KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

MICHAL TOURE MÁ BRONZOVÚ MEDAILU!!!

Na druhom dni Európskeho šampionátu juniorov a kadetov v tureckom Izmire sa slovenskej reprezentácii podarilo získať ďalšiu medailu v kategórii Kata Juniori, o zisk ktorej sa postaral Michal TOURE! Aktuálny bronzový medailista z Majstrovstiev Európy z Paríža 2009 v kategórii Kata Kadeti Michal Toure - KK HankoKai Senica v konkurencii 26 reprezentantov z celej Európy obhájil svoj "bronzový" triumf vo vyššej juniorskej kategórii!

 

Postup v súťaži:

KATA Juniori individual  - 26 štartujúcich: v 1. kolo: free, v 2. kole porazil 3:2 reprezentanta GER P. Baum /Basai Dai na Kankudai/, v 3. kole porazil reprezentanta SLO K. Plazar 4:1 /Unschu na Gankaku/, v semifinále prehral 1:4 s Belgičanom M. Rodriguez /Ch. Kushanku na Gankaku/. V repasáži v boji o bronzovú medailu porazil 3:2 reprezentanta ESP L. Marin /Suparimpei na Hannan/.

 

 

Medailový sumár:

1. miesto     BEL M. Rodriguez

2. miesto     SRB Relja Mijanovic

3. miesto  SVK Michal TOURE

3. miesto     TUR Mustafa Ogulcan

 

Ako hodnotiš svoju premiéru v juniorskej kategórii na ME?

Sam seba nedokážem objektívne zhodnotiť, ale podľa mojich pocitov viem, že sa mi cvičilo veľmi dobre a rozdiel vo vekovej kategórii som trochu pocítil.

 

Kde bolo pre teba ťažšie vybojovať si medailu, tu v Izmire alebo v Paríži?

To je relatívne pretože v Izmire som ma viac skúseností a väčšinu súperov som už poznal a ľahšie sa mi robila taktika. V Paríži som zase na druhej strane bol vo väčšej psychickej pohode, lebo som sa súperov tak neobával, nakoľko som ich nepoznal. Izmir bol myslím si celkovo ťažší, pretože juniorská kategória je jednoznačne ťažšia a súperi skúsenejši.

 

Ktorý duel považuješ za najťažší a ktorého zo svojich súperov si sa obával najviac?

Najviac som sa obával asi Francúza lebo som ho poznal z Paríža no keď som uvidel priamo v hale Belgičana na tatami, tak som pochopil, že on bude asi môj najťažší súper. Pre mňa najťažší zápas bolo semifinále práve so spomínaným Belgičanom, ktorého sa mi nepodarilo poraziť a on si nakoniec vybojoval titul Európskeho šampióna.

 

Komu najviac vďačíš za tentno veľký úspech?

Fotogaléria