Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Vicemajsterka Európy - Lucia Kováčiková

LUCIA KOVÁČIKOVÁ - strieborná medailistka z Majstrovstiev Európy seniorov z Tenerife 2012 (ESP). Po rokoch neúspechoch na svetových a európskych šampionátoch sa Lucii podarilo v najľahšej ženskej váhe prebojovať až do finále, keď ju dokázala zdolať iba finálová súperka z Turecka. Zverenkyňu CMK BB, ktorá súťažila v kimone Adidas, ktoré pre reprezentantov dodávava sponzor SZK - www.katsudo.sk, sme vyspovedali tesne po finálovom zápase v dejisku šampionátu.

Postup Lucii Kováčikovej na Majstrovstvách Európy:

22 štartujúcich: 1. kolo FREE, v 2. kole vyhrala 3:0 s BUL I. LUPANOVA, v 3.kole vyhrala s UKR K. KRYVA, v 4.kole - v boji o postup do finále zvíťazila 1:0 s SWE G.AKDAG a postúpila tak do FINÁLE, kde prehrala 0:8 s TUR S. OZCELIK

Lucka dovoľ nám - v mene celého SZK - Ti zagratulovať k Tvojmu obrovskému úspechu na šampionáte. Podarilo sa Ti získať svoju prvú veľkú medailu na ME. Ako to celé prežívaš?
Veľmi pekne ďakujem. Tak podľa mňa si to ešte ani neuvedomujem poriadne. Tá najväčšia záplava emócii prišla samozrejme po semifinálovom kole, keď som ani nemohla uveriť, že ja som vo finále. Toľko sĺz štastia tá hala asi ani nezažila :) Je to úžasný pocit, aj keď po finálovom zápase s trochou horkosti :/

Ktorý zápas považuješ za taký najťažší?
Najťažší? Fu, pre mňa asi každý. Prvý, lebo prvé - rozbehové zápasy sú pre mňa najťažšie, ale psychicky najnáročnejší bol asi zápas o postup do finále, lebo to bol zápas, všetko, alebo nič a pre mňa jedinečná a prvá šanca na medailový úspech. A hlavne s Agdou sme sa stretávali celý rok a vedela som, že je to kvalitná pretekárka.

Komu, alebo čomu ďakuješ najviac za svoj úspech?

Tak tento zoznam by bol nesmierne dlhý keď by som nechcela niekoho zabudnúť. Samozrejme to začína rodičmi, ktorý ma od malička podporujú, sparingvia, ktorý si to pri mojej príprave všetko odnášajú na tréningoch, spolužiačky, ktoré mi pomáhajú v škole, aby som mohla trénovať. V tejto príprave patrí veľká vďaka aj Mirkovi Sližikovi, ktorý mi poskytol odbornú a lekársku pomoc, ale jednoznačne najväčšie ĎAKUJEM patrí Jožkovi Poliakovi, môjmu trénerovi, ktorý už roky vo mňa veril (niekedy aj viac ako ja sama), že to raz príde. Už celé roky mi venuje svoj čas, znáša moje úspechy aj neúspechy, všemožne ma podporuje, nebyť jeho tak tieto riadky určite nepíšem. Naozaj mu vďačím takmer za všetko čo sa týka karate, ale aj v živote.

Čo by si odkázala domov a hlavne všetkým čo ti verili a držali palce?