KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Bronzová kadetka Viktória Pillarová

VIKTÓRIA PILLAROVÁ - bronzová medailistka z Majstrovstiev Európy z Nového Sadu 2011. Viktória si medailu vybojovala v kategórii kumite cadet female -54 kg. Zverenkyňa klubu KKK Košice tak, ako všetci reprezentanti kumite súťažila na ME v kimone Adidas, ktoré pre SZK dodáva www.katsudo.sk, ktorý zároveň dodal reprezentačné súpravy Adidas pre celú reprezentáciu SZK. Ako teda vníma Viktória jej cestu za vytúženým úspechom? 


Viktória dovoľ mi v mene celého SZK Ti zagratulovať k Tvojmu úspechu na šampionáte. Aká bola Tvoja cesta k bronzovej medaile?

 

V prvom rade Ďakujem za gratuláciu a jedným dychom dodávam, že umiestnenie na ME neberiem iba ako môj osobný triumf ale ako úspech celej skupiny ľudí, ktorí ma trénujú a podporujú v tomto športe !
Cesta k medaile začala vo chvíli, keď som sa dozvedela o možnosti zabojovať o nomináciu na ME. Najprv som sa musela "popasovať" so súperkami zo Slovenska na našich turnajoch a nabrať skúsenosti aj na tých medzinárodných . Zvýšené tréningové úsilie a šťastie, že som nemala žiadne zranenia počas sezóny prispeli k úspechu....zároveň som bola na súťaži v psychickej pohode - nebola som pod tlakom :)

 

Ako prebiehala Tvoja príprava? Na čo bola zameraná?

 

Moja príprava začala v lete po dvojtýždňových prázdninách pod vedením trénera F. Kretoviča, ktorému by som chcela poďakovať za všetok jeho čas , ktorý tomu venoval :) . Príprava začala letnou fázou.......tréningy sme mali počas leta tri krát týždenne so zameraním na silovú stránku. Popri tom sme mali vypracovane individuálne tréningové plány, v ktorom sa striedali aeróbne cvičenia s posilňovaním. Nasledovalo pravidelné týždenne sústredenie nášho klubu na Drienici koncom leta s dvojfázovým cvičením a plávaním. Príchodom školského roka sme prešli na režim poobedňajších tréningov v pondelok, stredu, štvrtok a piatok. V piatok sa venujeme kata, zvyšne dni sú zamerané na kumite a rozvoj sily. Ak mi to škola a ostatné povinnosti dovolia snažím sa trénovať doma aj individuálne ...." v strede obývačky nám visí vrece ". Absolvovala som aj repre sústredenia a všetky turnaje v rámci plánu prípravy na ME. Šesť týždňov pred samotnými majstrovstvami sme k poobedňajším tréningom pridali aj ranné tréningy.

 

 

Ktorý súboj na ceste za medailou bol pre Teba najťažší? A naopak, v ktorom si si najviac verila?

 

Po prvom kole som si začala veriť, keď som vyhrala s Ukrajinkou Shcherbakovou ešte pred časovým limitom. No v druhom kole ma čakala reprezentantka Maďarska Varga, o kvalitách ktorej som vedela a to mi trochu zväzovalo ruky. Zápas som vyhrala 4:1 ale z môjho pohľadu to bol asi najťažší zápas. Naopak, najviac som si užila zápas o medailu s A. Shalamitskaya z Bulharska, v ktorom som si už skutočne stopercentne verila a vyšlo to :) !


V čom vidíš úspech "katistov" na posledných šampionátoch?

 

V strávených hodinách v telocvični :) .

 

 

Čo Tvoja najbližšia budúcnosť? Na čo sa budeš pripravovať najbližšie?

 

Pokúsim sa zabojovať o miestenku na MS v Malajzii. Bude to opäť cesta tréningov, súťaží a správneho načasovania formy, ale stojí to za to.

 

A na záver - odkaz karatistom, ktorí chcú uspieť ako Ty a nedarí sa im....

 

Ctižiadostivo ísť za svojim cieľom a nenechať sa odradiť neúspechom. Chcieť sa stále zlepšovať a zlepšovať , pretože úspech sa nedostaví len tak sám od seba....musíte tomu trochu pomôcť. A hlavne to robte s radosťou :))))

 


Viktória ďakujeme veľmi pekne za rozhovor a prajeme veľa zdravia a radosti z každého úspechu!!!

 

 

Fotogaléria