3. miesto - LENKA FOLDEŠIOVÁ - kumite ženy - 68 kg

3. miesto - INGRIDA SUCHÁNKOVÁ - kumite ženy - 55 kg

4.miesto - RENÉ ADLER - kumite muži -60 kg

4.miesto - KATARÍNA KOTÚČOVÁ - kumite ženy -55 kg

4.miesto - MATÚŠ LIESKOVSKÝ - kumite muži -75 kg

4.miesto - RÓBERT ŠOLTÝS - kumite muži +84 kg

1.deň šampionátu:

2. deň šampionátu:

3.deň šampionátu:

Kata muži:

MATEJ URIK (34 štartujúcich) - v 1.kole vyhral 5:0 s TUR (Bayazit), v 2.kole vyhral 3:2 s MNE (Kekovic), v 3.kole vyhral 5:0 s MNE (Vojvodic), v 4.kole v boji o postup do finále vyhral 4:1 s GER (Urke). Vo finále vyhral 5:0 s POR a obsadil 1.MIESTO. GRATULUJEME!!!
IVAN KRUPA (34 štartujúcich) - v 1.kole prehral 0:5 s MNE (M.Vojvodic)

Kata ženy:

KATARÍNA LONGOVÁ ( štartujúcich) - v 1.kole vyhrala s HUN (Horvath) 5:0, v 2.kole vyhrala 4:1 so (Sojat), v 3 kole vyhrala 5:0 s GER (Kurz), v 4 kole v boji o postup do finále prehrala s FRA (Feraci) 2:3 na zástavky. V repasáži vyhrala 5:0 s a obsadila 3.miesto. GRATULUJEME !!!

Kumite ženy -50 kg:

LUCIA KOVÁČIKOVÁ (17 štartujúcich): v 1. kole vyhrala 2:0 s HUN (R.Molnár), v 2.kole vyhrala 3:0 s ESP (S.Cordero), v 3.kole v boji o postup do finále vyhrala 5:0 na vlajky s GER (L.Hagen). Vo finále vyhrala 5:0 na vlajky so SRB (J.Milivojcevic) a obsadila 1.MIESTO. GRATULUJEME !!!

Kumite ženy -55 kg:

INGRIDA SUCHÁNKOVÁ (19 štartujúcich): v 1. kole vyhrala 1:0 s HUN (K.Krassovari), v 2.kole vyhrala 8:0 s (R.Perez), v 3.kole v boji o postup do finále prehrala 0:2 s UKR (K.Kryva). V repasáži vyhrala 8:4 s CRO (D.Bujan) a obsadila 3.MIESTO. GRATULUJEME !!!

ZUZANA SCHWARTZOVÁ (19 štartujúcich): v 1.kole prehrala 0:2 s HUN (N.Juhász)
MARIGONA MEHMETI (19 štartujúcich): v 1.kole prehrala 0:1 s UKR (K.Kryva), v repasáži v 1.kole prehrala 1:2 s CRO (D.Bujan)

Kumite muži - 60 kg:

RENÉ ADLER (12 štartujúcich): v 1.kole vyhral 1:0 s GBR (J.Bowen), v 2. kole vyhral 1:0 s TUR (B. Bayazit), v 3.kole v boji o postup do finále prehral 0:5 s RUS (A.Evgeni). V repasáži v boji o 3.miesto prehral 2:10 s UKR (O.Filiovych) a obsadil 4.miesto.

Kumite muži -67 kg:

RICHARD DOBROTKA (29 štartujúcich) - 1. kolo FREE, v 2.kole prehral 0:5 s AUT (S.Pokorny). V repasáži v 1.kole prehral 0:3 s MNE (J.Dabovic).

Kumite ženy -61 kg:

VIKTÓRIA SEMANÍKOVÁ (22 štartujúcich): v 1. kole vyhrala 5:0 s RUS (A.Khaliullina), v 2.kole prehrala 0:2 s AUT (S.Kaup). V repasáži kvôli zraneniu nemohla nastúpiť na zápas
KATARÍNA KOTÚČOVÁ (22 štartujúcich): v 1.kole prehrala 0:1 s AUT (S.Kaup). V repasáži prehrala 3:4 so SRB (N.Sinpileva) a obsadila 4.miesto.

Kumite ženy -68 kg:

LENKA FOLDESIOVÁ (13 štartujúcich) - 1. kolo vyhrala 6:1 so SRB (I.Comagic) v 2.kole vyhrala 2:0 s ENG (I.Frost), v 3.kole v boji o postup do finále prehrala 1:3 s POL (K.Warda). V repasáži vyhrala 9:1 s MNE a obsadila 3.MIESTO. GRATULUJEME!!!

Kumite muži -75 kg:

MATÚŠ LIESKOVSKÝ (26 štartujúcich) - v 1. kole vyhral 5:2 s GER (D.Dreimann), v 2.kole vyhral 9:0 s (M.Guirau), v 3. kole vyhral 5:0 na vlajky s POR (L.Benita), v 4.kole v boji o postup do finále prehral 0:3 s MNE (L.Mihailovic). V repasáži prehral 4:6 s HUN (A.Virág) a obsadil 4.miesto.
TOMÁŠ LORENCOVIČ (26 štartujúcich) - v 1.kole prehral 1:3 s UKR (Y.Arseni).

