KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

37th European Cadet & Junior Championships

     37th EUROPEAN CADET & JUNIOR KARATE CHAMPIONSHIPS

                                       2nd UNDER -21 EKF CUP

                          7/9 February 2010 - Izmir (Turkey)

 

    Na šampionáte sa oficiálne prezentovalo 768 reprezentantov

                                            z 41 krajín Európy

 

V medailovom rebríčku krajín sme sa umiestnili celkovo na výbornom 4. mieste s celkovým počtom 5 medailí (2-1-2). Na prvom mieste skončilo domáce Turecko (7-2-7) druhé miesto obsadili Francúzi (4-5-2) a tretí Španieli (4-2-2).

 

Oficiálne výsledky šampionátu:

WKF - http://www.wkf.net/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=58

EKF - http://www.ekf-karate.net/index.php?option=com_content&task=view&id=58&Itemid=71

TV prenosy: http://www.karatedo.co.jp/karatetv/index.html

 

Mediálna prezentácia výsledkov v TV na Slovensku:

(v úzskej spolupráci s V.Polúchom)

 

Dagmara Kubinská a Dorota Balciarová hosťami televízie TA3

- Televízia TA3 vo svojej relácii ŠPORT odvysielala naživo v utorok 9.2.2010 o 22.30 hod. reportáž z našimi "zlatými" reprezentantkami Dadou Kubinskou a Dodou Balciarovou 

- Repríza bude odvysielaná v stredu 10.2.2010 o 09.30 hod.

 

Priebežné mediálne prezentácie v TV:

TA3 - informácie v krátkych blokoch počas celého dňa + reportáž, videa a rozhovory v relácií ŠPORT

           7.2.2010 od 22.30 hod. http://www.ta3.com/sk/relacie/17_sport

 

 STV - 7.2.2010 na STV3 od 17.40 hod v Góloch bodoch sekundách v prestávke zápasu Arsenal Chelsea

           7.2.2010 na STV3 od 22:05 hod. v Goloch bodoch sekundach

           7.2.2010 na internete http://www.stvsk/trojka/relacieaz/goly-body-sekundy/ o 22.20

Priebežné úspechy a výsledky našej reprezentácie:

1. miesto  Dorota BALCIAROVÁ   (Kata Kadetky)

1. miesto  Dagmara KUBINSKÁ    (Kumite Juniorky U21 -60kg)

2. miesto  Dominika TATÁROVÁ  (Kumite Juniorky +59kg) 

3. miesto  Matúš LIESKOVSKÝ      (Kumite Kadeti -63kg)

3. miesto  Michal TOURE                (Kata Juniori) 

4. miesto     Ingrid SUCHÁNKOVÁ        (Kata Juniorky)

4. miesto     Michal KLIMA                    (Kumite Juniori -68kg)

4. miesto     Lenka FöLDESIOVÁ          (Kumite Juniorky -53kg)

4. miesto     Ivana KUCOVÁ                 (Kumite Juniorky -48kg)

4. miesto     Viktória SEMANÍKOVÁ      (Kumite Juniorky U21 -53kg)

 

Piatok, 5. Február 2010 - Program: KADET (individual)

- prvý deň šampionátu: v športovej hale dnes prebehnú všetky súťažné kategórie kadetov - kata a kumite individuál

 

10.00-11.45 Eliminácie & Repasáže kata kadeti, kata kadetky

KATA individual (male) - 24 štartujúcich Bagita Roland: v 1. kole porazil 5:0 /Seienchin na Kankudai/ reprezentanta MNE I.Vujisic, v 2. kole porazil 3:2 reprezentanta SLO A.Klanecek /Basai dai na Kankudai/, v 3.kole prehral 0:5 s reprezentantom RUS N.Bakanov /Suparimpei na Unsu/, ktorý v ďalšom kole prehral s TUR A.Sofuoglu 2:3 a nepotiahol nášho reprezentanta do repasáže. 

