6th EUROPEAN SENIOR KARATE CHAMPIONSHIPS

06/08 May 2011 - Zürich-Kloten (Switzerland)

Na šampionáte sa oficiálne prezentovalo 472 reprezentantov

zo 44 krajín Európy

MONIKA VIŠŇOVSKÁ - bronzová medailistka z Majstrovstiev Európy seniorov z Zürichu 2011. Monika si medailu vybojovala v kategórii kumite senior female -55 kg.

Cesta za bronzom: (27 súťažiacich) v 1. kole vyhrala 5:0 s BUL A. Ganeva, v 2. kole prehrala 1:2 s FYR N. Ilievska. V repasáži vyhrala 4:0 v 1.kole s CZE A. Markusova, v 2.kole vyhrala s ITA S. Cardin 3:1 na zástavky po predĺžení a v boji o 3.miesto vyhrala nad AZE S. Farajli 1:0

Trénerka klubu Kachi Nitra súťažila na ME v kimone Adidas, ktoré pre SZK dodáva www.katsudo.sk, ktorý zároveň dodal reprezentačné súpravy Adidas pre celú reprezentáciu SZK.

Monika dovoľ nám - v mene celého SZK - Ti zagratulovať k Tvojmu úspechu na šampionáte a zároveň k Tvojim dnešným meninám. Podarilo sa Ti opäť získať medailové umiestnenie a naplniť tak zbierku medailí na ME. Ako by si zhodnotila svoj výkon?

Čo sa týka výkonu, určite to mohlo byť aj lepšie. Nie som s ním až taká spokojná, hoci medaila ma samozrejme teší. Ale viem, že som mala na viac, keby som takticky zvládla zápas v druhom kole, tak ako som si ho na začiatku naplánovala, mohla som sa tešiť z finále. Na veľkých šampionátoch má športovú formu každý, ide len o to , kto to lepšie zvládne psychicky a takticky. Ja sa na takýchto šampionátoch dokážem skoncentrovať oveľa lepšie, ako na malých turnajoch, dnes mi však ten druhý zápas takticky nevyšiel. Minulý rok mi zlato ušlo sekundu pred koncom, končila som súťaž najsklamanejšia v celej svojej kariére karate. Dnes som síce tretia, ale súťaž končím víťazstvom, takže aspoň odchádzam šťastná. A je to celkom pekný darček k meninám...

Ktorý zápas považuješ za taký najťažší?

Už spomínaný druhý zápas s Macedónkou Ilievskou, s ktorou sa veľmi dobre poznáme. A samozrejme aj druhý zápas v repasáži s Taliankou Cardin, ktorá obhajovala zlato z minulého roka a je aj aktuálna vicemajsterka sveta. No a o tretie miesto s Azerbajžankou to už bola taká hra nervov, išla som tretí zápas po sebe v repasáži, takže tam už bolo cítiť aj únavu. Ale srdce a túžba po víťazstve mi nedovolili ani na chvíľku" vypustiť" a zápas som takticky zvládla bez zbytočných chýb.

Komu, alebo čomu ďakuješ najviac za svoj úspech?

Toto boli moje prvé Majstrovstvá Európy, na ktorých som bola bez svojho klubového trénera Róberta Končála a aj napriek skúsenostiam, ktoré mám, musím povedať, že som to dosť negatívne vnímala. Celú prípravu som teraz absolvovala bez neho, keďže je teraz dlhodobo v zahraničí. Je ťažké trénovať samého seba a ešte viesť aj celý klub, celá moja príprava bola úplne odlišná od všetkých predchádzajúcich. Viac pozornosti som venovala svojej sestre Ivke, ako sebe. Ale to sa zas oplatilo, lebo tej chýbalo málo a mohla mať tiež medailu, skončila štvrtá. Je to psychicky náročnejšie trénovať bez trénera a ja to veľmi cítim. Ale dá sa všetko, ľahšie či ťažšie, všetko sa dá zvládnuť, keď sa chce. Za tento úspech ďakujem najviac Pánu Bohu! A samozrejme potom všetkým ostatným, ktorí za nim stoja, či už väčším, alebo menším dielom.

Čo by si odkázala domov a hlavne všetkým čo ti verili a držali palce?

Že im veľmi ďakujem a že som rada, že mám okolo seba ľudí, ktorí mi veria a prajú úspech. No a tou druhou skupinou ľudí sa nezapodievam. Za všetkými mojimi úspechmi sú roky driny, polovica života strávená v telocvični, láska k tomuto športu a šťastie, že mám okolo seba takých ľudí, ktorí mi vytvorili podmienky, aby som sa karate mohla venovať naplno. A to všetko do seba pekne zapadá, preto sa dnes teším už zo svojej štvrtej medaile z Majstrovstiev Európy!

Monika ďakujeme za rozhovor a ešte raz zo srdca gratulujeme!!!