47th EUROPEAN SENIOR KARATE CHAMPIONSHIPS

10/13 May 2012 - Tenerife (Spain)

Na šampionáte sa oficiálne prezentovalo 450 reprezentantov

zo 45 krajín Európy

V medailovom rebríčku krajín sme sa umiestnili celkovo na 9 mieste (0-1-1). Víťaznou krajinou sa s počtom 7 medailí (4-1-2) sa stalo Taliansko.

10.00 - 12.00 Eliminácie a repasáže Individuál KATA, muži - ženy
Kata muži: Matej Urik (26 štartujúcich) - v 1. kole zvíťazil 4:1 nad BEL Y.RODRIGUEZ MERIN (Seienchin-Jion), v 2. kole zvíťazil 5:0 nad CRO I.ERMENC (Seipai-KankuDai), v 3. kole prehral 0:5 s ITA L. VALDESI (Ch. Kushanku-...). V repasáži v 4. kole porazil 4:1 GER T. GISSLER a postúpil tak do nedeľňajšieho boja o bronzovú medailu, kde prehral 1:4 s  ENG. J. Mottram a obsadil tak konečné 4.miesto.
Kata ženy: Erika Hrušecká (28 štartujúcich) - v 1. kole zvíťazila 5:0 nad WAL A.HOOPER (Seienchin-BassaiDai), v 2. kole zvíťazila 5:0 nad UKR V.AFENDIKOVA (BasaiDai-BassaiDai), v 3. kole zvíťazila 4:1 nad BUL G. VITANOVA (Nipaipo-Anan), v 4. kole v boji o finále prehrala 0:5 s francúzskou reprezentantkou S. SCORDO (Ch. Kuhanku...). V boji o bronzovú medailu prehrala 1:4 s GRE S. Livitsanou a obsadila tak konečné 4. miesto.
12.00 - 13.30 Eliminácie KUMITE muži -84 kg & +84 kg
Kumite muži -84 kg: Klaudio Farmadin (34 štartujúcich) - 1. kolo FREE, v 2. kole prehral 0:2 so SUI D.SEILER

Kumite muži +84 kg: Tomáš Pupkay (32 štartujúcich) - v 1. kole vyhral nad LUX E.SABOTIC (na zastávky), v 2. kole prehral na hansoku (jogai) so SRB D. UMICEVIC.
13.30 - 14.30 Eliminácie KUMITE ženy -68 kg & +68 kg
Kumite ženy -68 kg: Lenka Foldesiová (25 štartujúcich) - 1. kolo FREE, v 2. kole prehrala 0:2 s TUR H. BURUCU. V repasáži vyhrala v 3. kole s BEL L.PRADELLI a v 4. kole prehrala 1:4 na vlajky s MNE RAKOVIC.
Kumite ženy +68 kg: Dominika Tatárová (22 štartujúcich) - 1. kolo FREE, v 2. kole zvíťazila 4:1 nad BIH T. UMICEVIC, v 3. kole prehrala 0:5 so SRB T. FILIPOVIC.
14.30 - 16.00 Eliminácie KUMITE muži -75 kg & -67 kg
Kumite muži -75 kg: Matúš Cisár
(35 štartujúcich) - 1. kolo FREE, v 2. kole vyhral 2:0 s LUX L.ELSHANI, v 3. kole vyhral pri stave 2:0 na kiken s AUT S. POKORNY,ktorý kvôli zraneniu nemohol dokončiť zápas, v 4. kole prehral 0:1 s NED R.SMAAL. V repasáži v 5. kole prehral 0:2 s POR N. MOREIRA.

Kumite muži -67 kg: Matúš Kučerák (30 štartujúcich) - v 1. kole vyhral 4:0 s IRL J.MC FADDEN, v 2. kole vyhral s POR J.MACHADO, v 3. kole prehral 0:3 s CRO M.LOGARUSIC.

