KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Premiér ocenil najúspešnejších športovcov za rok 2009

PREMIÉR OCENIL NAJÚSPEŠNEJŠÍCH ŠPORTOVCOV ZA ROK 2009 

 

Zdroj: SITA, BÚK

 

Takmer štyri desiatky úspešných slovenských športovcov, ktorí na minuloročných významných svetových a európskych podujatiach patrili medzi medailistov, prijal a ocenil v pondelok v Zrkadlovej sále Úradu vlády SR premiér Róbert Fico a minister školstva Ján Mikolaj.

 

Šéf vládneho kabinetu v príhovore im poďakoval za vzornú reprezentáciu Slovenska. "Vy športovci nás všetkých učíte vytrvalosti. Ste čarovným médiom, ktoré nás vynikajúcim spôsobom prezentuje v zahraničí. Na druhej strane je to veľká česť reprezentovať našu krajinu. V tomto prípade je vlasť je sieť, do ktorej ste chytení, ale zároveň ste aj voľní a slobodní. Niekedy sa vám všetko vydarí a ste úspešní, inokedy vám krôčik chýba a plačete. Ako nedávno na zimných olympijských hrách v Kanade plakali hokejisti, ktorí skončili štvrtí. Osobne prefefujem vlastenectvo skutkov a nie velikášske reči," uviedol v príhovore Robert Fico, ktorý zaželal slovenským športovcom aj úspešný rok 2010.

 

Osobne prítomné na slávnosti boli aj dve naše najúspešnejšie reprezentantky - Majsterka Európy Eva Tulejová a juniorská Majsterka sveta Dagmara Kubinská. Obom reprezentantkám gratulujeme a prajeme veľa úspechov aj v ďalších rokoch...

 

Fotogaléria z oceňovania (Zdroj: www.karatebuk.sk)

http://karatebuk.sk/ekonom_1/Fotogaleria/prijatie_u_premiera_2010/index.html

 

 

Zoznam ocenených športovcov (osobne prítomní na slávnosti):

Anastasia Kuzminová (biatlon), Marián Kovačócy, Erik Varga (obaja športová streľba), Martina Hrašnová (atletika), Róbert Gavenda (cyklokros), Lenka Matejová (zápasenie), Jaroslav Babušiak (zj. lyžovanie), Eva Tulejová-Medveďová, Dagmara Kubinská (obe karate), Jana Purdjaková, Peter Tatarka (obaja kulturistika), Ľubomír Jagnešák, Lucia Debnárová (obaja pretláčanie rukou), Natália Lenártová-Révajová, Soňa Kopčoková (obe fitnes), Miroslav Bazinský, Michal Košút (obaja vodný motorizmus), Patrik Perun, Martin Perun, Ján Brutovský (nohejbal), Štefan Svitko (motorizmus), Róbert Juriš (parašutizmus), Michal Hromek (kickbox), Marián Giba (hokejbal), Peter Kinik (lukostreľba, zdravotne postihnutý), Alena Kánová, Richard Csejtey, Miroslav Jambor (všetci stolný tenis, zdravotne postihnutí), Hana Kolníková (atletika, slabozrakí a nevidiaci športovci), Roman Ondrejkovič (kolky, slabozrakí a nevidiaci športovci), Petra Kolberová, Juraj Adam (tance na vozíku, zdravotne postihnutí)