Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

BBB - Bronzová Barbora Bosnyáková

V prvý deň európskeho šampionátu seniorov v gréckych Aténach sa slovenskej reprezentácii darilo. V úvodnej disciplíne - kata ženy získala Barbora Bosnyáková (ŠŠK Bratislava) v konkurencii 30 reprezentantiek z celej Európy bronzovú medailu.

Postup v súťaži:

KATA seniorky individual - 30 štartujúcich: v 1. kole porazila reprezentantku Írska (Dolphin) 5:0, v 2. kole prehrala s majsterkou Európy z Chorvátska (Senjug) 4:1, v 1. kole repasáže porazila reprezentantku z Estónska (Mottus) 5:0, v 2. kole repasáže porazila reprezentantku z Turecka (Akarsu) 3:2 a v boji o tretie miesto porazila Majsterku sveta z Talianska (Battagliu) 3:2 a obsadila tak 3.miesto.

Barbore srdečne gratulujeme!!!

Prinášame Vám krátky rozhovor s medailistkou:

K titulu akademickej vicemajsterky sveta si pridala bronz z Majstrovstiev Európy. V čom sa tieto dva tituly odlišujú?

Druhé miesto z Akademických Majstrovstiev Sveta bolo mojim prvým umiestnením na súťaži takéhoto typu, takže je to pre mňa samozrejme veľmi cenná medaila. Tohtoročné Majstrovstvá Európy sú však prvou súťažou, ktorej som sa zúčastnila v seniorskej kategórii kata jednotlivcov, a preto som šťastná, že som mohla vykročiť na stupienok víťazov. Do popredia nedávam ani jeden z týchto titulov, nakoľko pre mňa obe ocenenia veľa znamenajú.

Čo bolo pre Teba na ceste k bronzu najťažšie? Aj priamo na súťaži, ale aj v príprave?

V príprave bolo pre mňa najťažšie reprezentačné sústredenie, ktoré sa konalo tesne pred odjazdom na ME a reprezentační tréneri mali ešte pár vecí, ktoré som musela za krátky čas doladiť. A čo sa týka „súbojov" o bronz....myslím, že o tom hovoria samotné verdikty. Samozrejme, že najviac som sa bála posledného s majsterkou sveta Battagliou, a preto som vsadila všetko na moju obľúbenú kata Nipaipo, čo sa nakoniec ukázalo ako dobrá voľba :)

Čo by si chcela odkázať domov na Slovensko?

Chcela by som poďakovať všetkým, ktorí mi úprimne držali palce a verili mi. Predovšetkým by som však chcela poďakovať svojej trénerke Kristínke Mackovej, ktorá sa mi napriek svojim „čerstvým" materským povinnostiam večer pred súťažou venovala a prostredníctvom telefónu so mnou rozoberala taktiku nasadených kata. Vďaka však patrí všetkým, ktorí stáli pri mne aj tu v Aténach a podporovali ma.

Medializácia:

STV - informácia o zisku medaile odznela v relácií GBS o 19.40 hod. po hlavných správach.