KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Zápasiť-zápasiť-zápasiť!!! Odkazuje bronzová Kopúňová

MIROSLAVA KOPÚŇOVÁ - v poradí tretia bronzová medailistka z Majstrovstiev Európy z Nového Sadu 2011. Mirka si medailu vybojovala v kategórii kumite cadet female +54 kg. Zverenkyňa klubu Ekonóm Trenčín tak, ako všetci reprezentanti kumite súťažila na ME v kimone Adidas, ktoré pre SZK dodáva www.katsudo.sk, ktorý zároveň dodal reprezentačné súpravy Adidas pre celú reprezentáciu SZK. Ako teda vníma Mirka  jej cestu za jej prvým veľkým úspechom?

 

Aká bola Tvoja cesta k bronzovej medaile?

Stala som sa súčasťou cesty, ktorá ma priviedla k vysnívanej medaile z ME. Táto cesta bola vystavaná z viacerých nosných kameňov.Najdôležitejším z nich je môj tréner pán Miroslav Ďuďák, ďalej sú to sparing partneri a v neposlednej rade moja rodina.Chcem sa im všetkým poďakovať za úsilie, ktoré vynaložili na vytvorenie čo najkvalitnejšej stavby.
Jednotlivé zápasy na ME boli rôznordé. Prvé dva zápasy boli trošku neisté, lebo tie súperky som nepoznala, takže som nevedela čo od nich môžem očakávať. V treťom kole som prehrala s Lotyškou, tá ma následne potiahla do repasáže. Pocítila som druhú šancu, ktorej som sa nechcela vzdať a vyšlo to.

 

Ako prebiehala Tvoja príprava? Na čo bola zameraná?

 

Moja príprava sa začala ako každému, kto mal záujem sa dostať na ME, a to nominačnými turnajmi. Samozrejme, že som sa snažila trénovať celý rok naplno, ale posledný mesiac pred ME som trénovala intenzívnejšie. Pod vedením môjho trénera Miroslava Ďuďáka sme tréningy zvýšili okrem popoludnajších aj na dopoludnajšie. Spočiatku boli zamerané na taktiku v zápase a ako sa približoval termín ME, tréningy sa stupňovali aj kondične.

 

Ktorý súboj na ceste za medailou bol pre Teba najťažší? A naopak, v ktorom si si najviac verila?

 

V prvom rade som šťastná, že techniky, ktoré som robila boli bodovateľné na takomto šampionáte.Najťažší zápas bol určite s Lotyškou V. Razajevou, v ktorom som ťahala za kratší koniec. Túto súperku poznám, viem že je dobrá pretekárka, má toho veľa odzápaseného.Rešpekt ma trocha brzdil, tým pádom mala súperka navrch. Naopak, najuvoľnenejší z mojej strany bol samotný zápas o tretie miesto so Slovinkou.

 

V čom vidíš úspech "katistov" na posledných šampionátoch?

 

Ťažká otázka pre mňa, ako kumitáčku, ale myslím si,že za každým úspechom sa skrýva kopec driny.

 

Čo Tvoja najbližšia budúcnosť? Na čo sa budeš pripravovať najbližšie?

 

Budem trénovať ako doposiaľ, aby som nevyšla z formy.Prípravu zameriam na rozbiehajúce sa nominačné turnaje na MS,na ktorých chcem čo najlepšie uspieť.

 

A na záver - odkaz karatistom, ktorí chcú uspieť ako Ty a nedarí sa im....

 

Kumiťákom: zápasiť,zápasiť a zápasiť.Pretože každý jeden zápas (či už je to prehra alebo výhra) prináša novú skúsenosť.Každý ďalší a ďalší zápas postupne napomáha zvládať stres a napätie. Aspoň u mňa to tak funguje.

 

Mirka ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa úspechov a výhier nielen na tatami, ale aj v živote...

Fotogaléria