KATA individual (female) - 26 štartujúcich Balciarová Dorota: 1. kolo: free, v 2. kole porazila 3:2 /Bassai dai na Kankudai/ reprezntantku FRA J.Hugues (bronzová z MS Marocco 2009), v 3. kole si hladko 5:0 poradila s reprezentantkou ENG A.Sell /Paiku na Unschu/, v semifinale zdolala 4:1 /Ch.Kushanku na Enpi/ reprezentantku SRB K.Piperin a postúpila tak do večerného finále...!!!

DOROTA JE MAJSTERKA EURÓPY GRATULUJEME!!! Vo finále porazila Španielku M.Morata 3:2 /Suparimpei na Suparimpei/ a obhájila tak svoj zlatý triumf z Paríža!!! 


11.45-13.15 Eliminácie & Repasáže kumite kadeti -52, -57, -63 kg

 

-52 kg (male) - 29 štartujúcich Jopek Matej: v 1. kole porazil 1:0 reprezentanta FYR I. Hristov, v 2. kole po remíze 0:0 v riadnom čase prehral po nerozhodnom stave v predĺžení s reprezentantom LUX J.Van Schil na zastávky (hantei).

-57 kg (male) - 27 štartujúcich Garaj Michal: v 1. kole po remíze 0:0 v riadnom čase porazil po nerozhodnom stave v predĺžení na zástavky (hantei) FRA Y.Boujaaba, v 2. kole prehral 0:2 s reprezentantom POR J.Sequeira,

-63 kg (male) - 30 štartujúcich Lieskovský Matúš: v 1. kole porazil 2:0 reprezentanta SUI N.Perren, v 2. kole porazil 3:0 reprezentanta BUL D.Bumbarsky, v 3. kole prehral po sporných verdiktoch rozhodcov 1:3  s domácim reprezentantom TUR E.Kahyaoglu, ten ho však po výhre 1:0 nad reprezentantom FYR a postupom do finále potiahol do repasáže, v 1. kole repasáže hladko 8:0 porazil reprezentanta SCO G.Kelly a postúpil tak do finále repasáže a v zápase o bronz porazil presvedčivo 2:0 reprezentanta FYR F.Gjurcinovski a získal tak pre Slovensko ďalšiu medailu! 

MATÚŠ LIESKOVSKÝ MÁ BRONZOVÚ MEDAILU!!! GRATULUJEME!!! Matúš si i napriek nepriazni rozhodcov zaslúžene vybojoval pre neho už druhý "bronz" z ME!

 

13.15-14.45 Eliminácie & Repasáže kumite kadetky -47, -54, +54 kg

-47 kg (female) - 23 štartujúcich Nováková Eva: v 1. kole prehrala 0:2 s reprezentantkou FYR S.Zaborska.

-54 kg (female) - 30 štartujúcich Linkeschová Kornélia: 1. kolo: free, v 2. kole porazila 3:0 reprezentantku SUI E.Quirici, v 3. kole po remíze 0:0 v riadnom čase prehrala po nerozhodnom stave v predĺžení s reprezentantkou SRB A.Vicovac na zastávky (hantei), Srbka ju však následným postupom do finále po výhre nad ESP potiahla do repasáže, v 1. kole repasáže prehrala 0:3 s reprezentantkou NED K.Zwakhalen. 

+54 kg (female) - 21 štartujúcich Schwartzová Zuzana: 1. kolo: free, v 2. kole prehrala 1:5 s reprezentatkou FYR K.Krstevska.

 

14.45-16.15 Eliminácie & Repasáže kumite kadeti -70, +70 kg

-70 kg (male) - 21 štartujúcich Meňuš Ľuboš: v 1. kole prehral 1:2 s reprezentantom FYR M.Petreski.

+70 kg (male) - 24 štartujúcich Vorobeľ Adam: v 1. kole prehral po predĺžení (saišiai) 1:2 s reprezentantom ENG J.Langley.


