KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

20th World Senior Championships

20th WKF Seniors Championships

27.-31. October 2010 Beograd - Serbia

Šampionátu sa oficiálne zúčastnilo 88 krajín a 876 reprezentantov z celého sveta.

 

MEDAILOVÁ BILANCIA: 0 - 0 - 0

V hodnotení krajín sme celkovo skončili na -- mieste.

 

Krátky zostrih z atmosféry šampionátu:

http://www.youtube.com/user/filozor24#p/a/u/0/rKlGvKw14-Q

(za zhotovenie ďakujeme P.R.)

 

Rozlosovanie a oficiálne výsledky reprezentantov:

http://www.wkf.net/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=58

 

25th - 26th October 2010

          Reprezentácia v plnom zložení odcestovala v doobedných hodinách do dejiska šampionátu - do Belehradu. Ubytovali sa v 3* hoteli ROYAL v centre mesta. Dnes si boli pozrieť športovú halu a o 16:00 v nej majú spoločný tréning. Výprava je úspešne zaprezentovaná. Kompletné rozlosovanie reprezentantov nájdete na webe WKF.

 

27th October 2010 - Prvý deň šampionátu...

09.00 - 12.00 Eliminácie a repasáže KATA, muži - ženy

          Kata muži (počet 54): Matej Urík - v 1. kole prehral po nešťastnom páde 0:5 s GER K. Sato

          Kata ženy (počet 52): Katarína Longová - v 1. kole prehrala 2:3 s GRE L. Livitsanou

 

12.00 - 13.30 Eliminácie KUMITE muži +84 kg

          Kumite muži +84 kg (počet 56): Filip Prešinský - 1. kolo FREE, v 2. kole prehral 0:1 so SCO C. Robb

13.30 - 15.00 Eliminácie KUMITE muži -84 kg

          Kumite muži -84 kg (počet 62): Klaudio Farmadin - v 1. kole prehral 2:1 s MAR A. Benaissa

 

15.00 - 16.15 Eliminácie KUMITE ženy +68 kg

          Kumite ženy +68 kg (počet 41): Jana Koribaničová - 1. kolo FREE, v 2. kole prehrala na vlajky za stavu 0:0 s CHN L. Tang

16.15 - 17.30 Eliminácie KUMITE ženy -68 kg

          Kumite ženy -68 kg (počet 43): Ivana Višňovská - v 1. kole vyhrala 2:1 nad SEN A. Gueye, v 2. kole prehrala 0:2 s AUT N. Aberer

 

17.30 - 19.00 Eliminácie KUMITE muži -75 kg

          Kumite muži -75 kg (počet 69): Viktor Viskup - 1. kolo FREE, v 2. kole prehral 0:1 s MEX H. Virdee

 

19.00 Repasáže KUMITE muži, ženy

 

28th October 2010 - Druhý deň Majstrovstiev sveta...

09.00 - 10.15 Eliminácie KUMITE ženy -61 kg

          Kumite ženy -61 kg (počet 49): Dagmara Kubinská - v 1. kole vyhrala 4:1 nad KOR C. Choi, v 2. kole prehrala 0:4 s AUT A. Buchinger

10.15 - 11.30 Eliminácie KUMITE ženy -55 kg

          Kumite ženy -55 kg (počet 53): Viktória Semaníková - v 1. kole prehrala 0:1 s AZE A. Mammadova

 

11.30 - 13.00 Eliminácie KUMITE muži -67 kg

          Kumite muži -67 kg (počet 67): Marek Granát - 1. kolo FREE, v 2. kole prehral s JPN S. Nagaki

13.00 - 14.30 Eliminácie KUMITE muži -60 kg

          Kumite muži -60 kg (počet 58): Peter Macko - 1. kolo FREE, v 2. kole vyhral 1:0 s CHN M. Dong, v 3. kole prehral 2:3 s MAS P. Ramasamy

 

14.30 - 15.45 Eliminácie KUMITE ženy -50 kg 

          Kumite ženy -50 kg (počet 42): Monika Višňovská - v 1. kole vyhrala 1:0 nad GRE E. Kosmidou, v 2. kole porazila 3:1 GER D. Christiansen, v 3. kole vyhrala nad Srbkou B. Stojovic, v 4. kole prehrala 0:4 s Ruskou E. Ponomareva

 

15.45 - 16.45 Repasáže KUMITE muži, ženy

 

16.45 - 18.00 Otvárací ceremoniál šampionátu

 

18.00 - Eliminácie a repasáže KATA TEAM muži ženy - neobsadená kategória

 

