KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Minister obrany vo VŠC Dukla Banská Bystrica

Minister obrany SR Peter Gajdoš navštívil našich karatistov vo Vojenskom športovom centre Dukla Banská Bystrica.

 

 

 

Minister Gajdoš, ktorý je aktívnym športovcom a v rámci prehliadky VŠC Dukla si vyskúšal  aj karate, ktorého prípravu viedol Klaudio Farmadín.

 

Projekt mládežníckeho strediska vrcholového športu Dukla FutureTeam rozširuje svoju angažovanosť aj do najúspešnejšieho úpolového športu na Slovensku. Karate prešlo v posledných rokoch mnohými zmenami pričom na olympijských hrách v Riu by malo získať štatút a prívlastok olympijské. Cieľom projektu Dukla karate = karate Tokio 2020 je výber talentov a ich kvalifikované trénersko-pedagogické vedenie s využitím metodických poznatkov nášho Podporného tímu.

22.4.2016 podpísalo desať mladých karatistov (Matúš Lieskovský, Ingrid Suchanková, Dominika Tatárova, Peter Fabian, Viktoria Semaníková, David Podsklan, Tomáš Kóša, Rebeka Vidová, Ina Macejkova a Dominika Bogárová ) zmluvy o podpore.

 

Tréner Klaudio Farmadin: „Teším sa tomuto projektu a som veľmi rád, že medzi 100 naj športovcami sú desiati karatisti. Verím, že je to začiatok profesionalizmu karate na Slovensku a hlavne pre mladých ďalšia motivačná méta. Týmto sa chcem poďakovať celému vedeniu Dukly za túto šancu a dôveru, taktiež všetkým trénerom ktorí tento projekt podporili".

 

zdroj: http://www.dukla.sk/

 

Fotogaléria