8th WORLD UNIVERSITY KARATE CHAMPIONSHIPS

12/15 July 2012 - Bratislava (Slovakia)

Na šampionáte sa oficiálne prezentovalo 354 reprezentantov

zo 43 krajín sveta

V medailovom rebríčku krajín sme sa umiestnili celkovo na 5. mieste zo 43 zúčastnených krajín (1-3-3).

Priebežné úspechy a výsledky našej reprezentácie:

1. miesto - KATA TEAM FEMALE (Liptáková, Hrušecká, Čierna)

2. miesto - KUMITE TEAM (Vojtikevičová, Kubinská, Semaníková, Kováčiková)

2. miesto - Katarína LIPTÁKOVÁ - kata female

2. miesto - Dagmara KUBINSKÁ - kumite female -61 kg

3. miesto - Matej URÍK - kata male

3. miesto - Adam LIESKOVSKÝ - kumite male -84 kg

3. miesto - Jana VOJTIKEVIČOVÁ - kumite female -55 kg

Kata TEAM female (Liptáková, Hrušecká, Čierna): V 1.kole zvíťazili 5:0 nad NZL a postúpili do finále, kde zvíťazili 5:0 nad ALG a získali tak zlatú medailu. GRATULUJEME!!!

Kumite TEAM female (Semanikova, Vojtikevičová, Kubinská, Kovačikova): V 1.kole zvíťazili 2:0 nad CZE, v 2.kole zvíťazili 2:0 nad NZL, v 3.kole zvíťazili za stavu 1:1 na vyššie bodove skóre, v 4.kole v boji o postup do finále zvíťazili 2:1 nad POL, v 5.kole vo finále prehrali 0:2 s EGY a získali tak striebornú medailu. GRATULUJEME!!!

Katarína LIPTÁKOVÁ - kata female: 1. kolo FREE, v 2. kole zvíťazila 3:2 nad HKG LAU M. (Seienchin:Seienchin), v 3. kole zvíťazila 5:0 nad českou repreyentantkou IŠTVÁNKOVOU V. (Nipaipo:Paiku), v 4. kole zvíťazila 4:1 nad ALG HADJ S. (CH. Kushanku:Gankaku) a postúpila do večerného finále. V 5. kole (finále) prehrala 0:5 s reprezentantkou Japonska KIYOU SHIMIZU a získala tak striebornú medailu. GRATULUJEME!!!

Dagmara KUBINSKÁ - kumite female -61 kg: V 1.kole zvíťazila 7:1 nad RUS KHALIULLINA, v 2. kole zvíťazila 3:0 nad SRB CORNAGIC I., v 3.kole zvíťazila 4:0 nad ESP MARTIN ABELLO Y., v 4.kole zvíťazila 4:0 nad POL GRADOWSKA J.  a postúpila do finále. V 5.kole (finále) prehrala 0:7 s FRA IGNACE L. a získala tak striebornú medailu. GRATULUJEME!!!

Matej URÍK - kata male: V 1. kole zvíťazil 3:2 nad NZL RAHARDJA A. (Seipai:Seipai), v 2. kole zvíťazil 4:1 nad GER URKE J. (Seienchin:KankuDai), v 3. kole zvíťazil 4:1 nad KSA ABDULLAH A. (Suparimpei:Unsu), v 4. kole - v boji o finále prehral 0:5 s ESP QUINTERO CAPDEVILA DAMIAN HUGO (Ch. Kushanku:Anan). V repasáži v 5. kole zvíťazil 4:1 nad TURYAKAN M. (Anan:Nipaipo) a získal tak bronzovú medailu. GRATULUJEME!!!

Adam LIESKOVSKÝ - kumite male -84 kg: V 1.kole zvíťazil 1:0 nad GBR PHILLIPS CH., v 2.kole zvíťazil 5:1 nad MEX MORALES H., v 3.kole zvíťazil 6:1 nad FRA SERFATIi M., v 4.kole- v boji o finale prehral 1:9 s MNE LUCIC D. V repasáži v 5.kole zvíťazil 5:4 nad CZE KOČI J. a získal tak bronzovú medailu. GRATULUJEME!!!

Jana VOJTIKEVIČOVÁ - kumite female -55 kg: V 1. zvíťazila 1:0 nad RUS NORMANOVA D., v 2.kole zvíťazila 4:0 nad UKR MELNYK Z., v 3.kole zvíťazila 2:0 nad GER BITSCH J., v 4. kole v boji o postup do finale prehrala 2:3 na vlajky s TUR YENEN T. V repasáži v 5.kole zvíťazila 5:1 nad ECU JACQUELINE F. a získala tak bronzovú medailu. GRATULUJEME!!!

Kumite TEAM male (Viskup, Prešinský, Pupkay, Cisár, Dobrotka, Lieskovský A., Lieskovský M.): V 1.kole zvíťazili za stavu 2:2 na vyššie bodové skóre nad RUS, v 2.kole prehrali 0:3 s FYR.

René ADLER - kumite male -60 kg: V 1.kole prehral 0:9 s FRA LOPES J.

Richard DOBROTKA - kumite male -67 kg: V 1.kole prehral 0:3 s AUT KASERER T.

Viktor VISKUP - kumite male -75 kg: V 1.kole prehral s RUS SERIKOV K.

Filip PREŠINSKÝ - kumite male +84 kg: 1.kolo FREE, v 2.kole prehral 0:3 s MNE CECUNJANIN A.

Lucia KOVAĆIKOVÁ - kumite female -50 kg:V 1.kole zvíťazila nad MNE DUKIC M., v 2.kole zvíťazila 3:0 nad EGY MOHAMED A., v 3.kole prehrala 1:3 s HUN MOLNÁR R.

Zuzana SCHWARTZOVÁ - kumite female -68 kg: 1.kolo FREE, v 2.kole prehrala 0:8 s JPN KAYO S.

Dominika TATÁROVÁ - kumite female +68 kg: 1.kolo FREE, v 2.kole zvíťazila 4:0 nad NZL MUNRO CHR., v 3.kole prehrala 0:1 s TUR BURUCU H.

Slovenská asociácia univerzitného športu (SAUŠ) v spolupráci so Slovenským zväzom karate organizuje v dňoch 9.-16.7.2012 8th WORLD UNIVERSITY CHAMPIONSHIPS.

Komisia štátnej reprezentácie schválila konečnú nomináciu na 8. Akademické majstrovstvá sveta, ktoré sa budú konať 13.-15. júla 2012 v Bratislave - v športovej hale Mladosť: