KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Alexandra Chovancová prekvapila BRONZOM!!

ALEXANDRA CHOVANCOVÁ - bronzová medailistka z Majstrovstiev sveta z Malajzie 2011 (Melaka). Ako tohtoročný "nováčik" v reprezentácii SZK prekvapila výkonom už na februárových ME, keď je medaila unikla iba o vlások. Na majstrovstvách sveta, však nezaváhala a tak si odchovankyňa klubu Kachi Nitra odnáša domov cenný bronz v kategórii kumite kadetky do 47 kg. Alexandru Chovancovú sme vyspovedali tesne po jej triumfe priamo v dejisku šampionátu, kde súťažila v kimone Kaze Adidas, ktoré pre reprezentantov dodávava sponzor SZK - www.katsudo.sk:

 

Postup Alexandry Chovancovej na Majstrovstvách sveta:

28 štartujúcich: v 1. kole porazila 2:1 TPE W. Hsu, v 2. kole deklasovala 8:0 UKR Y. Dorofeeva, v 3. kole porazila 4:0 Američanku K. Silverman, v 4. kole - v boji o finále prehrala s TUR U. Tokcan. V repasáži v 5. kole jednoznačne zvíťazila 4:0 nad KAZ F. Kesten.

 

Alexandra v prvom rade mi dovoľ Ti v mene celého SZK zablahoželať k obrovskému úspechu na MS. Je to Tvoja prvá medaila zo svetového šampionátu - ako ju vnímaš? Skús popísať čo sa v Tebe "odohráva", na čo myslíš, keď ju držíš v rukách?

Ďakujem. Bola to obrovská radosť

 

Keď si videla rozlosovanie súperiek - napadlo Vás že "siahnete" na medailu? Ako vnímate jednotlivé zápasy?

Nepoznala som ani jednu zo súperiek, takže moje pocity boli zmiešané. Nevedela som čo od nich môžem čakať, ale napriek tomu som verila vo svoj úspech. V prvom zápase som nastúpila proti reprezentantke z Taipeiu, síce som nebola úplne ešte vo svojej koži, ale aj tak sa mi podarilo vyhrať 2:1. V druhom som nastúpila proti reprezentantke z Ukrajiny, s ktorou sa mi išlo veľmi dobre a vyhrala som 8:0. V tretom som vyhrala nad reprezentantkou z USA
4:0. O postup do finále som prehrala s Turkyňou. O tretie miesto som nastúpila s reprezentantkou z Kazachstanu, zápas sa mi podarilo vyhrať až na vlajky, ale po zdvihnutí vlajok keď som vedela, že medaila je moja bol to neopísateľný pocit.

Aká bola Tvoja príprava na tento šampionát? V čom sa odlišovala od predchádzajúcich?

Táto príprava sa mi zdala veľmi dlhá. Začala sa začiatkom leta.


Aké sú Tvoje najbližšie ciele? Čo sa chystáš urobiť ako prvé po návrate domov?

Postupne sa začnem pripravovať na najbližšie Majstrovstvá Európy v Azerbajdžane.

 

Odkaz domov na Slovensko?

Pozdravujem celé Slovensko, mám vás rada. A o chvíľku dôjdem! :-))

 

Ďakujeme veľmi pekne za rozhovor a v mene celého Slovenského zväzu Ti srdečne gratulujeme a prajeme veľa síl do prípravy na ďalšie šampionáty!

Fotogaléria