KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

MATÚŠ LIESKOVSKÝ MÁ BRONZ!!!

O ďalšiu medailu pre Slovensko sa na prvom dni Európskeho šampionátu juniorov a kadetov v Tureckom Izmire postaral Matúš LIESKOVSKÝ - Rapid Bratislava -, ktorý si v kategórii Kumite kadeti -63kg veľmi zaslúžene vybojoval 3. miesto! Matúš svojim výkonom potvrdil, že právom patrí medzi európsku špičku vo svojej kategórii. Po úspechu na ME v Paríži 2009 si aj z Izmiru odnáša domov bronzovú medailu.

 

Postup v súťaži:

Kumite Kadeti -63 kg - 30 štartujúcich: v 1. kole porazil 2:0 reprezentanta SUI N.Perren, v 2. kole porazil 3:0 reprezentanta BUL D.Bumbarsky, v 3. kole prehral po sporných verdiktoch rozhodcov 1:3  s domácim reprezentantom TUR E.Kahyaoglu, ten ho však po výhre 1:0 nad reprezentantom FYR a postupom do finále potiahol do repasáže, v 1. kole repasáže hladko 8:0 porazil reprezentanta SCO G.Kelly a postúpil tak do finále repasáže a v zápase o bronz porazil presvedčivo 2:0 reprezentanta FYR F. Gjurcinovski.  

 

Medailový sumár:

Cadet Kumite Male -63kg

1  ESP R. Ibanez

2  TUR E. Kahyaoglu

3  MNE F. Samardzic

3  SVK Matúš LIESKOVSKÝ

  • Máš vo svojej zbierke už druhú bronzovú medailu z Majstrovstiev Európy, ktorú z nich si budeš vážiť viac?

"Obe si budem vážiť rovnako, ale keby som si predsa len mal jednu z nich vybrať, tak by to bola asi tá dnešná pretože si myslím, že obhájiť už získaný úspech je oveľa ťažšie ako vybojovať si ho po prvý krát."

  • Od ME v Paríži si určite veľmi veľa na sebe pracoval nemrzí ťa, že to bol opäť "len" bronz a nie konečne to vysnívané zlato?

"Po zlate naďalej snívam a určite ostáva mojou najvyššou métou. No momentálne som veľmi vďačný a šťastný aj za ten ťažko vybojovaný bronz."

  • Ktorý zápas bol dnes pre teba ten najťažší?

"Za najťažší považujem štvrťfinálový zápas s domácim Turkom, v ktorom som nedokázal svojou šikovnosťou prelomiť nepriazeň rozhodcov a prekvapiť svojho súpera, na ktorého som určite mal."

 

  • Kto ti podľa teba najviac pomohol na ceste za medailou a komu by si sa chcel za svoj úspech poďakovať?

"Tak jednoznačne je to môj tréner, sparring-partneri, moja rodina, celá slovenská výprava, ktorá ma výdatne povzbudzovala a dodala mi sebavedomie na ceste za medailou..."

 

 

 

Fotogaléria