KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Živé "STRIEBRO" - Viktória Pillarová

VIKTÓRIA PILLAROVÁ - bronzová medailistka z Majstrovstiev sveta z Malajzie 2011 (Melaka). Úspešná bronzová medailistka z majstrovstiev Európy v Novom Sade (2/2011) si ziskom striebornej medaily na svetovom šampionáte "prilepšila", keď ju dokázala zdolať iba finálová súperka z Bosny. Zverenkyňu KKK Košice, ktorá súťažila v kimone Adidas, ktoré pre reprezentantov dodávava sponzor SZK - www.katsudo.sk, sme vyspovedali tesne po finálovom zápase v dejisku šampionátu.

 

Postup Viktórii Pillarovej na Majstrovstvách sveta:

34 štartujúcich: 1. kolo FREE, v 2. kole zvíťazila 3:1 nad NZL L. Smith, v 3. kole porazila 5:4 Chorvátku A. Stjepandic, v 4. kole zvíťazila 3:0 nad DEN J. Ruprecht, v 5. kole - v boji o finále porazila GER K. Schweier a postúpila tak do večerného finále, kde o jeden bod (3:4) prehrala s BIH T. Maric.

 

Viktória v prvom rade mi dovoľ Ti v mene celého SZK zablahoželať k obrovskému úspechu na MS. Je to iba pár minút od zisku striebornej medaily - čo práve prežívaš?

Ďakujem veľmi pekne. Ešte si ani veľmi neuvedomujem aký obrovský úspech som dosiahla.

 

Si schopná takto spätne popísať jednotlivé zápasy? Ktorý bol najťažší?

V prvom kole som išla s Novozélanďankou, ktorú som porazila 3:1. V druhom kole som išla s reprezentantkou z Chorvátska a podarilo sa mi nad ňou vyhrať 5:4. V treťom kole som išla s Dánkou, s ktorou som vyhrala 3:0. Vo štvrtom kole, podľa mna aj v najťažšém som porazila Nemku taktiež 3:0. O titul majsterky sveta som sa bila s mojou dobre známou súperkou z Bosny a Hercegoviny. Prehrala som tesne 3:4 - o to ma to ešte viac mrzí, ale som neskutočne šťastná, že sa mi podarilo získať strieborný kov.

 

Vo februári si prekvapila svojim výkonom na ME v Novom Sade, kde si získala bronz. Na svetovom šampionáte je to striebro - v čom je tajomstvo Tvojho úspechu???

Asi v tom, že som mala fakt kvalitnú prípravu . Cez leto som trénovala podľa individualného plánu, zuúčastnila som sa viacerých sútredení a absolvovala som veľa kvalitných turnajov. Samozrejme to všetko by nešlo nebyť obrovskej podpory rodiny a môjho trénera Františka Kretoviča, ktorému sa chcem touto cestou veľmi poďakovať.

 

Aké sú Tvoje najbližšie ciele? Čo sa chystáš urobiť ako prvé po návrate domov?

Určite si na chvílu oddýchnem a potom sa začnem pripravovať na ME v Azerbajdžane. Znova to nebude ľahka cesta, ale dúfam, že to bude stáť za to.

 

Odkaz domov na Slovensko?

Ďakujem všetkým čo mi držali palce! :)

 

Ďakujeme veľmi pekne za rozhovor a v mene celého Slovenského zväzu Ti srdečne gratulujeme a prajeme veľa síl do prípravy na ďalšie šampionáty!

Fotogaléria