KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

DOROTA BALCIAROVÁ OBHÁJILA ZLATO!!!

Prvý deň Európskeho šampionátu juniorov a kadetov v Tureckom Izmire sa slovenskej reprezentácii podarilo hneď v úvodnej disciplíne KATA KADETKY získať ZLATO! Úradujúca Majsterka Európy z Paríža 2009 DOROTA BALCIAROVÁ - KK Nové Zámky v konkurencii 26 reprezentantiek z celej Európy obhájila svoj titul Európskej šampiónky! Po presvedčivých víťazstvách v elimináciách jej vo finále nedokázala konkurovať ani Španielska reprezentantka M. Morata.  

 

Postup v súťaži:

KATA Kedetky individual (female) - 26štartujúcich:

1. kolo: free, v 2. kole porazila 3:2 /Bassai dai na Kankudai/ reprezentantku FRA J.Hugues (bronzová z MS Marocco 2009), v 3. kole si hladko 5:0 poradila s reprezentantkou ENG A.Sell /Paiku na Unschu/, v semifinale zdolala 4:1 /Ch.Kushanku na Enpi/ reprezentantku SRB K.Piperin. Vo finále porazila 3:2 ESP M. Morata /Suparimpei na Suparimpei/

 

Medailový sumár:

Cadet Kata Female

1 SVK Dorota Balciarova

2 ESP M. Morata 
3 ITA L. De Frenza

3 SRB K. Piperin

 

  • Podarilo sa ti obhájiť zlatý triumf z Paríža čo je bezpochyby úžasný výsledok, ako svoj výkon hodnotíš ty sama?

"Svoj výkon hodnotím veľmi dobre nakoľko som mala veľmi silného pavúka a cítila som väčšiu nervozitu ako na Majstrovstvách sveta v Maroku. Čo sa možno trochu odrazilo aj na mojom výkone najmä v prvom kole."

  • Keby si mala zhodnotiť oba šampionáty v Paríži a v Izmire, ktorý považuješ za ťažší a ktorú zo zlatých medailí si budeš vážiť viac?

  "Obe medaile si vážim rovnako, pretože majú pre mňa rovnakú hodnotu. ME v Paríži vnímam ako ľahšie nakoľko som mala podľa mňa ľahšieho pavúka no na druhej strane boli zase náročnejšie v tom, že som bola na takom veľkom podujatí po prvý krát. Z každého šampionátu si odnášam inú skúsenosť."

  • Aké skúsenosti si odnášaš z Izmiru? 

"Mojou najväčšou skúsenosťou sú pocity nervozity, ktoré určite negatívne ovplyvnili môj výkon a ktoré sa budem musieť naučiť do budúcna potláčať."

  • Na ktorý moment zo súťaže určite nezabudneš?

"Určite nezabudnem na pohľad na zdvihnuté vlajky rozhodcov po finálovom kole, keď som zistila, že som zvíťazila..."

  • Kto ti podľa teba najviac pomohol na ceste za druhým európskym zlatom a komu by si sa chcela za svoj úspech poďakovať?

 

"Tréner, ocino, mamina, môj brat a môj priateľ Miško,... a im by som sa chcela aj veľmi poďakovať."

Fotogaléria