Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

LIPTÁKOVEJ BRONZOVÝ TRIUMF

KATARÍNA LIPTÁKOVÁ - bronzová medailistka z Majstrovstiev sveta z Malajzie 2011 (Melaka). Po bronzovom úspechu z Nového Sadu (2/2011) vybojovala medailu rovnakého "lesku" v kategórii junioriek U21 kata. Katarínu Liptákovú (členku ŠŠK Bratislava) sme vyspovedali tesne po jej triumfe priamo v dejisku šampionátu, kde súťažila v kimone Kaze Rebel, ktoré pre reprezentantov dodávava sponzor SZK - www.budosport.sk:

Postup Kataríny Liptákovej na Majstrovstvách sveta:

35 štartujúcich: 1. kolo FREE. v 2. kole zvíťazila 5:0 nad LUX L. Kinsch (Seienchin-KankuDai), v 3. kole zvíťazila 5:0 nad Venezuelčankou M. Martinez (Nipaipo-Anan), v 4. kole prehrala s Vietnamkou 0:5 (Unshu-Nipaipo). V repasáži v 5. kole zvíťazila 5:0 nad MAC S. Man (GojuShiho-Suparimpei) a v 6. kole - v boji o 3. miesto zvíťazila 4:1 nad reprezentantkou Honkongu M. Lau (CH. Kushanku-KosokunDai).

Kedy si reálne začala veriť, že z Tvojho štartu na MS by mohla byť medaila?
Fúuh, ťažko povedať...mám pocit, že moja forma gradovala z kola na kolo. Od začiatku som si verila - bola som si vedomá, že mám za sebou poctivú prípravu a tak som dala do toho všetko. Poriadny kus sebadôvery mi dodala výhra nad Venezuelčankou v druhom kole. Po prehre s Vietnamkou som sa rýchlo otriasla a sústredila som sa na repasáž - vedela som, že ak na tatami nechám všetko tak to vyjde. Nemyslela som ani na prehru ani na výhru - len na svoje cvičenie. Všetky zbytočné "záťaže" som nechala za ohradou pred zápasiskom. ;)

Aké boli Tvoje bezprostredné pocity po zdvihnutí zástaviek?
Neopísateľné....obrovská radosť!!

V kategórii kata U21 je to vlastne historicky prvá medaila pre slovenské karate - čo všetko si musela "zdolať" k jej dosiahnutiu?
Zdolať...myslím, že najväčšie zdolávanie sa neodohrávalo na tatami, ale vo mne. Presvedčiť samu seba, že to čo robím a ako to robím je to najlepšie. Odpútať sa od všetkych postranných vplyvov a sústrediť sa len na to svoje. Zdolávala som svoju vlastnú hlavu...

Okrem čerstvej bronzovej medaily z MS, si aj úradujúca bronzová medailistka z ME z Nového Sadu. Pociťuješ rozdiel medzi týmito úspechmi?