16.15-17.15 Slávnostný otvárací ceremoniál šampionátu

17.15-17.25 Finále kata kadeti a kadetky

17.35-17.50 Finále kumite kadeti -52, -57, -63 kg

18.05-18.20 Finále kumite kadetky -47, -54, +54 kg

18.35-18.45 Finále kumite kadeti -70, +70 kg

 

 

Sobota, 6. Február 2010 - Program: JUNIOR (individual)

- druhý deň šampionátu: v športovej hale dnes prebehnú všetky súťažné kategórie juniorov - kata a kumite individuál

 

10.00-11.45 Eliminácie & Repasáže kata juniori, kata juniorky

KATA individual (male) - 26 štartujúcich Toure Michal: v 1. kolo: free, v 2. kole porazil 3:2 reprezentanta GER P. Baum /Basai Dai na Kankudai/, v 3. kole porazil reprezentanta SLO K. Plazar 4:1 /Unschu na Gankaku/, v semifinále prehral 1:4 s Belgičanom M. Rodriguez /Ch.Kushanku na Gankaku/. V repasáži v boji o bronzovú medailu porazil 3:2 reprezentanta ESP L. Marin /Suparimpei na Hannan/.

MICHAL TOURE MÁ BRONZOVÚ MEDAILU!!! GRATULUJEME!!! Michal svojim výborným výkonom obhajíl Bronzovú medailu z Paríža 2009 no už vo vyššej juniorskej kategórii!

KATA individual (female) - 22 štartujúcich Suchánková Ingrida: v 1. kole porazila 5:0 reprezentantku GER J.Bleul /Basai Dai na Jion/, v 2. kole porazila 5:0 reprezentantku SRB M. Jaksic /Seienchin na Kankudai/, v 3. kole (štvrťfinále) prehrala s Taliankou M. Di Dasiderio /Suparimpei na Ch.Kushanku/, ktorá ju následným postupom potiahla do repasáže. V 1. kole repasáže porazila 4:1 reprezentantku AUT C. Schwarzinger /Nipaipo na Suparimpei/ a v súboji o 3. miesto prehrala 0:5 s Francúzkou A. Feracci /Ch.Kushanku na Suparimpei/ o obsadila tak pekné 4. miesto!

Ingrid svojim vyrovnaným výkonom vybojovala pre Slovensko cenné 4. miesto! GRATULUJEME!!!


11.45-13.30 Eliminácie & Repasáže kumite juniori -55, -61, -68 kg

-55 kg (male) - 25 štartujúcich Košala Denis: v 1. kole porazil 3:0 reprezentanta AZE F. Farzaliyev, v 2. kole po remíze 4:4 prehral v predĺžení (saišiai) 0:1 s reprezentantom FYR N. Mircevski. 

-61 kg (male) - 31 štartujúcich Dobrotka Richard: v 1. kole prehral 1:4 s reprezentantom SLO A. Vesenjak.

-68 kg (male) - 35 štartujúcich Klima Michal: v 1. kolo: free, v 2. kole porazil vysoko 8:1 reprezentanta SCO S. McCann, v 2. kole porazil 6:0 reprezentanta SRB N. Kelebic, v 3. kole porazil opäť vysoko 8:0 reprezentanta ESP D. Fandos Sonen, v semifinále podľahol 0:2 Bulharovi T. Sabev. V súboji o 3. miesto prehral 0:5 s reprezentantom FYR B. jovanovski.

Michal svojim výborným výkonom vybojoval ďalšie 4. miesto pre Slovenskú výpravu! GRATULUJEME!!! 

 

13.30-15.00 Eliminácie & Repasáže kumite juniorky -48, -53, -59 kg

-48 kg (female) - 14 štartujúcich Kucová Ivana: v 1. kolo: free, v 2. kole porazila 3:0 reprezentantku FRA E. Thouy, v semifinále prehrala 0:1 s reprezentantkou ESP A. Suarez. V súboji o 3. miesto prehrala 0:3 s Nemkou M. Wimker. 

Ivana získala pre Slovensko ďalšie cenné 4. miesto! GRATULUJEME!!! 

