Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

"DOROTNÁTOR" Dorota obhájila bronz

DOROTA BALCIAROVÁ - 3-násobná majsterka Európy (Paríž 2009, Izmir 2010, Novi Sad 2011) a bronzová medailistka z Majstrovstiev sveta v Rabate 2009 doletí z Malajzie s ďalším cenným úspechom - bronzovou medailou z kategórie kata juniorky.Na ceste za medailou ju dokázala zastaviť iba reprezentantka Japonska. Inak svoje súperky deklasovala  bez straty bodu. Pripravili sme pre Vás krátky rozhovor s Dorotou (členka KK Nové Zámky), ktorá súťaží v kimonách KAZE Rebel (sponzor SZK: www.budosport.sk)

Postup Doroty na Majstrovstvách sveta:

40 štartujúcich: v 1. kole porazila 5:0 BEL C. Daramelas (Seinchin-Bassai-dai), v 2. kole porazila 5:0 AUT M. Mayerhofer (Bassai-dai-Seipai), v 3. kole porazila 5:0 THA Y. Pluksaranun (Paiku-Suparimpei), v 4. kole prehrala 0:5 s reprezentantkou Japonska K. Shimizu (Ch.Kushanku-Suparimpei). V repasáži v 5. kole porazila 5:0 Brazílčanku N. Hypolito (Annan-Gankaku) a v boji o bronzovú medailu už nezaváhala a výhrou 5:0 nad Francúzskou J. Hugues (Suparimpei-Gankaku).

Aké si mala pocity, keď si zbadala rozlosovanie Tvojej kategórie?

....aaaah repete, odveta , 4. kolo Japonka.... a potom som už nič neriešila, iba že mám dobrého pavúka - až na Japonku.

V čom spočíva podľa Teba "neúspech" 0:5 voči reprezentantke Japonska?

Japonsko vždy zostane Japonskom a v ich technike ich nikdy neprekonáme. Keď budeme mať techniku približnú ako oni a ukážeme niečo nové, vtedy sa ich dá zdolať.

V histórii slovenského karate sme doposiaľ nemali reprezentanta, ktorý doslova "valcuje" všetky kontinentálne a svetové šampionáty - v čom je Tvoje tajomstvo úspechu?

Vôľa ako z ocele, rozum a srdce.

3 zlaté medaily z ME a 2 bronzové medaily z MS - zoraď ich podľa "obtiažnosti" a popíš jedným slovom