KONTAKT

Sídlo zväzu
Slovenský zväz karate
Junácka 6
832 80 Bratislava
Telefonický kontakt
02/49249 132
0903 692 095

ILO - Viac než šport (official video clip)

V nedeľu, 17.2.2013 bola oficiálne zverejnená skladba "VIAC NEŽ ŠPORT", ktorú zložil a naspieval juniorský reprezentant ILIR KABASHI "ILO" - člen nitrianskeho klubu Farmex Nitra.

 

Slovenskú rapovú hymnu karate si môžte pozrieť v plnom znení na YOUTUBE pod odkazom:

 

 

Si úspešný mladý karatista a raper. Čo pre Teba znamenajú tieto dve životné cesty? Ako si sa k nim dostal a čo majú spoločné v Tvojom živote?

Hehe :) Ako prvé ďakujem za pochvalu :) Karate sa už venujem od svojich 6 rokoch beriem ho ako súčasť môjho života tak isto ako hudbu. Nevedel by som si predstaviť deň ,ktorý by som prežil bez týchto dvoch veci. Rap počúvam už od malička je to asi jediný žáner hudby, ktorý ma chytil za srdce tým nechcem povedať, že ostatné žánre nie sú dobre ale rap/hip-hop je pre mňa „number one"! :) Keď som mal 12 rokov tak som začal písať prvé také texty ak sa to dá vôbec nazvať že texty ale tak snažil som sa. V 14 rokoch som išiel prvý krát nahrávať do normálneho štúdia ,predtým to boli iba také klasické domáce nahrávky na PC...Dúfam, že sa mi raz splnia všetky plány, ktoré ešte mám! :) išejjj

 

Komu najviac ďakuješ za to, čo všetko si doteraz v hudbe aj v športe dosiahol?

V športe ďakujem svojim rodičom ,že ma do toho hnali keď som bol malý a lenivý a hlavne ďakujem svojmu zosnulému trénerovi Rudolfovi Farmadinovi, ktorý mi odovzdal všetko, čo mohol a naučil ma to, čo najlepšie vedel. Bol to veľký človek, aj vždy ostane v mojom srdci tak, ako som aj spomenul v pesničke. V hudbe som ešte nič nedokázal tak si myslím, že ďakovať ešte netreba nikomu ale tak hlavne chlapcom z RECORDING ZONE STUDIA, že mi umožnili u nich nahrávať :)). Ďakujem aj svojmu kameramanovi Jurovi Dankovi zato že so mnou chodil po všetkých súťažiach a postaral sa o celý klip.

 

Kto alebo čo Ťa viedlo, motivovalo k zloženiu tejto skladby?

Hmmmm...Hlavne čo ma motivovalo k tomuto bolo to, že už som nemohol počúvať tie posmešky na náš šport karate, že to je balet a neviem čo podobné tak som chcel trošku ukázať svetu, že ako to vlastne celé je :) Tiež by som rád touto hymnou podporil KARATE na jeho ceste k Olympijským hrám - "The K is on the Way - Karate 2020" http://www.thekisontheway.com/. Verím, že ma tam uvidíte súťažiť!!!

 

Komu by si ju chcel venovať?

Chcel by som ju venovať a zároveň poďakovať Slovenskému zväzu karate zato, že mi pomohli s natáčaním klipu, svojmu trénerovi Klaudiovi Farmadínovi , že nám uvoľnil halu na natáčanie a hlavne Tomášovi z Beattuners štúdia, ktorý sa postaral o nahrávanie a mix/master skladby.

 

Aké sú Tvoje najbližšie plány do budúcnosti v hudbe aj v karate?

Moje plány v hudbe sú také, že akurát dokončujem mixtape, ktorý sa bude volať **ROBÍM TO JAK CHCEM** ale ešte predtým vyjde jeden klip tak v strede marca, takže sa máte na čo tešiť :) A v karate budem Majster sveta v Španielsku v októbri :D (dúfam)

 

Čo by si chcel odkázať svojim poslucháčom, karatistom?
Ostaňte hlavne pozitívne naladení, trénujte, makajte na sebe a po každom odmakanom úspechu si doprajte trošku aj PÁRTY :))