KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

DOMINIKA TATÁROVÁ OBHÁJILA STRIEBRO!!!

Na druhom dni Európskeho šampionátu juniorov a kadetov v Tureckom Izmire sa slovenskej reprezentácii podarilo vďaka Dominike TATÁROVEJ získať striebornú medailu v kategórii Kumite Juniorky +59kg. Slovenská reprezentantka Dominika TATÁROVÁ - CMK Banská Bystrica, si v silne obsadenej kategórii, v ktorej sa registrovalo 31 štartujúcich reprezetnantiek z celej Európy svojim výborným výkonom dokázala obhájiť titul Vicemajsterky Európy z ME v Paríži 2009!

 

Postup v súťaži:

Kumite Juniorky +59 kg - 31 štartujúcich: v 1. kole porazila 4:3 reprezentantku ESP E. Gutierrez, v 2. kole porazila 3:1 reprezentantku FIN H.Kuusisto, v 3. kole porazila 1:0 reprezentantku AUT N. Reiter, v semifinále porazila 3:1 Belgičanku N. De Vos.

Vo finálovom zápase nastúpila proti Talianke L. Maniscalco, s ktorou po remíze 0:0 v riadnomčase a následnej remíze 0:0 i v predĺžení (saišiai) prehrala na zástavky (hantei) a získala tak striebornú medailu!

 

 

Medailový sumár:

1. miesto  ITA L. Maniscalco

2. miesto  SVK Dominika TATÁROVÁ

3. miesto  BEL N. De Vos

3. miesto  POR I. Barbero

 

Keby si mala porovnať striebro z Paríža a v Izmire, ktoré si ceníš viac?

Cením si ich určite rovnako no myslim si že v Paríži to bolo o niečo ľahšie ako tu. Tu v Turecku som mala určite ťažšie zápasy ako v Paríži.

 

Keď vieš, že od zlatej medaily Ťa dnes delil opäť len kúsok, ako si sa cítila po finálovom zápase?

Bola som sklamaná, lebo od zlata ma delil naozaj len kúsok. No nakoniec sklamanie aj tak vystriedala radosť, lebo medaila aj keď strieborná, je pre mňa veľký úspech a hlavne sa mi podarilo obhájiť striebro z Paríža.

 

Čo Ťa dokáže do ďalšieho tréningu viac motivovať prehra alebo výhra? 

Určite oboje aj keď si myslím, že po prehre som viac nahnevaná a mám vtedy asi väčšiu chuť trénovať ako, keď sa mi podarí vyhrať.

 

Komu najviac vďačíš za svoj úspech? 

Jednoznačne trénerovi J. Poliakovi, potom mojej veľkej psychickej podpore Ivke Dučovej, rodičom, sparingpartnerom a všetkým, ktorí mi úprimne držali palce. Ďakujem všetkým... 

Fotogaléria