zlepšiť maegeri a rozhýbať boky. Po príchode na Slovensko ma čaká menšia pauza, kamaráti, relax a škola a potom sa to opäť rozbehne.

 

Odkaz:

Chcela by som poďakovať celej reprezentácii, všetkým trénerom, kamarátom a ľuďom, ktorí ma podporovali. Mojim rodičom, ktorí mi dodávali psychickú pohodu a samozrejme by som chcela poďakovať môjmu trénerovi P. Baďurovi, ktorý ma vynikajúco pripravil na tento šampionát.