KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

7. Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov

7th WORLD JUNIOR & CADET KARATE CHAMPIONSHIPS

2nd UNDER -21 WKF CUP

13/16 October 2011 - Melaka (Malaysia)


 

 

Na šampionáte sa oficiálne prezentovalo 1215 reprezentantov z 81 krajín celého sveta. V celkovom hodnotení krajín sme vďaka medailovej bilancii 0-1-4 skončili na 16. mieste. Najúspešnejšou krajinou šampionátu sa vďaka 15tim medailám (8-3-4) stal Egypt.

zdroj: http://www.wkf-registration.net/kmAddons/assets/pdf/54_statistics.pdf

zdroj: http://www.wkf-registration.net/kmAddons/assets/pdf/54_medals.pdf


Medailové výsledky našej reprezentácie:

2. miesto - Viktória Pillarová - kumite female cadet -54 kg

3. miesto - Katarína Liptáková - kata female U21

3. miesto - Dorota Balciarová - kata female junior

3. miesto - Zuzana Schwartzová - kumite female junior +59 kg

3. miesto - Alexandra Chovancová - kumite female cadet -47 kg

4. miesto - Peter Fabián - kata male junior

4. miesto - Eva Nováková - kumite female junior -53 kg

7. miesto - Ján Borecký - kata male cadet

7. miesto - Illir Kabashi - kumite male cadet +70 kg

 

Kompletné výsledky šampionátu:

http://www.wkf-registration.net/kmAddons/assets/pdf/54_results_to_3.pdf

 

Zhodnotenie šampionátu:

 

Predseda Komisie štátnej reprezentácie - František Kretovič:

"Fantastický úspech. Päť medailí na takomto ťažkom turnaji v konkurencii pretekárov z 81 krajín sveta. Znovu sme dokázali, že slovenské karate v kategóriach kadetov a juniorov už niekoľko rokov patrí do svetovej špičky. Okrem medailistov musím pochváliť aj pretekárov, ktorí obsadili aj 4, 5 miesto.Tento úspech bol zúročením celoročnej prípravy, ktorá zahŕňala množstvo medzinárodných turnajov, reprezentačných sústredení a testovaní pretekárov. Vytvorili sme kolektív mladých pretekárov, ktorí nezávisle na klubovej regionálnej príslušnosti tvorili ucelený kolektív, ktorý sa vzájomne povzbudzoval. Chcem sa poďakovať klubovým trénerom, reprezentačným trénerom, všetkým slovenským rozhodcom a funkcionárom SZK, ktorí vytvárajú dobré podmienky pre rozvoj slovenského karate. Ďakujem medailistom a gratulujem im k dosiahnutým výsledkom. Verím, že tieto úspechy povzbudia aj dalších slovenských karatistov do tréningového úsilia."


Člen KŠR pre kumite - Mgr. JaroslavJavorský:
"V prvom rade chcem poďakovať všetkým reprezentantom, ktorí sa zúčastnili tohtoročných majstrovstiev sveta za úspešnú reprezentáciu, zablahoželať medailistom a ostatným pretekárom, ktorí nezískali medailové umiestnenia vysloviť uznanie za ich nasadenie a snahu pri ich účinkovaní na šampionáte. Myslím si, že naša filozofia aby sa čo najviac našich pretekárov nielen z užšej reprezentácie, ale aj z čo najširšej reprezentácie zúčastňovalo čo najväčšieho počtu našich a zahraničných súťaží, prináša to čo chceme všetci tréneri, aby naši pretekár si domov priniesli čo najviac medailí."

 

Člen KŠR pre kata - Peter Baďura:
"Kontrolné turnaje potvrdili výkonnosť našich najlepších v jednotlivých kategóriach. Počítali sme, že sa na stupienky víťazov presadia medailisti z predchádzajúcich ME. Liptákova v kategórii U 21 podala veľmi dobrý výkon. Nad jej sily bola iba Vietnamka . S jej výkonom sme veľmi spokojní. Dorota Balciarová išla vo svojej kategorii veľmi presvedčivo. Všetky stretnutia okrem Japonky vyhrala 5:0. Jej výkon bol famózny a v budúcnosti má veľký predpoklad nato, aby bojovala o finále. Prekvapením bol v kategórii juniorov Peter Fabian, ktorý svojim výkonom dokázal že v budúcnosti môže siahnuť na medailu. Janko Borecký sa vo svojej kategorii prebojoval do 4.kola v ktorom ho porazil Japonec. Kedže on sa dostal do finále, mal možnost súťažiť o bronz v repasáži. V repasaži jeho schopnosti neboli dostatočne nato, aby porazil pretekára z Venezuely.Roman Kubovič, Lenka Pipiškova v 1.kolách porazili svojich súperov a na dalších už nestačili. Celkovo sme s výkonom nominovaných spokojní a želáme im do budúcna veľa úsilia tak aby svoje schopnosti zúročili."


Člen KŠR pre kumite - PaeDr. Rastislav Mráz:
"Výkon všetkých medailistov si zaslúži obrovský potlesk a uznanie. Celá reprezentácia išla na šampionát s odhodlaním podať maximálny výkon, čo sa aj väčšine podarilo. Tlak na psychiku na Majstrovstvách sveta je obrovský a ten sa v niektorých prípadoch podpísal na výkone, či lepšom umiestnení niektorých našich pretekárov. Mali sme veľmi blízko k ďalším medailám. Verím, že všetci si odniesli zo šampionátu veľkú skúsenosť z ktorej budú čerpať vo svojej príprave. Tento mladý tím je veľmi perspektívny a všetci tréneri odviedli kusisko poctivej roboty a patrí im veľká vďaka."

 

Reprezentačný tréner - Mgr. Peter Macko, PhD.:
"V Malajzii - na tohtoročných majstrovstvách sveta som mal možnosť byť po prvýkrát v úlohe reprezentačného trénera. Ďakujem za túto možnosť celému vedeniu SZK. Verím, že svoje skúsenosti zúročím a budú nápomocne naším mladým karatistom.Čo sa týka samotného šampionátu - hodnotím ho na výbornú. Konkrétne samotných medailistov. Odviedli úžasnú robotu. Ich výkony na súťaži boli úžasné. Každý dal do svojej kata, zápasu obrovskú vôľu vyhrať. Okrem toho, že podali skvelé výkony, bolo im dopriané aj športové šťastie. Dokázali do svojich súbojov vložiť veľké bojovné srdce a to im umožnilo siahnuť na medailu. Niektorí mali tiež veľmi blízko, ale chýbal tam malý kúsok šťastia, možno skúsenosti... Ostatní aj keď sa im nepodarilo prebojovať vyššie, verím že podali svoje maximum a jednoducho to tentokrát "nevyšlo". Každý si ale zobral z turnaja nové skúsenosti, a celkovo aj množstvo zážitkov a spomienok. Vytvorili jeden zohraný kolektív, v ktorom sa vzájomne povzbudzovali a priali si len to najlepšie. Verím, že sa z týchto úspechov budú tešiť naozaj všetci aj doma na Slovensku - každý z nich si zaslúži aj vašu gratuláciu."

Fotogaléria