Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Zuzana Schwartzová má BRONZ!!!

ZUZANA SCHWARTZOVÁ - bronzová medailistka z Majstrovstiev sveta z Malajzie 2011 (Melaka). Po viacerých neúspechoch z ME/MS vybojovala Zuzana v kategórii kumite kadetky +59 kg vytúženú medailu bronzového lesku. Zuzanu Schwartzovú (členku KK Union Košice) sme vyspovedali tesne po jej triumfe priamo v dejisku šampionátu, kde súťažila v kimone Adidas, ktoré pre reprezentantov dodávava sponzor SZK - www.katsudo.sk:

Postup Zuzany Schwartzovej na Majstrovstvách sveta:

34 štartujúcich: 1. kolo FREE, 2. kolo zvíťazila 5:0 nad Číňankou X. Yin, v 3. kole porazila 3:0 NOR I. Pedersen, v 4. kole porazila 2:0 RUS I. Zaytseva, v 5. kole - v boji o finále prehrala na kontakty 0:1 s Taliankou C. Zuanon. V Repasáži v 6. kole - bez zaváhania porazila 6:1 reprezentantku Turecka N. Cicek a obsadila tak 3. miesto.

Zuzana v prvom rade mi dovoľ Ti v mene celého SZK zablahoželať k obrovskému úspechu na MS. Je to Tvoja vysnívaná medaila zo svetového šampionátu - ako ju vnímaš? Skús popísať čo sa v Tebe "odohráva", na čo myslíš, keď ju držíš v rukách?

Ďakujem veľmi pekne. Je to neopísateľný pocit. Strašne som túžila získať nejaký kov na takom veľkom šampionáte a konečne sa mi to podarilo! :) Je to obrovská radosť.

Keď si videla rozlosovanie súperiek - napadlo Vás že "siahnete" na medailu? Ako vnímate jednotlivé zápasy?

Pri pohľade na môj pavúk a zistení, že v prvom kole nastúpim proti Číňanke, ktorá bola vicemajsterkou sveta z Maroka, som si nebola všetkým istá. Avšak keď sa mi ju podarilo zdolať 5:0, tak som si začala veriť. V ďalšom zápase som nastúpila proti Nórke, nad ktorou som vyhrala 3:0. V tretom zápase som vyhrala nad reprezentantkou Ruska 2:0 a vedela som, že som už len krôčik od medaile. O postup do finále som nastúpila proti Talianke, aj keď som prehla v predlžení o jeden bod vedela som, že ešte nič nie je stratené. V repasáži som sa stretla s Turkyňou, ktorú som porazila 6:1 a bronzová medaila bola moja.

Aká bola Tvoja príprava na tento šampionát? V čom sa odlišovala od predchádzajúcich?

Táto príprava sa mi začala začiatkom leta. Absolvovala som množstvo sústredení. Trénovala som dvojfázovo celé leto, pod vedením trénerov pána Kretoviča a pána Bozogáňa. Touto cestou by som im chcela poďakovať za čas venovaný mojej príprave. Či už to bolo karate, posilňovňa alebo atletika.

Aké sú Tvoje najbližšie ciele? Čo sa chystáš urobiť ako prvé po návrate domov?

Najprv by som si veľmi rada oddýchla, dohnala vymeškané učivo v škole, pooslavovala a potom sa opäť vrátila k príprave na najbližší šampionát v Azerbajdžane.