 

29th October 2010 - Posledný deň eliminácii na šampionáte

09.00 - 15.00 Eliminácie KUMITE TEAM muži

          Kumite tím muži (počet 53): Klaudio Farmadin, Andrej Harničár, Filip Prešinský, Viktor Viskup, Peter Macko, Marek Granát

1. kolo: SVK - FRA (0:3)

 

15.00 - 17.30 Eliminácie KUMITE TEAM ženy 

         Kumite tím ženy (počet 45): Dagmara Kubinská, Monika Višňovská, Ivana Višňovská, Viktória Semaníková

1. kolo: SVK - VEN (2:1)

2. kolo: SVK - NED (1:2)

 

17.30 Repasáže KUMITE TEAM muži, ženy

 

 

30th October 2010 - Zápasy o medailové umiestnenia

 

10.30 ZÁPASY o bronzové medaily (ženy -50 kg, muži -60 kg, ženy -55 kg, ženy -61 kg, muži -67 kg)

12.00 FINÁLE (ženy -50 kg, muži -60 kg, ženy -55 kg, ženy -61 kg, muži -67 kg)

16.00 ZÁPASY o bronzové medaily (muži -75 kg, ženy -68 kg, muži -84 kg, muži +84 kg, ženy +68 kg)

18.00 FINÁLE (muži -75 kg, ženy -68 kg, muži -84 kg, muži +84 kg, ženy +68 kg)

 

31st October 2010 - Zápasy o medailové umiestnenia

 

11.00 ZÁPASY o bronzové medaily (kata ženy, kumite team muži)

12.30 FINÁLE (kata ženy, kumite team muži)

16.00 ZÁPASY o bronzové medaily (kata muži, kumite team ženy)

17.00 FINÁLE (kata muži, kumite team ženy)

 

 

 

 

 

 

 

Komisia štátnej reprezentácie schválila konečnú nomináciu reprezentanov na šampionát.

 

Nominácia reprezentantov:

 

Kata muži:   Urík Matej

Kata ženy:   Longová Katarína

 

Kumite ženy:

-50 kg           Višňovská Monika

-55 kg           Semaníková Viktória

-61 kg           Kubinská Dagmara

-68 kg           Višňovská Ivana

+68 kg          Koribaničová Jana

 

Kumite muži:

-60 kg           Macko Peter

-67 kg           Granát Marek

-75 kg           Viskup Viktor

-84 kg           Farmadin Klaudio

+84 kg          Prešinský Filip

 

Kumite družstvo ženy:

Višňovská M., Semaníková, Kubinská, Višňovská I.

 

Kumite družstvo muži:

Macko, Granát, Viskup, Farmadin, Prešinský, Harničár

 

Plán prípravy seniorov:

03. - 05.09.2010 Sústredenie seniorov Moštenica
11. - 12.09.2010 Croatia Open Rijeka

18.09.2010          Pohár SNP
25. - 26.09.2010 CEKL - Budapest Open Budapest
02.-03.10.2010   CEKL- Pilsen Cup
09.10.2010          Austrian Open

15.-17.10.2010   Sústredenie užšej reprezentácie

 


Prinášame Vám oficiálny Bulletin šampionátu:

 

Bulletin šampionátu

 

web stránka: http://wkf.net/images/stories/downloads/2010Belgrade.pdf


ŠIRŠIA REPREZENTÁCIA SZK:

Kata ženy :   Longová K., Hrušecká E., Bosnyaková B., Macková K.,Čulenová M.
                     Liptáková K., Balciarová Dorota

Kata muži :   Slížik M., Urík M., Kubovič R., Touré M., Demko Š.


Kumite ženy :

- 50 kg Višňovská M., Kováčiková L., Botunová B.

- 55 kg Semaníková V., Vojtikevičová J., Schéryová M.

- 61 kg Kubinská D., Langošová J.., Pečimonová A.

- 68 kg Višňovská I., Langošová L.

+ 68 kg Dučová I., Koribaničová J., Jurovýchová N.

 

Kumite muži

- 60 kg Macko P., Granát M.

- 67 kg Balász Z., Čula M., Kučerák L., Viskup V., Klima Michal

- 75 kg Szomor P., Rajčány R., Nemček J., Prešinský A., Cisár M., Sokol M.

- 84 kg Harničár A., Bozogáň P., Zelina I., Farmadín K., Pupkay T.

+ 84 kg Prešinský F., Tomasch R., Bozogáň M., Žilinský M., Kaleta G.