-53 kg (female) - 28 štartujúcich Földesiová Lenka: v 1. kolo: free, v 2. kole porazila 3:0 reprezentantku MNE A. Draskovic, v 3. kole po remíze 1:1 porazlila v predĺžení (saišiai) 1:0 reprezentantku AZE S. Farajli, v semifinále prehrala 1:3 s reprezentantkou BIH E. Maslo. V repasáži v súboji o 3. miesto prehrala 2:4 s Bulharkou A. Ganeva.

Lenka tak veľmi dobrým výkonom prispela ďalším 4. miestom pre Slovensko! GRATULUJEME!!! 

-59 kg (female) - 26 štartujúcich Tátošová Patrícia: v 1. kole prehrala 0:1 s reprezentantkou NED E. Zwaneveld.

 

15.00-16.30 Eliminácie & Repasáže kumite juniorky +59 kg, juniori -76, +76 kg

+59 kg (female) - 31 štartujúcich Tatárová Dominika: v 1. kole porazila 4:3 reprezentantku ESP E. Gutierrez, v 2. kole porazila 3:1 reprezentantku FIN H.Kuusisto, v 3. kole porazila 1:0 reprezentantku AUT N. Reiter, v semifinále porazila 3:1 Belgičanku N. De Vos.

Vo finálovom zápase nastúpila proti Talianke L. Maniscalco, s ktorou po remíze 0:0 v riadnomčase a následnej remíze 0:0 i v predĺžení (saišiai) prehrala na zástavky (hantei) a získala tak striebornú medailu!

DOMINIKA TATÁROVÁ JE VICEMAJSTERKA EURÓPY!!!! GRATULUJEME!!! Dominika svojim presvedčivým výkonom vybojovala pre Slovensko striebornú medailu!

 

-76 kg (male) - 36 štartujúcich Lieskovský Adam: v 1. kolo: free, v 2. kole prehral 0:1 s reprezentantom MNE V. Sukovic.

+76 kg (male) - 25 štartujúcich Šoltýs Róbert: v 1. kole porazil 4:0 reprezentanta SLO R. Maric, v 2. kole porazil 4:0 reprezentanta POR J. Claro, v 3. kole po remíze 2:2 v predĺžení (saišiai) prehral vďaka veľmi sporným rozhodnutiam rozhodcov 0:1 s domácim Turkom R. Kaptan. 

 

16.30-16.45 Finále kata juniori a juniorky

16.55-17.10 Finále kumite juniori -55, -61, -68 kg

17.25-17.40 Finále kumite juniorky -48, -53, -59 kg

17.55-18.10 Finále kumite juniorky +59 kg, juniori -76, +76 kg

 

 

Nedeľa, 7. Február 2010 - Program: JUNIOR (Team) & JUNIOR U21 (individual)

- tretí a posledný deň šampionátu: v športovej hale dnes prebehnú všetky súťažné kategórie juniorov U21 - kumite individuál a súťažné kategórie juniorských družstiev kata a kumite

 

10.00-11.30 Eliminácie & Repasáže kata TEAM juniori, juniorky

- v týchto súťažných kategóriách nemáme zastúpenie

 

11.30-13.00 Eliminácie & Repasáže kumite juniorky U21 -53, -60, +60 kg

-53 kg (female) - 19 štartujúcich Semaníková Viktória: v 1. kole po remíze 1:1 porazila v predĺžení (saišiai) 3:0 reprezentantku UKR Z. Melnyk, v 2. kole porazila 5:0 reprezentantku ESP B. Montanero Barrio, v 3.kole porazila 2:0 reprezentantku BIH U. Halilagic, v semifinále sa jej vďaka sporným rozhodnutiam rozhodcov nepodarilo zdolať domácu reprezentantku TUR T. Yenen s ktorou prehrala 2:9. V súboji o bronzovú medailu prehrala s Nemkou D. Bugur po remíze 0:0 v predĺžení (saišiai) 0:1 a skončila na 4. mieste!

Viktória vďaka veľmi sporným rozhodnutiam rozhodcov nezískala pre Slovensko ďalšiu medailu a obsadila tak "len" 4. miesto! GRATULUJEME!!!     