16.00 - 17.15 Eliminácie KUMITE ženy -61 kg & -55 kg

Kumite ženy -61 kg: Dagmara Kubinská (26 štartujúcich): 1. kolo FREE, v 2. kole prehrala 0.1 s  FRA L. DONA. V repasáži vyhrala v 3. kole (nenastúpila súperka), v 4. kole vyhrala 2:0 s RUM C. NITU. V sobotu sa stretla v boji o 3. miesto s pretekárkou z CRO I. BEBEK, s ktorou prehrala 0:4 a obsadila tak konečné 4. miesto.

Kumite ženy -55 kg: Jana Vojtikevičová (27 štartujúcich): v 1. kole prehrala s GER J. BITSCH. V repasáži v 2. kole vyhrala 3:0 s MNE A. DRASKOVIC, v 3. kole vyhrala 4:3 s ITA S. CARDIN. V sobotu (12.5.2012) sa stretla v boji o 3. miesto s pretekárkou z LUX J.WARLING, nad ktorou zvíťazila 2:0 a vyjovala si tak bronzovú medailu!!! GRATULUJEME!!!!

17.15 - 18.30 Eliminácie KUMITE ženy -50 kg & muži -60 kg

Kumite ženy -50 kg: Lucia Kováčiková (22 štartujúcich): v 1. kole FREE, v 2. kole vyhrala 3:0 s BUL I. LUPANOVA, v 3.kole vyhrala s UKR K. KRYVA, v 4.kole - v boji o postup do finále zvíťazila 1:0 s SWE G.AKDAG a postúpila tak do FINÁLE, kde prehrala 0:8 s TUR S. OZCELIK a vybojovala si tak striebornú medailu!!! GRATULUJEME!!!

14.15 - 16.30 Eliminácie KUMITE TEAM ženy

Kumite team ženy (24 štartujúcich): v 1. kole FREE, v 2. kole prehrali  1:2 s CZE.

16.30 - 18.00 Repasáže  KUMITE TEAM muži & ženy

18.00 - 19.00 Otvárací ceremoniál

12. May 2012 - Tretí deň šampionátu...

10.00 - 19.18 Zápasy o III. miesto & Finálové zápasy

11.20 - 11.30 - DAGMARA KUBINSKÁ vs CRO I. Bebek. Dagmara prehrala 0:4 s chorvátskou reprezentantkou a obsadila tak konečné 4. miesto. Gratulujeme!!!

11.30 - 11.40 - JANA VOJTIKEVIČOVÁ vs LUX J. Warling. Jana zvíťazila nad luxemburgskou reprezentantkou 2:0 a vybojovaja si tak bronzovú medailu zo seniorského šampionátu. GRATULUJEME!!!

16.00 - 16.15 - ERIKA HERUŠECKÁ vs GRE S. Livitsanou. Erika prehrala 1:4 s Grékyňou a obsadila tak konečné 4. miesto. Gratulujeme!!!

16.30 - 16.40 - LUCIA KOVÁČIKOVÁ vs TUR S. Oscelik. Lucia prehrala 0:8 s tureckou reprezentantkou a vybojovala si tak striebornú medailu! GRATULUJEME!!!

13. May 2012 - Štvrtý deň šampionátu...

09.30 - 09.45 - MATEJ URÍK vs ENG. J. Mottram. Matej prehral 1:4 s Angličanom a obsadil tak konečné 4. miesto. Gratulujeme!!!

Komisia štátnej reprezentácie schválila konečnú nomináciu na 47. majstrovstvá Európy seniorov, ktoré sa budú konať 10.-13. mája 2012 na Tenerife - Adeje (ESP).

Priebežné bodové hodnotenie reprezentantov_ME Tenerife 2012

(aktualizované 16.4.2012 po Veľkej cene Slovenska v Bratislave)

Kata seniori

Kata seniorky

Kumite seniori

Kumite seniorky

Komisia štátnej reprezentácie schválila plán prípravy seniorov na 47. majstrovstvá Európy seniorov, ktoré sa budú konať 10.-13. mája 2012 na Tenerife - Adeje (ESP).