Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

XIII. Cope de Espaňa & Venice Cup 2011

Cez víkend 19.-20.11.2011 sa na pozvanie španielskej federácie karate (RFEK) zúčastnili 13. ročníka Copa de Espaňa dve reprezentantky SZK - Dagmara Kubinská (kumite female open) a Katarína Longová (kata female).  Španielska enkláva na severe Afriky - Melilla hostila okrem Slovenska aj reprezentácie Japonska, Venezuely, Mexika, Turecka, Rakúska, Kanady a samozrejme aj celú širšiu španielsku reprezentáciu.

Podrobnejšie informácie nám zaslala bronzová Dagmara Kubinská:

Dagmara Kubinská - kumite female open

"Pravidlá súťaže boli špeciálne upravené španielskou federáciou. Konkurencia bola veľmi veľká, takmer každá pretekárka bola medailistkou zo seniorských či juniorských majstrovstiev sveta alebo Európy.V kategórii kumute ženy open štartovalo 18 pretekáriek, z každého pozvaného štátu 1 pretekárka, ostatné boli karatistky z rôznych španielských oblastí. V sobotu ráno prebiehali zápasy v skupinách-boli sme rozdelené do 4 skupín (5,5,4,4 pretekárky). Ja som zápasila v 2. skupine, kde som mala 4 zápasy (s každou pretekárkov zo skupiny). Vyhrala som všetky zápasy (1:0,1:0,2:0 a 3:0) ,2 z nich boli Španielky, 1 Kanaďanka,1 tuším Venezuelčanka. Zo svojej skupiny som teda postúpila z prvého miesta (postupovali vždy prvé dve pretekárky) do eliminácie, tie prebehli v sobotu večer(to už bol klasický pavúk). Tam som sa v 1. zápase stretla s Rakúšankou, nad ktorou som vyhrala až na zástavky 5:0 a o postup do finále som prehrala so španielkou Irene Colomar 3:1. V nedeľu ráno prebiehali boje o tretie miesta a finále. Tu som vyhrala nad kanaďankou Olivia Grant 5:0 a skočila tretia..."

Kumite femenino
1. Serap Ozcelik (Selección Turca de Karate)
2. Irene Colomar (Selección Balear de Karate)
3. Cristina Vizcaíno (Selección Madrileña de Karate)
3. Dagmara Kubinska (Selección Eslovaca de Karate)

Katarína Longová - kata female

"Dvojdňová súťaž sa skladala z troch častí. V prvej eliminačnej časti bolo 16 súťažiacich rozdelených do dvoch osemčlenných skupín, kde museli predviesť 3 kata (jednu povinnú a dve nepovinné), pričom sa súťažilo podľa starého bodovacieho systému a výsledné známky zo všetkých troch kôl sa spočítavali. Do ďalších bojov poobedňajšej eliminácie postúpili z každej skupiny 4 najlepšie katistky. Katarína v prvom eliminačnom kole nastúpila ako prvá s povinnou kata basai dai s ktorou bola až na piatom nepostupovom mieste, dve desatiny za tureckou pretekárkou Kubra Akarsu (3. miesto na ME seniorov). Do druhého kola nasadila svoj tromf, kata suparimpei, ktorá ju posunula na tretie postupové miesto. Túto pozíciu si udržala aj svojou treťou kata chataniara kushanku.
Do osemčlennej eliminácie postúpila zo svojej skupiny z tretieho miesta, za Majsterkou Európy (2009, 2011) Španielkou Yaza Martin a akademickou majsterkou Európy Sandrou Sanchez! Do osmičky sa prebojovalo okrem našej pretekárky a japonskej reprezentantky až šesť pretekárok Španielska.
V ďalšom eliminačnom kole sa Katarína stretla so španielskou reprezentantkou Margeritou Morata, ale s kata chataniara kushanku na španielsku pretekárku nestačila. Keď Španielka následne prehrala o postup do finále s úradujúcou seniorskou majsterkou Európy pre Katku účinkovanie na turnaji skončilo s umiestnením na 7.-8. mieste."

Výsledky:
1. miesto- Kazuyo Inoue, JAPONSKO
2. miesto- Martin Abello Yaiza, ŠPANIELSKO
3. miesto- Margarita Morata, ŠPANIELSKO
3. miesto- Sandra Sanchez, ŠPANIELSKO

Kompletné výsledky turnaja & fotogaléria:

Posledný novembrový víkend sa v talianskych Benátkach konal známy medzinárodný turnaj Venice Cup 2011. Turnaja sa zúčastnila aj reprezentantka Erika Hrušecká. V kategórii kata ženy si vybojovala v konkurencii 20 pretekárok zlatú medailu (5:0, 5:0, 4:1, 5:0).

Kata female senior:

1. Erika Hrušecká TEKDAN Bratislava SVK
2. Chiara Zucchi Regione Toscana Karate ITA
3. Vanessa Villa Centro Karate Riccione ITA
3. Valentina Del Regno Regione Toscana Karate ITA

Zúčastnených 825 pretekárov 139 klubov z 12tich krajín (ITA, SVK, CZE, SRB, CRO, BIH, BEL, GER, LUX, ENG, SUI, AUT)