-60 kg (female) - 21 štartujúcich Kubinská Dagmara: v 1. kole porazila 2:1 reprezentantku NOR G. Brunstad, v 2. kole porazila BUL S. Grueva 1:0, v 3. kole porazila 3:0 domácu pretekárku TUR E. Yasar, v semifinálovom zápase si poradila 1:0 s reprezentantkou FYR N. Stefanovsika a postúpila tak do finále, v ktorom porazila pretekárku SRB S. Cvrkota. 

DAGMARA KUBINSKÁ JE MAJSTERKA EURÓPY!!! GRATULUJEME!!! Vďaka vynikajúcemu výkonu si vybojovala titul Európskej šampiónky, keď vo finále vysoko 7:1 porazila Srbku S. Cvrkota.

+60 kg (female) - 24 štartujúcich Dučová Ivana: v 1. kole prehrala 0:5 s domácou reprezentantkou TUR H. Burucu.

 

13.00-14.30 Eliminácie & Repasáže kumite juniori -68, -78, +78 kg

-68 kg (male) - 29 štartujúcich Kučerák Lukáš: v 1. kolo: free, v 2. kole porazil 2:1 reprezentanta AUT S. Pokorny, v 3. kole prehral 0:3 s reprezentantom GEO H. Vekua.

-78 kg (male) - 30 štartujúcich Viskup Viktor: v 1. kole porazil 4:2 reprezentanta ESP A. Hernandez, v 2. kole porazil 3:1 pretekára LUX B. Feidt, v 4. kole prehral 0:4 s reprezentantom GRE W. Gumarow, ktorý ho však postupom do finále potiahol do repasáže. V 1.kole repasáže prehral s reprezentantom BIH N. Potur 0:4.

+78 kg (male) - 22 štartujúcich Kaleta Gabriel: v 1. kolo: free, v 2. kole porazil 5:3 GER M.Bolat, v 3. kole prehral 1:9 s pretekárom SLO D. Mihelic.

 

14.30-14.45 Finále kumite juniorky -53, -60, +60 kg

15.00-15.15 Finále kumite juniori -68, -78, +78 kg

15.30-15.50 Finále kata družstiev juniorov a junioriek

16.00            Zatvárací ceremoniál šampionátu

 

 

 

 


 

 

 

Výkonný výbor SZK na základe návrhu Komisie štátnej reprezentácie schválil konečnú nomináciu reprezentantov na blížiace sa Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov a starších juniorov, ktoré sa uskutočnia 05.-07. februára 2010 v tureckom Izmire.

 

VÍZOVÉ POPLATKY - NOVÉ

Slovenskí občania, ktorí cestujú do Turecka letecky, majú možnosť získať vízum na letiskách pri vstupe do Turecka alebo na Konzulárnom oddelení Veľvyslanectva Tureckej republiky v Bratislave. Zatiaľ čo poplatok za vydanie víz na letisku je 15 EUR (20 USD/10 GBP), Konzulárne oddelenie Veľvyslanectva účtuje za vydanie víz poplatok 60 EUR.

 

 

KONEČNÁ NOMINÁCIA REPREZENTANTOV_ME J&K IZMIR 2010

  

Účastnícky poplatok 300 € je potrebné zaplatiť do 22.01.2010 na účet SZK v UniCredit Bank, č. ú. : 6617210005/1111.  - tento poplatok sa nevzťahuje na minuloročných medailistov z ME-MS: Balciarová, Toure, Lieskovský M., Foldesiová, Dučová, Tatárová, Kubinská.

