KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

Seniorský bronz pre Vojtikevičovú

JANA VOJTIKEVIČOVÁ - bronzová medailistka z Majstrovstiev Európy seniorov z Tenerife 2012 (ESP). Po bronzovej medaile z juniorských MS 2009 si po troch rokoch vybojovala bronz seniorského lesku. Zverenkyňu TJ Rapid BA, ktorá súťažila v kimone Adidas, ktoré pre reprezentantov dodávava sponzor SZK - www.katsudo.sk, sme vyspovedali po víťaznom zápase v dejisku šampionátu.

 

Postup Janky Vojtikevičovej na Majstrovstvách Európy:

27 štartujúcich: v 1. kole prehrala s GER J. BITSCH. V repasáži v 2. kole vyhrala 3:0 s MNE A. DRASKOVIC, v 3. kole vyhrala 4:3 s ITA S. CARDIN. V sobotu (12.5.2012) sa stretla v 4. kole  - v boji o 3. miesto s pretekárkou z LUX J.WARLING, nad ktorou zvíťazila 2:0

 

Janka v prvom rade mi dovoľ Ti v mene celého SZK zablahoželať k obrovskému úspechu na ME. Ako by si zhodnotila svoj výkon?
Ďakujem za blahoželanie. Hodnotím sa na taký bronz :)

A teraz naozaj: bola som nominovaná na moje prvé seniorské ME, prišla, vypadla v 1.kole...Hodinu a pol som sa zmierovala s prehrou a utešovala tým, že povypadávali oveľa väčší favoriti ako ja a že sa to môže stať každému. Bohužiaľ, niekto musí byť aj posledný. Lenže potom sa moja súperka prebojovala do finále a ja som dostala druhú šancu, minimálne možnosť ešte si pozápasiť. A podarilo sa mi tú šancu využiť.

 

Vedela by si nám takto spätne popísať jednotlivé zápasy? Ktorý bol najťažší?
Najhoršie je vždy prvé kolo a o to horšie na ME, kde je každý pod obrovským tlakom a každý chce vyhrať resp. zabojovať ako sa len dá. Moje 1. kolo ( 0:1 GER ) som prehrala s neskoršou vicemajsterkou Európy, nepodarilo sa mi zabodovať a určite som z neho nemala ani trochu dobrý pocit. V repasáži som šla najprv s pretekárkou z MNG,vyhrala som 3:0 a vedela,že ďalšie kolo ma čaká Talianka, pred ktorou som mala veľký rešpekt. Viem,že sa to nemá hovoriť, ale neverila som,že by som mohla vyhrať. Tento zápas bol rozhodne najťažsí,lebo hneď na začiatku ma kopla a prehrávala som 0:3, tak som kopla aj ja ju :) a napokon ešte udrela a podarilo sa mi vyhrať.

Nasledujúce 2 dni, kým mali prebehnúť boje o medaile som si stále opakovala, že keby nado mnou vyhrala, určite by mala bronz, potom by stála na stupni víťazov a zažívala tú veľkú radosť... a teda si vravím, že keď už som porazila ju, mohlo by to výjsť. Pri boji o bronz s LUX sa mi konečne prvýkrát na celých ME dobre a ľahko zápasilo a naozaj som sa mohla tešiť ja.

 

V čom vidíš tajomstvo Tvojho úspechu?
V tom, že ľudia okolo mňa mi veria, podporujú ma a držia palce. V tom, že sa mi venuje pán tréner Longa a v tom, že so mnou karatisti v Rapide na tréningoch zápasia.
A keďže mi nebola položená klasická otázka „komu ďakujem" tak si ju položím sama a ďakujem pánovi trénerovi, mojim rodičom a celej mojej rodine, priateľovi a všetkým Rapiďákom :)


Aké sú Tvoje najbližšie ciele? Čo sa chystáš urobiť ako prvé po návrate domov?

Ako prvé sa osprchujem a potom sa vyspím. :) A najbližší mesiac sa budem učiť.

 

Ďakujeme veľmi pekne za rozhovor a v mene celého Slovenského zväzu Ti srdečne gratulujeme a prajeme veľa síl do prípravy na ďalšie šampionáty!