Kumite muži -84 kg:

ADAM LIESKOVSKÝ (17 štartujúcich) - v 1. kole vyhral 5:1 s GER (B.Krob), v 2.kole vyhral 8:3 s TUR (Y.Algan) FREE, v 3. kole prehral 0:4 so SRB (U.Mijalkovic).
MILAN BARÁNYI (17 štartujúcich) - v 1.kole prehral 0:1 s FYR (S.Antikj)

Kumite muži +84 kg:

RÓBERT ŠOLTÝS (19 štartujúcich) - v 1. kole vyhral 2:0 s GER (T.Zwjatkow), v 2.kole vyhral 4:0 s AZE (D.Haris), v 3.kole v boji o postup do finále prehral 0:2 s FYR (M.Nestorowski). V repasáži prehral 2:3 na vlajky s MNE (I.Karan) a obsadil 4.miesto.

Kumite ženy +68 kg:

DOMINIKA TATÁROVÁ (15 štartujúcich) - v 1. kole vyhrala 8:0 s TUR (H.Gok), v 2. kole vyhrala 5:0 na vlajky s FIN (H.Kuusisto), v 3.kole v boji o postup do finále vyhrala 5:0 s POL (P.Grzeskowiak). Vo finále prehrala 0:2 s HUN (N.Bartha) a obsadila 2.MIESTO. GRATULUJEME !!!
Zuzana Kubalová (15 štartujúcich) - v 1.kole prehrala 0:1 s GER (R.Liebold)

Kumite team muži: (8 štartujúcich):
BA: (Lieskovský A., Lieskovský M., Šoltýs R., Dobrotka R., Barányi M., Lorencovič T., Adler R.)

v 1.kole vyhrali s TUR 3:0, v 2.kole prehrali s FYR za stavu 2:2 na skóre - 10:12. V repasáži v boji o tretie miesto prehrali 0:3 s UKR  a obsadili 4.miesto.

Kumite team ženy: (18 štartujúcich):
UMB:  Kovačikova L., Foldesiová L., Tatárová D., Schwartzová Z.

v 1.kole vyhrali 2:0 s ENG, v 2.kole vyhrali 2:0 s FIN, v 3.kole vyhrali s HUN za stavu 1:1  na skóre, v 4.kole v boji o postup do finále vyhrali nad SVK - družstvom univerzity BA 2:1. Vo finále prehrali s AUT 0:2 a obsadili 2.MIESTO. GRATULUJEME !!!
BA: Suchánková I., Kubalová Z., Kotúčová K., Semaníková V.

1.kolo FREE, v 2.kole vyhrali s UKR po remízovom stave na zápasy, v štvrtom - rozhodujúcom zápase 5:0 na vlajky, v 3.kole vyhrali s ESP 2:1, v 4.kole v boji o postup do finále prehrali so SVK - družstvom univerzity UMB BB 1:2. V repasáži prehrali s FIN 1:2 a obsadili 4.miesto.

=================================================================

ORGANIZAĆNÉ INFORMÁCIE:

Pri odchode sa MUSIA všetci účastníci preukázať:

- platným cestovným pasom, alebo občianskym preukazom
- !!! POTVRDENÍM O NÁVŠTEVE VYSOKEJ ŠKOLY A ISIC KARTOU !!!
- turistickým cestovným poistením liečebných nákladov počas celého pobytu na ME, t.j. od 18. do 21.7.2013
- športovým poistením liečebných nákladov-riziková skupina„šport „KARATE" na dni turnaja

- reprezentačnou súpravou (dostanú pri odchode na šampionát)

Všetci reprezentanti musia mať kimoná so štátnym znakom.

- pretekári KATA - kimoná, „wkf approved" KAZE, šerpy „wkf approved" KAZE.

- pretekári KUMITE - chrániče (s dátumom platnosti-ADIDAS,TOKAIDO), kimoná „wkf approved" ADIDAS, šerpy „wkf approved" ADIDAS.

Kimono ako aj šerpy musia byť upravené podľa Pravidiel športového zápasu - článok 2 (neoznačené, bez osobných výšiviek, lemov, pruhov....atď.)

Účastnícky poplatok je 100 € (ktorý treba uhradiť vedúcemu výpravy - F.Kačíkovi v Budapešti).

Organizačné informácie na šampionáte

Odchod výpravy:

Z Bratislavy 18.7.2013 o 12:00 hod. z Domu Športu na Junáckej ul. (T.Kleman, M.Barányi, A.Lieskovský, M.Lieskovský, I.Suchánková, T.Lorencovič)

Z Nitry -18.7.2013 o 12:00 ( M.Urik, R.Adler, L.Foldesiova, O.Citenyi)

Z Banskej Bystrice - 18.7.2013  (J.Kalčok, L.Kováčiková, D.Tatárová, I.Krupa, R.Dobrotka, R.Šoltýs)

Zo Zvolena - 18.7.2013 (M.Slížik, F.Kačik, K.Longová, Z.Kubalová)

Z Košíc -  18.7.2013 (P.Bozogáň ml., S.Šimko, Z.Schwartzová, M.Mehmeti)

Z Košíc -  18.7.2013 (P.Bozogáň, V.Semaníková, K.Kotúčová)

Komisia štátnej reprezentácie schválila konečnú nomináciu na 6. Akademické majstrovstvá Európy, ktoré sa budú konať 19.-21. júla 2013 v Budapešti.

!!! Svoju účasť/neúčasť treba obratom písomne potvrdiť najneskôr do 22.6.2013 trénerovi št. reprezentácie Petrovi Mackovi, macko@karate.sk !!!