  

KATA
Kata kadetka                  Balciarová Dorota
Kata kadet                      Bagita Roland
Kata juniorka                  Suchánková Ingrid
Kata junior                      Touré Michal


KUMITE
Kadetky                        -47 kg Nováková Eva
                                     -54 kg Linkeschová Kornélia
                                    +54 kg Schwartzová Zuzana

Kadeti                           -52 kg Jopek Matej
                                     -57 kg Garaj Michal
                                     -63 kg Lieskovský Matúš 
                                     -70 kg Meňuš Ľuboš
                                    +70 kg Vorobeľ Adam

Juniorky                        -48 kg Kucová Ivana
                                     -53 kg Foldesiová Lenka
                                     -59 kg Tátošová Patrícia 
                                    +59 kg Tatarová Dominika

Juniori                           -55 kg Košala Denis
                                     -61 kg Dobrotka Richard
                                     -68 kg Klima Michal
                                     -76 kg Lieskovský Adam
                                    +76 kg Šoltýs Róbert

Staršie juniorky             -53 kg Semaníková Viktória
                                      -60 kg Kubinská Dagmara
                                     +60 kg Dučová Ivana

Starší juniori                  -68 kg Kučerák Lukáš
                                      -78 kg Viskup Viktor
                                     +78 kg Kaleta Gabriel

 

ORGANIZAČNÉ INFORMÁCIE:

 

 Nominačný list reprezentanta_ME Izmir 2010

 

Odchod výpravy je 02.02.2010 o 06,30 hod. z Domu športu Bratislava.
Príchod výpravy je 08.02.2010 cca 18,30 hod. pred Domu športu Bratislava

 

Letenky: TURKISH AIRLINES - Viedeň (VIE) - Istambul (IST) - Izmir (ADB) a späť

Maximálna váha batožiny je 20 kg na osobu. Hmotnosť príručnej batožiny je maximálne 12 kg, max. rozmery nesmú presiahnuť 55x35x25 cm.
V príručnej batožine nesmú byť žiadne ostré predmety a zbrane, ani tekutiny a gely nad 100 ml. Môžete však mať so sebou max. 10 kusov do 100 ml fľaštičiek osobitne zabalených v priehľadnom sáčku.

 

Ubytovanie: HOTEL EGE SAGLIK **** (oficiálny hotel šampionátu)
- v dvojlôžkových a trojlôžkových  izbách s raňajkami a večerou

 

Oficiálny web šampionátu: http://izmir.karate.gov.tr

 

Doplňujúce info:

- vstup do športovej haly je počas šampionátu zdarma

- vízová povinnosť nadobúda platnosť pri pobyte nad 90 dní

 

- cestovný pas platný najmenej 3 mesiace po návrate, t.j. minim platnosť do 8.5.2010!!!

- aktuálny kurz NBS (18.11.2009) 1 € = 2,2150 TRY (turecká líra)

- časové pásmo  GMT +2

 

!!!Všetci reprezentanti MUSIA mať kimoná so štátnym znakom - reprezentanti kumite - zn. ADIDAS a reprezentanti kata - zn. KAZE. Reprezentanti vekovej kategórie KADETI musia mať na kumite "Body protektor" a "Face mask" certifikovanú WFK (na požiadanie zapožičia SZK). Všetky chrániče na ruky, nohy a hruď MUSIA byť certifikované WFK.

 

Oficiálny Bulletin šamionátu:

  Bulletin I._37th European Junior & Cadet Championships

 

 

PLÁN PRÍPRAVY KADETOV, JUNIOROV a ST. JUNIOROV_ME IZMIR 2010

13.09.2009                  1. kolo Slovenský pohár (K&J) Sabinov
19.09-20.09.2009        Budapest Open Budapešť
26.09.2009                  2. kolo Slovenský pohár (K&J) Nitra
03.10-04.10.2009       CEKL Pilsen Open Plzeň

05.12.2009                  Vianočný turnaj Trnava (starší juniori)
12.12.2009                  Majstrovstvá Slovenska, Poprad
09.01.2010                  3. ročník Memoriál M.B. Košice - kadeti, juniori kumite
09.-10.01.2010           19. ročník GP Croatia  Samobor - kadeti + st. juniori

 

!!!Každý pretekár počas celej sledovanej súťažnej sezóny musí štartovať vo vekovej kategórii, o ktorú sa mieni uchádzať na šampionát!!!