KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Veľká strata pre slovenské karate

Slovenské karate utrpelo bolestivú stratu,

dňa 24.12.2010 nás navždy opustil RUDOLF FARMADIN.

 

Posledná rozlúčka s Rudolfom Farmadinom sa konala v utorok 28.12.2010 o 14:00 v Nitrianskych Hrnčiarovciach.

 

          Keď stratíme vzácneho človeka, priateľa, okrem smútku, ktorý sa nám usídli v duši, začneme si premietať film spoločných okamihov s týmto človekom. Pri spomienkach na Ruda Farmadina sa nám z pamätí vynárajú tisíce obrazov tvoriacich niť niekoľko desaťročí trvajúcej spoločnej cesty. Vidíme ho ako vynikajúceho karatistu, výborného trénera, milujúceho otca ale aj starostlivého manžela. Celý jeho život bol nerozlučne spojený s karate, ktorému venoval všetky svoje voľné chvíle, schopnosti a energiu. Mimoriadne výsledky jeho samotného, aj jeho zverencov, počínajúc jeho synom Klaudiom, sú dôkazom a vyjadrením mimoriadnych schopností a lásky, ktorú ku karate cítil.

         Jeho odchodom slovenské karate utrpelo veľkú stratu. Zostalo tu po ňom prázdne miesto. Táto strata je ale zanedbateľná oproti strate a bolesti, ktorá zasiahla jeho rodinu a najbližších, s ktorými žil svoj každodenný život. Tým bude chýbať najviac.
         Dovoľte mi preto vyjadriť im v mene Slovenského zväzu karate úprimnú sústrasť a Rudovi vzdať týmto úctu, hold a veľké poďakovanie.

 

Rudko ĎAKUJEME.

 

 

Daniel Líška
prezident Slovenského zväzu karate


 

Životopis Rudolfa Farmadina - http://farmexkarate.sk/treneri.htm


Dátum narodenia:    14.1.1956
Bydlisko:                   Nitra
Trénuje od roku:      1975
Technický stupeň:    6. Dan
Zamestnanie:           podnikateľ

 

Kluby:
• 1975 - TJ Lokomotíva Topoľčany
• 1977 - TJ Spoje Bratislava
• 1978 - Dukla Žilina
• 1981 - Slavia VŠP Nitra
• 1991 - Farmex Nitra

 

Dosiahnuté výsledky:
• Majster ČSSR - 1979, 1980, 1981
• Vicemajster ČSSR - 1982
• Viacnásobný majster SR

 

Od roku 1971 sa venoval judu, kde pretekal za vtedajší oddiel Plastika Nitra 1. Slovenskú národnú ligu. Počas stredoškolského štúdia Strojníckej priemyslovky v Bánovciach sa v Topoľčanoch začal venovať aj karate, a keď v roku 1977 judistický oddiel zanikol, zvolil si karate za svoj hlavný šport. Dovtedy bol ako mnohí jeho rovesníci len samouk. Po prechode na vysokoškolské štúdium Strojníckej fakulty v Bratislave sa dostal do rúk vynikajúceho odborníka, trénera Šimkoviča, pod ktorého vedením zaznamenal výrazný výkonnostný vzostup. Po zisku prvého titulu majstra ČSSR narukoval na vojenčinu do Dukly Žilina, kde jeho výkonnosť ešte vzrástla a po zisku ďalších dvoch titulov majstra ČSSR sa zaradil medzi najúspešnejších pretekárov tej doby. Po ukončení ZVS sa vrátil späť do Nitry, kde sa stal hlavným trénerom Slávie VŠP. Neskôr, začiatkom deväťdesiatych rokov založil ŠK Karate Farmex. Počas svojej trénerskej činnosti vychoval množstvo pretekárov, ktorí pod jeho vedením dosahovali prudký výkonnostný rast. Na majstrovstvách Európy klubov 1996 v Brašove doviedol karatistov Farmexu k bronzovej medaile, kde sa klub zaradil medzi európsku klubovú špičku. Vyvrcholením však bol zisk striebornej medaile na Majstrovstvách sveta klubov v Budapešti v roku 1997.
Rudolf Farmadín patrí medzi najúspešnejších trénerov karate na Slovensku. Jeho zverenci dosahujú vynikajúce výsledky doma i v zahraničí. Jeho trénerska práca je značkou moderného športového karate.